Lekcje w „Szkole z TVP” coraz popularniejsze

Ponad 12,5 mln widzów uczestniczyło do tej pory w lekcjach dla szkół podstawowych, a prawie 5,9 mln osób wzięło udział w zajęciach dla szkół ponadpodstawowych, emitowanych na antenach Telewizji Polskiej (zasięg 4+).

 

 

30 marca ruszyły pierwsze lekcje z TVP dedykowane uczniom szkół podstawowych. To wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji, której sponsorem jest Fundacja PGNiG. Lekcje realizowane w ramach projektu są emitowane na czterech antenach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP3, na których wygenerowały wielomilionowe zasięgi:

– TVP3 to ponad 7,9 mln widzów

– TVP Historia to 4,7 mln widzów

– TVP Rozrywka to 4,5 mln widzów

– TVP Sport to 4,1 mln widzów

W poniedziałek, 6 kwietnia na antenach Telewizji Polskiej (TVP Rozrywka, TVP Sport, TVP HD i TVP Kultura) rozpoczęto emisję treści edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zasięgi, jakie wygenerowały anteny TVP wyniosły odpowiednio:

– TVP Rozrywka to 2,8 mln

– TVP Sport to 2,4 mln widzów

– TVP HD to 1,6 mln widzów

– TVP Kultura to 1,2 mln widzów

Z sukcesem wystartowało również „Repetytorium Maturzysty”. To cykl audycji dedykowanych maturzystom, emitowany od 4 maja, codziennie od poniedziałku do piątku, od godziny 10:20 w TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka).

„Szkoła z TVP” ma stałe grono użytkowników również w vod.tvp.pl, którzy chętnie korzystają z transmisji oraz udostępnionych powtórek lekcji. W najlepszym tygodniu materiały edukacyjne wygenerowały ponad 2 miliony odtworzeń.

3 komentarze do “Lekcje w „Szkole z TVP” coraz popularniejsze

 • 7 maja 2020 o 13:52
  Bezpośredni odnośnik

  bo te lekcje są naprawdę dobre. znaczy widzę trochę stres wśród nauczycieli którzy prowadzą lekcje, to nie aktorzy, ale dają radę i dobrze się to ogląda. a przy tym co aktualnie szkoła oferuje – czyli “przepisz do zeszytu” to szkoła tvp jest ogromnym ratunkiem

  Odpowiedz
 • 11 maja 2020 o 16:40
  Bezpośredni odnośnik

  Początkowo może i szkoła z TVP borykała się z pewnymi wpadkami, ale to chyba przez to, że lekcje prowadzili nauczyciele a nie aktorzy. To dla nich była nowość, ale teraz jest już znacznie lepiej I moje córki chętnie z tego korzystają

  Odpowiedz
 • 11 maja 2020 o 19:38
  Bezpośredni odnośnik

  Dobrze że dzieci mają zajęty czas, nauczą się czegoś ciekawego, nowego. Bezsensowne siedzenie w domu nie wnosi nic dobrego. A dzieki tvp szkoła mają mnóstwo ciekawych lekcji we własnym domu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *