"Lato z Radiem 2018" – trasa audycji w nowej odsłonie i festiwal Polskiego Radia w Gdyni

W sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia zainauguruje tegoroczną trasę „Lata z Radiem” – w odświeżonej, bardziej atrakcyjnej, a zarazem misyjnej formule, na miarę nowych oczekiwań i ambicji wielopokoleniowego audytorium.
 

Ubiegłoroczna trasa „Lata z Radiem”. Zdjęcie archiwalne Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Obejmuje ona wielowątkową, dynamiczną audycję, której stałym elementem będą m.in. relacje reporterskie z całej Polski oraz festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia.
Ta wiadomość na pewno ucieszy miliony słuchaczy, dla których symbolem wakacji od lat pozostaje radosna „Polka Dziadek”, rozpoczynająca „Lato z Radiem” – najbardziej rozpoznawalną audycję w polskim eterze.
„Lato z Radiem 2018” będzie składało się z dynamicznej, wielowątkowej audycji, nawiązującej do najlepszych tradycji rozrywkowych i muzycznych Jedynki oraz angażującego wszystkie anteny festiwalu Polskiego Radia, który publiczny nadawca przygotowuje we współpracy z Miastem Gdynia.
Tegoroczne „Lato z Radiem” będzie realizowane w bliskim, serdecznym kontakcie ze słuchaczami, w regionach wyróżniających się tradycjami, historią czy walorami krajobrazowymi. Trasa reporterskich wyjazdów obejmie co najmniej 60 miejscowości. Wyjazdy odbywać się będą od poniedziałku do soboty. Dziennikarze „Lata z Radiem” pojawią się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami.
Zwieńczeniem tegorocznego „Lata z Radiem” będzie wydarzenie muzyczne, współorganizowane przez Polskie Radio i Miasto Gdynia. Festiwal „Lata z Radiem” zagości 26 sierpnia na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Będzie to największa w Polsce plenerowa, letnia impreza muzyczna o charakterze otwartym (wstęp niebiletowany), transmitowana przez wszystkie anteny Polskiego Radia i portal polskieradio.pl.
Część koncertowa rozpocznie się o godz. 13.00 i odbywać się będzie na dwóch scenach muzycznych. Kierownictwo artystyczne festiwalu objął jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy muzycznych Piotr Metz.
– Dzięki współpracy z tak znamienitym partnerem, jakim jest Miasto Gdynia oraz bardzo dużemu zainteresowaniu artystów i sponsorów, Polskie Radio będzie w tym roku jedynym radiem organizującym otwartą imprezę muzyczną w wymagającej konwencji festiwalowej – mówi Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. – Wspólnie z władzami Gdyni stworzymy milionom słuchaczy Polskiego Radia możliwość obcowania z muzyką w wykonaniu najbardziej utalentowanych wykonawców młodego i średniego pokolenia. Są dziś wszelkie dane ku temu, by wypromować wydarzenie artystyczne naprawdę dużego formatu, całkowicie wpisujące się w misję nadawcy publicznego, a przy tym doskonale puentujące nowe „Lato z Radiem”.
– Bardzo cieszymy się, że „Lato z Radiem” pojawi się u nas już po raz kolejny, tym bardziej, że to właśnie w Gdyni zainaugurowane zostanie w nowej formule. Nie wyobrażamy sobie zresztą, żeby było inaczej – lato tradycyjnie już zaczyna się w Gdyni imprezą Cudawianki,  więc jak najbardziej żegnać tę najcieplejszą porę roku należy również w Gdyni, a najlepiej podczas festiwalu „Lata z Radiem” – zaprasza Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *