Lekkoatletyka: Halowe mistrzostw Polski w TVP Sport

Halowy sezon dobiega końca. Przez panującą epidemię koronawirusa nie przeprowadzono HMŚ w Nanjing. Z tego względu dla polskich lekkoatletów najbardziej istotne starty zostaną przeprowadzone w Toruniu podczas halowych mistrzostw Polski. Transmisja na żywo w TVP Sport oraz online na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

 

 

 

 

 

Kolejny raz na polskiej ziemi dojdzie do starcia najlepszych tyczkarzy. W Netto Arenie pojawi się dwóch przedstawicieli elitarnego klubu „sześciometrowców” – Barber oraz Timur Morgunow. O wygranych walczyć będą też Wojciechowski i Robert Sobera. Wśród pań obok najlepszych Polek wystartują medalistka ME Angelica Bengsston i Wenezuelka Robeilys Peinado.

 Jest tak, że procentowo na pewno mniej osób startuje w hali niż na otwartym stadionie. Te występy nie zapewnią kwalifikacji olimpijskiej, są formą sprawdzianu i treningu. Młodzi bardzo często zaczynają wielkie kariery od hali. W mistrzostwach Europy jest nieco prościej o medale. Można to wykorzystać. Zdobycie laurów w najważniejszych halowych imprezach to domena największych czempionów – stwierdził Marek Plawgo w rozmowie z TVPSPORT.PL.

W wyniku odwołania HMŚ dla polskich lekkoatletów będzie to najważniejsza impreza sezonu. W Toruniu wystartuje cała plejada medalistów mistrzostw świata i Europy na czele z Bukowieckim, Haratykiem, Wojciechowskim, Kszczotem, Lewandowskim, oraz „Aniołkami Matusińskiego”. Już mityng Copernicus Cup pokazał, że hala w mieście Kopernika sprzyja biało-czerwonym.

 Mamy kilka zdolnych dziewcząt. Można wyliczyć płotki, 200 m, są też talenty w innych konkurencjach, które dopiero ujrzą światło dzienne. Nowych nazwisk będziemy się dopiero uczyć. Nie jest tak, że mamy wielką kadrę, a za chwilę będzie pustka i przestój. Bardzo łatwo jest wprowadzić zmianę pokoleniową, kiedy jest się kim inspirować. Wracając do dziewczyn, młodzież może już teraz rywalizować z europejskimi gwiazdami. Podpatrywać na bieżni. Wielki plus, siła napędowa – dodał Plawgo.

Sobota, 29 lutego – Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu – 1. dzień transmisja od 18:30 w
TVPSPORT.PL i aplikacji Komentatorzy: Jarosław Idzi, Sebastian Chmara

Niedziela, 30 lutego – Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu – 2. dzień transmisja od 18:00 w TVPSPORT.PL i aplikacji Komentatorzy: Jarosław Idzi, Sebastian Chmara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *