Kwiecień na kanale Nat Geo People

Wiosenne tygodnie na kanale Nat Geo People upłyną pod znakiem odległych wypraw z niezwykłymi ludźmi, którzy uświadomią nam, jak odmienne od naszego jest życie tysiące kilometrów stąd. Spojrzymy na odległe zakątki świata także pod kątem kulinarnym. Pokażemy też jak bardzo zmienia się życie, kiedy wkracza w nie… szczeniak. Okazuje się, że nasi milusińscy nie zawsze są tacy mili, a ich właściciele muszą znaleźć w sobie dużo determinacji i cierpliwości, by wychować małego psiaka na grzecznego pupila.
 
 

 
Tydzień tematyczny “Azjatyckie podróże” 
Asian Week
Emisja codziennie od poniedziałku 16 kwietnia od godz. 19:00 i oraz w sobotę i niedzielę od godz. 14:00
Orientalne smaki, intensywne zapachy i pełna paleta barw – tak będzie wyglądać tygodniowa podróż, w jaką kanał Nat Geo People zabierze w kwietniu swoich widzów. Spróbujemy przysmaków serwowanych na ulicach Wietnamu, sprawdzimy jak smakują tradycyjne indyjskie potrawy. Przemierzymy Azję wzdłuż i wszerz, by poczuć na własnej skórze, jak wygląda tamtejsze życie.

 • Wietnamski Street Food – premiery od poniedziałku do czwartku o godz. 21:00 i 21:30 
  Smakowita podróż po wietnamskim street foodzie. Dzięki Miljuschce, do waszej kuchni zawita 8 najlepszych wietnamskich dań. Dowiecie się też, czego koniecznie trzeba spróbować w Hanoi. Odbędziecie również podróż do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie, czyli do zatoki Halong.
 • Indyjska przygoda – emisja od poniedziałku do środy o godz. 20:00 i 20:30 
  Wyprawa do Indii to nie lada wyzwanie organizacyjne. Przed wami dziennik podróży 12 turystów, który będą przemierzać wzdłuż i wszerz ten kraj pełen kolorów i kontrastów. Odwiedzą między innymi New Delhi, Dżajpur czy Tadż Mahal. Przewodnikiem w tej wyprawie będzie hotelarz Francis Brennan.
 • Chiny za zamkniętymi drzwiami – emisja od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 
  Dokumentaliści i fotografowie National Geographic – bracia Peter i Jeff Hutchensowie – wyruszają w podróż życia do Chin. Chcą poznać ten rozwijający się w ekspresowym tempie kraj. To miejsce, które wciąż rozbudowuje swoją infrastrukturę i staje się coraz bardziej nowoczesne, ale jednocześnie na każdym kroku widoczne są ślady starożytnej historii. Przenikanie nowoczesności i tradycji, zaprowadzi ich nie tylko w piękne, znane miejsca, ale także w odludne, niedostępne tereny. Swoją podróż po Chinach rozpoczną w regionie autonomicznym Sinciang. Odwiedzają Kaszgar, niegdyś jedno z najważniejszych miast Jedwabnego Szlaku. Poznają życie miejscowych Ujgurów, a także będą uczestniczyć w ramadanie
 • Smaki Indii według Davida Rocco – emisja w czwartek i piątek od godz. 20:00 
  David Rocco wraca do Indii, by podróżować i odkrywać nieznane skarby tego kraju. Pokazuje portugalskie wpływy w Goa, chińską społeczność w Kalkucie oraz pendżabskie tradycje w Amritsarze, a po drodze rozkoszuje się daniami lokalnej kuchni. David z charakterystyczną dla siebie swobodą zaprzyjaźnia się z miejscowymi, by lepiej poznać indyjską kuchnię.

Wietnamski street food 
Miljuschka’s Street Food Vietnam
Premiery codziennie od poniedziałku 16 kwietnia do czwartku 19 kwietnia od godz. 21:00 (8×30 min)
Jeśli wietnamska kuchnia kojarzy ci się tylko z zupą pho, koniecznie udaj się w kulinarną podróż z Nat Geo People.  „Jedzenie jest jak oddychanie. Ale to także sposób wyrażania emocji, tworzenia wspomnień i komunikowania się” – uważa holenderska modelka i aktorka Miljuschka Witzenhausen, która obecnie zajmuje się głównie swą największą pasją – gotowaniem. W programie „Wietnamski street food” zabierze nas w niezwykłą podróż po bogactwie ulicznych potraw Wietnamu. Udamy się z północy kraju na południe, szukając kulinarnych skarbów, które znaleźć można na każdym rogu ulicy i w każdym… zakolu rzeki. Miljuschka przeniesie także osiem ze swych ulubionych letnich dań do własnej kuchni, by pokazać widzom, że wietnamskie smakołyki nie są wcale tak trudne w przygotowaniu, jak moglibyśmy sądzić.
Szczeniaki rządzą 
Puppy Days
Premiery w niedziele od 8 kwietnia o godz. 20:00 
(6×60 min)
Sześć rodzin podjęło decyzję o zaadoptowaniu szczeniaka. Od tej pory nic już nie będzie takie samo. Wprawdzie przez pierwszych dziesięć tygodni urocze pieski szybko się uczą, ale po 18 tygodniach ich zdolność do przyswajania wiedzy drastycznie się zmniejsza. Rodziny staną więc przed nie lada wyzwaniem – muszą w nieco ponad dwa miesiące właściwie wychować swojego pupila. W serii „Szczeniaki rządzą” śledzimy ich losy, obserwujemy wzloty i upadki, śmiech i łzy. Będziemy się przyglądać, z jaką trudnością przyjdzie im podjęcie decyzji, który szczeniak jest najlepszy dla rodziny, obserwować traumę napadów złości „pierwszej nocy”, ząbkowanie i kłopoty ze szkoleniem, aby dowiedzieć się, co to naprawdę znaczy… zająć się szczeniakiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *