Kwiecień na kanale Polsat Viasat Nature

W nadchodzącym miesiącu szczególnej uwadze Polsat Viasat Nature poleca: – program dokumentalny „Królowie pustyni: lwy z Namibii” w dwóch odsłonach ukazujący tajemnicze życie prawdziwych pustynnych lwów. Ich losy będą inspiracją do fascynującej, ale także dramatycznej i emocjonalnej podróży przez pełną kontrastów pustynię Namib.

 

– serię „Zwierzęta z Taronga Zoo” ukazującą codzienne perypetie pracowników Taronga Zoo w Sydney, którzy opiekują się zwierzętami mieszkającymi w ogrodzie niejednokrotnie ratując im życie. W najnowszej serii pojawią się nowi mieszkańcy zoo oraz cała masa przeszkód do pokonania.

– program „Reguły z Serengeti” opowiadający o grupie naukowców, których pionierska praca zrewolucjonizowała poglądy na temat przyrody i dała ludzkości szansę na ponowne wyobrażenie sobie świata takim, jakim może i powinien być.

Królowie pustyni: lwy z Namibii

Sobota 3 kwietnia, godz. 14:30

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Vanishing Kings – Lions of the Namib
Rok: 2015

Od starej lwicy i jej dwóch córek zależy przyszłość wszystkich pustynnych lwów. 2 lata temu urodziły w sumie 5 młodych samców. Pomimo trudów życia na pustyni i faktu, że jeden z samców z ich stada zniknął, udało im się z powodzeniem odchować potomstwo. Teraz nadszedł czas, aby „pięciu muszkieterów” kontynuowało życie na własną rękę.

Twórcy programu dokumentalnego przez dłuższy czas obserwowali tajemnicze życie prawdziwych pustynnych lwów. Ich losy będą inspiracją do fascynującej, ale także dramatycznej i emocjonalnej podróży przez pełną kontrastów pustynię.

Królowie pustyni: lwy z Namibii – część 2

Niedziela 4 kwietnia, godz. 14:30

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Vanishing Kings – Lions of the Namib II
Rok: 2017

Na starożytnej pustyni Namib młody, dorosły lew wędruje przez opustoszałe i jałowe równiny.

Znalazł się daleko od domu i jest zdesperowany, aby odszukać swoich braci, którzy zaginęli kilka dni temu. Wędrując przez pustynię zupełnie sam, właśnie rozpoczął podróż życia…

Zwierzęta z Taronga Zoo

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku

12 kwietnia, godz. 16:30

Sezon: 2
Liczba odcinków: 16 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Inside Taronga Zoo
Rok: 2020

Taronga Zoo powraca w nowej serii, z nowymi gatunkami zwierząt i całą masą przeszkód do pokonania. W najnowszym sezonie zobaczymy powrót lwów do Sydney i dowiemy się w jaki sposób przy pomocy zaawansowanego programu hodowlanego trzyma się tygrysy sumatrzańskie z dala od kłopotów.

Będziemy mogli wraz z opiekunami poczuć radość na wieść o ciąży uchatki Nali, czy być świadkami ich zmartwień, gdy niepokoją się o szympansicę Naomi, która od dłuższego czasu nie może urodzić żywego potomstwa. Zobaczymy także starania pracowników, którzy robią co mogą, aby pomóc zagrożonemu wielkouchowi powrócić na wolność oraz próbują zwiększyć populację sajmiri poprzez wprowadzenie samców do stada dziesięciu samic. W Taronga Zoo nikt nigdy się nie nudzi!

Reguły z Serengeti

Czwartek 22 kwietnia, 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ środowisko
Tytuł oryginalny: The Serengeti Rules
Rok: 2019

Już w latach lat 60. XX wieku niewielka grupa młodych naukowców wiedziona nienasyconą ciekawością tego, jak działa przyroda, wyruszyła w najdziksze rejony naszej planety. Ustalili oni, że tak zwane gatunki „kluczowe” mogą zadecydować o istnieniu całych ekosystemów, w których żyją.

Teraz, u schyłku swoich karier naukowych, tych pięcioro niedocenionych bohaterów współczesnej ekologii — Bob Paine, Jim Estes, Mary Power, Tony Sinclair i John Terborgh — dzieli się swoimi przygodami. Ujawniają, jak ich pionierska praca zrewolucjonizowała poglądy na temat przyrody i dała ludzkości szansę na ponowne wyobrażenie sobie świata takim, jakim może
i powinien być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *