Kwiecień na kanale HISTORY2

HISTORY2 dostarczy nam emocji i ogromnej dawki wiedzy, dzięki programowi Brawurowe operacje II wojny światowej. Odpowiemy też na pytanie… A jak to się przetnie?

 

Brawurowe operacje II wojny światowej
WWII’s Most Daring Raids
We wtorki o 21:00 od 6 kwietnia na HISTORY2

Amerykańscy skoczkowie spadochronowi, norwescy agenci i brytyjscy komandosi – alianci prowadzili ryzykowne operacje w całej Europie, Afryce i Azji by pokonać siły Hitlera i przechylić szalę zwycięstwa.

Program „Brawurowe operacje II wojny światowej” przeniesie widzów w samo serce akcji, ujawniając szczegóły najbardziej niesamowitych operacji wymierzonych przeciwko Trzeciej Rzeszy. Wszystkie batalie poddawane są naukowej analizie i wzbogacone o komentarze ekspertów oraz relacje samych bohaterów tych wydarzeń.

A jak to się przetnie
Sliced
W niedziele o 21:00 od 25 kwietnia na HISTORY2

Chcecie poznać wewnętrzne mechanizmy tego, co nas otacza? Wystarczy jedno cięcie. Od maszyn na żetony przez zabawki, opancerzone samochody aż po stacje benzynowe – rzeczy, z którymi spotykamy się na co dzień, kryją mnóstwo niezwykłych sekretów.

Gospodarz programu czasem będzie potrzebował najmocniejszych narzędzi, by przekroić każdy z badanych obiektów, ujawniając jego zasady działania i fascynującą historię. Pokażemy niewidoczny aspekt dobrze znanego nam świata.

Na tropie potwora
Best Of MonsterQuest, The
W poniedziałki o 21:00 od 22 marca na HISTORY2
11 x 60

Każdy z odcinków poświęcony jest innemu tajemniczemu stworzeniu. Niektóre z nich istnieją naprawdę, jak gigantyczna ryba słodkowodna występująca w wodach Wielkich Jezior. Inne są powstałym w obliczu zagrożenia wytworem wyobraźni, na przykład słynny Człowiek-Małpa z Indii. Jeszcze inne są owocami absurdalnych eksperymentów, jak superżołnierze, których usiłowali wykreować naukowcy Stalina, krzyżując ludzi z małpami człekokształtnymi.

Twórcy serialu wykorzystują zdobycze nauki i techniki, by zbadać te tajemnicze zjawiska – analizują szczątki, a „dowody” poddają serii testów. Co więcej nie polegają na archiwalnych nagraniach filmowych, a udają się do miejsc, w których obserwowano dziwne stworzenia, i tam prowadzą swoje obserwacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *