Kwiecień na kanale Polsat Viasat Explore

W nadchodzącym miesiącu Polsat Viasat Explore szczególnej uwadze poleca: – serię „Turkusowa gorączka”, w której poznajemy rodzinę Ottesonów od trzech pokoleń wydobywającą jedne z najbardziej poszukiwanych turkusów na świecie. Śledzimy losy klanu, który w swojej bazie w Tonopah w stanie Nevada walczy z trudnymi warunkami i niebezpieczeństwami. Od detonacji materiałów wybuchowych na zdradliwych zboczach po presję sprostania wymaganiom międzynarodowych nabywców: każdy dzień jest szaloną przygodą, a granica między porażką a sukcesem zawsze jest bardzo cienka…

 

– trzyodcinkowy program dokumentalny „Ścieki za 5 miliardówukazujący kulisy ogromnego projektu inżynieryjnego, który ma na celu zwiększenie zdolności stolicy Wielkiej Brytanii do radzenia sobie ze ściekami. Stworzenie superkanału to największa modernizacja londyńskiego systemu kanalizacyjnego od ponad 150 lat, ale jego budowa 90 metrów pod ulicami miasta jest również największym wyzwaniem inżynieryjnym od wielu lat.

Wiemy, że nie zawsze jest możliwość zobaczenia naszych nowych i znakomitych serii w chwili premiery, więc jeśli ktoś przegapił— to właśnie w kwietniowym cyklu „Soboty drugiej szansy” jest okazja do nadrobienia!

Turkusowa gorączka

Premiera: wtorek 20 kwietnia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 7 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ biznes
Tytuł oryginalny: Turquoise Fever
Rok: 2019

Prawdziwa fortuna czeka na północ od Las Vegas. Bezlitosna pustynia na terenie amerykańskiej Wielkiej Kotliny może nie wydawać się idealnym miejscem do zdobycia bogactwa, ale pod tą jałową ziemią kryje się skarb wart miliony — wyzwanie polega na tym, by wiedzieć, jak go znaleźć. Rodzina Ottesonów od trzech pokoleń wydobywa jedne z najbardziej poszukiwanych turkusów na świecie.

Śledzimy losy klanu, który w swojej bazie w Tonopah w stanie Nevada walczy z trudnymi warunkami i niebezpieczeństwami. Od detonacji materiałów wybuchowych na zdradliwych zboczach po presję sprostania wymaganiom międzynarodowych nabywców: każdy dzień jest szaloną przygodą, a granica między porażką a sukcesem zawsze jest bardzo cienka…

Cykl: Soboty drugiej szansy

W każdą sobotę od 10 kwietnia, godz. 9:20

W kwietniu na kanale Polsat Viasat Explore zapraszamy do oglądania pięciu nowych
i znakomitych serii: „Gruchoty za gotówkę”, „Demolka na antypodach”, „Ścieki za 5 miliardów”, „Turkusowa gorączka” i „Lodowi wikingowie”.

Wiemy, że nie zawsze jest możliwość zobaczenia ich w chwili premiery, więc jeśli ktoś przegapił— jest okazja do nadrobienia!

Ścieki za 5 miliardów

Premiera: środa 14 kwietnia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ technologie
Tytuł oryginalny: The Five Billion Pound Super Sewer
Rok: 2015

Sieć kanalizacyjna Londynu, zbudowana jeszcze
w epoce wiktoriańskiej, jest przeciążona. Jej tunele są regularnie eksploatowane do granic możliwości, a do Tamizy trafia tygodniowo równowartość 300 basenów olimpijskich pełnych nieoczyszczonych ścieków, których łączna masa wynosi 39 milionów ton rocznie. Obecnie realizowany jest ogromny projekt inżynieryjny, który ma celu zwiększenie zdolności stolicy Wielkiej Brytanii do radzenia sobie z własnymi odpadami.

Stworzenie superkanału to największa modernizacja londyńskiego systemu kanalizacyjnego od ponad 150 lat, ale jego budowa 90 metrów pod ulicami miasta jest również największym wyzwaniem inżynieryjnym od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *