Laserowe projektory Epson tworzą magiczny świat obrazów i listów Vincenta Van Gogha

Znana na całym świecie, legendarna wystawa multimedialna – VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition zachwyca polską publiczność. Jakość wrażeń wizualnych gwarantuje technologia Epson 3LCD.

 

Do 14 stycznia 2022 w warszawskim EXPO XXI trwa niezwykła, angażująca wszystkie zmysły, wystawa VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. Odwiedzający ją mogą doświadczyć najbardziej innowacyjnej formy odbioru sztuki. Prace holenderskiego geniusza są prezentowane tu z użyciem technologii Digital Art 360, pozwalającej wyświetlać obrazy nie tylko na ekranach, ale także na ścianach, suficie, a nawet podłodze – specjalnie zaprojektowanej przestrzeni o powierzchni 2000 m2.  W trakcie pokazu „zanurzając się” w cyfrowo stworzonym świecie można kontemplować setki ożywionych animacją dzieł Vincenta podążając za opowieścią o życiu i twórczości malarza. Istotnym wątkiem instalacji jest też licząca ponad 600 listów korespondencja Van Gogha z jego bratem Theo, pozwalająca poznać poglądy artysty na świat i człowieka oraz rzucająca nowe światło na powstanie rozpoznawalnych na całym świecie dzieł. Wystawa wzbogacana jest też odpowiednio dobraną muzyką oraz słowem mówionym. W roli lektora rozpoznamy Roberta Gulaczyka, aktora który wcielił się w postać Vincenta Van Gogha w nominowanym do Oskara filmie „Twój Vincent”.

Od strony organizacyjnej za warszawską edycję znanej na całym świecie wystawy odpowiedzialna jest firma MAKROCONCERT we współpracy z partnerem technologicznym Conaction, którzy  postawili na wybór najlepszych rozwiązań technicznych. Zdecydowaną większość kluczowego zaplecza technologicznego odpowiedzialnego za wyświetlanie treści, stanowią laserowe projektory Epson o jasności 7000lm. Wykorzystana w nich technologia 3LCD zapewnia tak istotną w tym przypadku wierność odwzorowania niuansów kolorów i detali. Z kolei laserowe źródło światła, poza wysoką jasnością, daje także gwarancję bezawaryjnej pracy nawet przez ponad 12 godzin przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowym atutem projektorów Epson jest swoboda podłączania (w tym bezprzewodowo) oraz możliwość wyświetlania obrazu z kilku źródeł jednocześnie.

„Wyświetlanie w ogromnej skali obrazów niezrównanego kolorysty, jakim był Van Gogh jest testem najwyższej próby dla urządzeń wideo sprawdzając ich parametry w zakresie wierności i nasycenia kolorów. Jako Epson jesteśmy dumni z tego, że zapewniając na wystawę urządzenia naszej firmy, widzimy jak doskonale sprawdzają się w swej roli. Doskonała jakość innowacyjnie wyświetlanych obrazów pozwoli tysiącom zwiedzających na nowo odkryć i zachwycić się arcydziełami, które mimo upływu lat nadal są inspiracją i punktem odniesienia dla współczesnej sztuki” – powiedział Norbert Gościński z Epson.

Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji biletów na stronie: https://wystawavangogh.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *