Kwiecień na kanale SundanceTV

W kwietniu szczególnej uwadze polecamy cykl filmowy „Twarze Sundance”. W każdy weekend zapraszamy na potężną dawkę niezależnych produkcji z udziałem wielokrotnie nagradzanych twórców i artystów. Wśród obrazów pojawią się między innymi: mocny i poruszający dramat „Tyranozaur” z Olivią Colman opowiadający o dwojgu samotnych, zranionych ludzi, których losy połączyły okoliczności, w jakich się znaleźli; „3 Backyards” artystyczny obraz zagłębiający się w życie bohaterów, którzy wyruszając w podróż zaburzają subtelny spokój zwykłej codzienności; „ Wieczór z Beverlym Luff Linem” – komedia kryminalna z Aubrey Plazą w roli znudzonej żony, w której życiu pewnego dnia pojawia się tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości; romans „Głębokie błękitne morze” z Rachel Weisz i Tomem Hiddlestonem, czy „Sobowtór” – czarna komedia z wątkami dreszczowca zrealizowana w oparciu o nowelę Fiodora Dostojewskiego „Sobowtór: poemat petersburski”.

 

 

 

 

 

 

TWARZE SUNDANCE

SundanceTV to miejsce dla wrażliwych, otwartych, niezależnych i ciekawych świata widzów. W każdy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia o godz. 22:00, zapraszamy na cykl filmowy „Twarze Sundance”, a w nim na potężną dawkę niezależnych produkcji z udziałem wielokrotnie nagradzanych twórców i artystów.

Piątek 3 kwietnia GŁĘBOKIE BŁĘKITNE MORZE

Reżyseria: Terence Davies
Występują: Rachel Weisz, Tom Hiddleston, Ann Mitchell

Czterdziestoletnia Hester Collyer (Rachel Weisz) porzuca uprzywilejowane życie, które wiodła ze swoim mężem, Sir Williamem Collyerem (Simon Russell Beale), by zamieszkać z młodym byłym pilotem RAF-u, Freddiem Page’em (Tom Hiddleston). Związek Hester i Freddiego nie jest jednak usłany różami i charakteryzuje się pijackimi awanturami. Pomimo tego, że ich życie miłosne jest pełne pasji, to nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Kiedy Freddie zapomina o jej urodzinach, Hester próbuje się zabić. W rezultacie mąż kobiety wraca do jej życia i oferuje drugą szansę, z której Hester rezygnuje.

Sobota 4 kwietnia WIECZÓR Z BEVERLYM LUFF LINEM

Reżyseria: Jim Hosking
Występują: Aubrey Plaza, Emile Hirsch, Craig Robinson

Lulu zostaje zwolniona z kawiarni przez swojego wiecznie knującego męża Shane’a Dangera. Niezadowolona z życia kobieta jest zszokowana, gdy natrafia na telewizyjną zapowiedź wydarzenia „An Evening With Beverly Luff Linn For One Magical Night Only”, podczas którego ma się pojawić tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości. Gdy Shane wraz ze swoją nieudolną ekipą okradają adoptowanego brata Lulu, weganina Adjaya, do gry wkracza Colin, który próbuje odzyskać skradzione fundusze. Lulu korzysta z zamieszania i ucieka w poszukiwaniu swojego tajemniczego mężczyzny. Od tego momentu wydarzenia nabierają coraz dziwniejszego obrotu.

Niedziela 5 kwietnia TYRANOZAUR

Reżyseria: Paddy Considine
Występują: Olivia Colman, Peter Mullan

Mocny i poruszający dramat podążający za historią dwóch samotnych, zranionych ludzi, których losy połączyły okoliczności, w jakich się znaleźli. Joseph jest bezrobotnym wdowcem, pijakiem i człowiekiem wyniszczonym przez własny, wybuchowy temperament i gwałtowne napady gniewu. Hannah jest szanowaną i na pierwszy rzut oka szczęśliwą kobietą, chrześcijanką pracującą w sklepie charytatywnym. Kiedy para spotyka się po raz pierwszy, Hannah jawi się Josephowi jako potencjalna wybawicielka, ktoś, kto może złagodzić jego wściekłość i zaoferować mu ciepło, dobroć i akceptację. Wraz z rozwojem ich znajomości, ujawniają się skrywane tajemnice Hanny…

Piątek 10 kwietnia BERNARD & HUEY

Reżyseria: Dan Mirvish
Występują: Jim Rash, David Koechner, Mae Whitman

Bernard & Huey to szczególnie aktualna historia dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które temperują ich zachowanie. Nowy Jork, koniec lat 80. Zawadiacki Huey i nieporadny Bernard nawiązują dość nietypową studencką przyjaźń. Kilkadziesiąt lat później, będący w opłakanym stanie Huey zmuszony jest do mieszkania kątem w ekskluzywnej kawalerce Bernarda. Gdy Huey powoli odzyskuje swoje siły, w życiu Bernarda pojawia się kobieta – mężczyzna niefortunnie zakochuje się w 25-letniej rysowniczce – córce Huey’a o imieniu Zelda. W tym momencie staje się jasne, jak bardzo ci dwaj mężczyźni jeszcze muszą dorosnąć. Autorem scenariusza jest laureat Oskara i Pulitzera, Jules Feiffer.

Sobota 11 kwietnia LONDON TOWN

Reżyseria: Derrick Borte
Występują: Jonathan Rhys Meyers, Daniel Huttlestone, Dougray Scott

Anglia, rok 1979. Rosnące bezrobocie szczególnie mocno uderza w klasę robotniczą zamieszkałą na londyńskich przedmieściach. 14-letni Shay Baker musi bardzo szybko dorosnąć, by opiekować się młodszą siostrą Alice, podczas gdy jego ojciec Nigel pracuje na dwa etaty próbując zapewnić byt swojej rodzinie. Pewnego dnia Shay otrzymuje paczkę od matki – wyzwolonej Sandrine, która opuściła rodzinę lata temu, aby spełnić marzenia o karierze piosenkarki. W środku znajduje się kaseta z najnowszą muzyką z Londynu. Shay ulega surowej energii utworu The Clash pt. „White Riot”, który dudni mu w uszach, otwiera umysł i powoduje, że zatraca się w muzyce, do chwili, gdy codzienne obowiązki nie przywrócą go do rzeczywistości.

Niedziela 12 kwietnia 3 BACKYARDS

Reżyseria: Eric Mendelsohn
Występują: Elias Koteas, Embeth Davidtz, Edie Falco, Danai Gurira

Skąpany w słonecznym świetle obraz zagłębia się w życie bohaterów, którzy wyruszając w podróż zaburzają subtelny spokój zwykłej codzienności. Biznesmen z problemami małżeńskimi „gubi się” w podróży służbowej, nigdy nie wyjeżdżając z miasta. Dziewczynka rano kradnie biżuterię matki, a późnym popołudniem zostaje uwikłana w sieć strasznych, dorosłych konsekwencji. Gospodyni domowa o dobrych zamiarach proponuje swojej sławnej sąsiadce podwózkę, ale ich droga zbacza w niespokojne okolice.

Pod koniec dnia, znajoma geografia podmiejskiego pejzażu rozpływa się w krajobrazie marzeń, w którym tożsamości są tworzone, tracone, po czym ostatecznie odzyskiwane.

Piątek 17 kwietnia CHARLOTTE GRAY

Reżyseria: Gillian Armstrong
Występują: Cate Blanchett, James Fleet, Rupert Penry-Jones

Rok 1943. Świat ogarnięty jest wojną. Charlotte Gray, młoda Szkotka, zostaje zrzucona na południu Francji za liniami wroga. Tylko ona wie, że ma podwójną misję. Oficjalnie – została zrekrutowana przez rząd brytyjski w ramach operacji specjalnej mającej na celu nawiązanie kontaktu z miejscową grupą ruchu oporu, która walczy z okupującą Francję armi niemiecką. Nieoficjalnie – poszukuje swojego kochanka, Petera, angielskiego lotnika, który zaginął po zestrzeleniu jego samolotu.

Sobota 18 kwietnia MEBELKI

Reżyseria: Lena Dunham
Występują: Lena Dunham, Laurie Simmons, Grace Dunham

„Tiny Furniture” to zabawny i ujmujący film, który zabiera widza w podróż w głąb romantycznego upokorzenia i na wyżyny chaosu panującego w życiu młodych ludzi tuż po zakończeniu studiów.

22-letnia Aura, świeżo upieczona absolwentka studiów z bezużytecznym dyplomem z teorii filmu, pojawia się w mieszkaniu swojej matki, artystki żyjącej w nowojorskiej dzielnicy TriBeCa. Dziewczyna wraca z podkulonym ogonem, mając 357 odsłon na YouTube, umierającego chomika i chłopaka, który zostawił ją, by odnaleźć swoje prawdziwe „ja” na festiwalu Burning Man. Na szczęście jej wykolejona najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa nigdy nie wyprowadziła się z rodzinnego domu, restauracja za rogiem szuka pracowników, a nierozważne romantyczne okazje czają się na każdym kroku. Otoczona ze wszystkich stron przez ludzi, którymi mogła się stać, Aura pragnie jedynie, by ktoś powiedział jej, kim tak naprawdę jest.

Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na Festiwalu Filmowym SXSW.

Niedziela 19 kwietnia SOBOWTÓR

Reżyseria: Richard Ayoade
Występują: Jesse Eisenberg w podwójnej roli, Mia Wasikowska, Wallace Shawn

Simon jest nieśmiałym człowiekiem, który egzystuje samotnie w obojętnym świecie. W pracy go pomijają, matka z niego szydzi, a kobieta jego marzeń kompletnie go ignoruje. Pojawienie się nowego współpracownika, Jamesa, zaburza równowagę świata Simona. James jest sobowtórem Simona, ale też kompletnym jego przeciwieństwem. Jest pewny siebie, charyzmatyczny i dobrze radzi sobie z kobietami. Ku przerażeniu Simona, James powoli zaczyna przejmować jego życie.

Piątek 24 kwietnia MOJA STARUSZKA

Reżyseria: Israel Horovitz
Występują: Maggie Smith, Kevin Kline, Kristin Scott Thomas

Mathias (Kevin Kline), nowojorczyk bez grosza przy duszy, wyrusza podróż do Paryża, by sprzedać ogromne mieszkanie, które odziedziczył po swym zmarłym ojcu. Jego zdumienie jest ogromne, gdy na miejscu zastaje wyrafinowaną, starszą panią o imieniu Matylda (Maggie Smith) mieszkającą z bardzo opiekuńczą córką (w tej roli Kristin Scott Thomas).

Wkrótce okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie otrzyma mieszkania na własność, dopóki Matylda nie umrze.

Sobota 25 kwietnia COLUMBUS

Reżyseria: Kogonada
Występują: John Cho, Michelle Forbes, Rory Culkin, Haley Lu Richardson

W amerykańskim miasteczku zbudowanym w duchu modernistycznej architektury, niechętnie opuszczająca dom 19-latka nawiązuje bliską relację z młodym mężczyzną, który odwiedza umierającego ojca.

Niedziela 26 kwietnia WSPANIAŁY ROK 1939

Reżyseria: Stephen Poliakoff
Występują: Romola Garai, Bill Nighy, Julie Christie, Eddie Redmayne, Hugh Bonneville, David Tennant, Christopher Lee

Brytyjski thriller, którego akcja rozgrywa się w Londynie i sielskich okolicach Norfolk w czasie, gdy Wielka Brytania stoi na krawędzi wojny.

Premier Neville Chamberlain stoi na czele ruchu mającego na celu złagodzenie nastrojów Hitlera, podczas gdy inni, z Winstonem Churchillem na czele, uważają, że wojna jest niezbędna, by powstrzymać zagrożenie ze strony nazistów. Historia ta skupia się wokół potężnej rodziny Keyesów,
którzy są zdeterminowani, aby zachować swój bardzo tradycyjny, angielski styl życia w tych niepewnych politycznie czasach. Najstarsza z rodzeństwa, adoptowana Anne, jest początkującą, młodą aktorką zakochaną w Lawrensie, urzędniku Biura Spraw Zagranicznych. Pozornie doskonałe i beztroskie życie Anne spędzane w otoczeniu przyjaciół i rodziny zaczyna dramatycznie rozpadać się, gdy dziewczyna w zabudowaniach wokół rodzinnego domu natrafia na ukryte przez kogoś z zewnątrz tajne nagrania. Próbując odkryć pochodzenie tych materiałów, dziewczyna powoli rozwija splątaną sieć mrocznych tajemnic, a poczucie zagrożenia i zdrady tylko rośnie.

W momencie wybuchu wojny Anne ucieka do Londynu, próbując potwierdzić swoje podejrzenia panoszącego się wokół zła. Dopiero wtedy zaczyna odkrywać prawdziwy rozmiar zdrady.

HALT & CATCH FIRE – SEZON 3.

Od 19 kwietnia w niedziele o 21:00

W 3. sezonie „Halt&Catch Fire”, komputerowy start-up „Mutiny” opuszcza Teksas i przeprowadza się do Krzemowej Doliny, krainy wielkich graczy. Jego założycielki – Cameron i Donna – szukają pomysłu na umocnienie pozycji firmy w branży, jednak nowi współpracownicy wystawiają na próbę partnerstwo dwóch kobiet.

Gordonowi trudno jest odnaleźć się w firmie żony, podczas gdy Joe buduje imperium, wymyślając siebie od nowa i stosując śmiałe zagrania, które szokują całą Dolinę i w konsekwencji stawiają go z powrotem na drodze jego byłych partnerek.

HELL ON WHEELS – SEZON 5 B

We czwartki o 22:00 do 9 maja

W sezonie 5. Cullen Bohannon (Anson Mount) znajduje się w górskiej miejscowości Truckee w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Central Pacific Railroad, firmy odpowiedzialnej za budowę pierwszej Kolei Transkontynentalnej. To surowe miasto kolejowe roi się od tysięcy chińskich pracowników, mówiących innym językiem, różniących się kulturą i tradycją. Jednak koordynacja nowej siły roboczej to nie jedyne wyzwanie, z jakim zmaga się Cullen. Mężczyzna nadzoruje także budowę tunelu prowadzącego przez góry Sierra Nevada, czasami osiągając tylko kilka centymetrów dziennie i mozolnie zbliżając się do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *