Lenovo i Schneider Electric ogłaszają partnerstwo strategiczne

Na dorocznym szczycie innowacyjności Lenovo Tech World w Pekinie, prezes i CEO Lenovo Yuanqing Yang oraz prezes i CEO Schneider Electric Jean-Pascal Tricoire zapowiedzieli strategiczne partnerstwo. Obie firmy będą współpracować nad inteligentnymi i ekologicznymi rozwiązaniami dla rozwijającego się sektora produkcji przemysłowej w Chinach.

 

 

 

Partnerstwo strategiczne będzie wykorzystywać atuty obu firm, łącząc rozwiązanie IoT dla przemysłu (IIoT) – Lenovo LeapIOT z rozwiązaniem do ekologicznej produkcji Schneider Electric opartym na EcoStruxure. Dzięki temu połączeniu powstanie wzorzec najlepszego w tej klasie rozwiązania do inteligentnej produkcji jednostkowej i hybrydowej.

Partnerzy będą koncentrować się na algorytmach sztucznej inteligencji i big data, ponieważ wiążą się one ze wszystkimi aspektami zarządzania efektywnością, konserwacji i jakości produkcji oraz innymi zastosowaniami przemysłowymi.

„To partnerstwo przyspieszy inteligentną transformację branży produkcyjnej i umożliwi opracowywanie kolejnych przełomowych rozwiązań w dziedzinie inteligentnej produkcji ekologicznej. W przyszłości będziemy nawiązywać współpracę z większym gronem partnerów, aby przyspieszyć przemiany w różnych branżach i wejście w epokę inteligencji”powiedział prezes i CEO Lenovo Yang Yuanqing.

„Orientacja na ekologiczną, inteligentną produkcję ma decydujące znaczenie z punktu widzenia efektywności, niskoemisyjności i zrównoważonego rozwoju. Współpraca z Lenovo to doskonała okazja do wykorzystania w szerszym zakresie cyfrowych innowacji w fizycznym świecie produkcji przemysłowej. Upowszechnianie rozwiązań inteligentnych i IoT ma kluczowe znaczenie w kontekście efektywności i ochrony środowiska”powiedział prezes i CEO Schneider Electric Jean-Pascal Tricoire.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *