Lato w TVP Polonia

TVP Polonia nie zwalnia tempa. W letniej ramówce antena proponuje widzom nowy program pt. „Fajna Polska”. Nie zabraknie także znanych i lubianych programów, wśród nich m.in. „The Extra Mile”, „Kulturalni.pl” i „Powroty”.

 

 

FAJNA POLSKA premiera w TVP Polonia niedziela godzina 14.20 premiera 7-go lipca 
„Fajna Polska” to nowy letni cykliczny magazyn turystyczno-lifestylowy. Prowadzący z Ośrodków Regionalnych Telewizji Polskiej z Katowic, Lublina, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Łodzi, Olsztyna i Bydgoszczy zaproszą prowadzących z TVP Polonia – Martę Radziach i Przemysława Toczka do podróży po najpiękniejszych zakątkach Polski. Dziennikarze TVP Polonia odwiedzą z kolegami z ośrodków regionalnych miejsca dotąd w tych regionach nieznane. Będą zwiedzać trudno dostępne zakątki przyrody, żeglować po jeziorach, wspinać się w górach i uprawiać sporty. Widzowie odkryją smaki kuchni regionalnej, przyrządzane przez gospodynie słynące ze swojego kulinarnego talentu. Program „Fajna Polska” przekona widzów o tym, że Polska latem to najpiękniejsze miejsce na ziemi, stworzone do aktywnego odpoczynku.

LETNIE WYDANIA „KULTURALNI.PL” premiera w TVP Polonia w piątki o godz. 16.00 

Latem gospodarze program „Kulturalni.pl”: Anna Karna i Adam Malecki odwiedzą ciekawe miejsca w Warszawie. Najstarszą galerię sztuki współczesnej – Galerię Studio, Plac Defilad, Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, Muzeum Warszawy, Muzeum Pragi. Muzeum Polin, gdzie na „Łące Leśmiana” zaproszą na lato Sinfonii Varsovii. Prowadzący odwiedzą także Centrum Nauki Kopernik i warszawskie bulwary wiślane. Będą też na tarasie widokowym Pałacu Ostrogskich i w Zachęcie na placu Małachowskiego. Wszędzie tam spotkają się z gorącymi (jak na lato przystało) gwiazdami muzycznymi, które będą proponować różne, sprawdzone przez siebie wakacyjno-kulturalne zajęcia, opowiedzą także o swojej twórczości. W wakacje odwiedzą program: Krzysztof Cugowski, Mika Urbaniak i Victor Davies, Misia Furtak, Dagadana, Kwiat Jabłoni, Goya, Justyna Steczkowska, Bovska, Sławomir Łosowski, Pablopavo, Jan Emil Młynarski i Anna Maria Jopek. W programach również wspomnienie o wielkich gwiazdach, które odeszły – Kory i Tomasza Stańki.

„POWROTY” premiera w TVP Polonia w czwartki o 19:25, premiera 4-go lipca 

„Powroty” to seria reportaży portretujących rodziny oraz osoby, które postanowiły wrócić z emigracji. Celem cyklu „Powroty” jest zachęcanie polskich emigrantów do powrotu do ojczyzny poprzez pokazanie Polski jako kraju zmian, dynamicznego rozwoju gospodarczego i społecznego. Bezpiecznej przystani mającej dla powracających do Polski konkretną atrakcyjną ofertę. W każdym odcinku pokażemy warunki życia bohaterów w kraju, do którego wyemigrowali, oraz w miejsce, do którego wrócili w Polsce. „Emigranci Powrotni” będą prezentowani w każdym aspekcie nowego życia w Polsce: w ich nowej pracy, mieszkaniu, w otoczeniu rodziny i nowych sąsiadów oraz przyjaciół. W programie pojawią się komentarze specjalistów dotyczące problemów związanych z powrotem z emigracji. Praktyczne porady ekspertów dotyczące problemów z powrotem do nowej rzeczywistości – ubezpieczeń, powrotu do pracy, problemów adaptacyjnych i zdrowotnych.

„PYTANIE NA ŚNIADANIE” emisja w TVP POLONIA od poniedziałku do piątku o 7:55 

Na specjalne życzenie widzów TVP Polonia emitować będzie magazyn life stylowy „Pytanie na śniadanie” Premiero pokazywany na żywo w TVP2, wraca latem także w weekendy do TVP POLONIA. W Pytaniu… poruszane będą sprawy życia codziennego i tak ważne dla widzów z całego świata tematy ze świata kultury, nauki i sportu którymi żyje cała Polska. Nie zabraknie także nowinek z czerwonego dywanu, oryginalnych kulinarnych przepisów na lato oraz muzyki na żywo. Studio odwiedzą także gwiazdy, dla których lato bywa gorącym czasem artystycznej aktywności.

„THE EXTRA MILE” emisja w TVP POLONIA w niedziele o godzinie 6:35 

„The Extra Mile” to anglojęzyczny program informacyjny, w którym – jak sama nazwa wskazuje – idziemy o krok dalej, by przybliżyć widzom to, co w Polsce najistotniejsze. Program jest podsumowaniem najważniejszych i najciekawszych wydarzeń tygodnia, jakimi żyła Polska przez ostatnie dni. Para Prowadzących program w lekki i czasem humorystyczny sposób skomentuje w studiu przedstawiane wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *