Letnie Grand Prix: Wisła w TVP1 i TVP Sport

Wyjątkowo długo na pierwsze zawody Letniego Grand Prix musieli w tym roku czekać polscy skoczkowie. W piątek zainaugurują wreszcie cykl na igelicie. Transmisje LGP w Wiśle w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

Letni „Puchar Świata” jest w tym roku mocno okrojony ze względu na pandemię koronawirusa. Już wcześniej odwołane zostały konkursy w Courchevel, Hinzenbach i Klingenthal, pod koniec lipca na podobny ruch zdecydowali się organizatorzy zmagań w Czajkowskim i Szczyczyńsku. Pojawiały się doniesienia, że Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poprosiła Norwegów o przeprowadzenie dodatkowych zawodów, ale na razie nie podano żadnych oficjalnych informacji. Tym samym w kalendarzu LGP ostała się jedynie Wisła.

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2020 – skład Polaków

Polacy, jako gospodarze zawodów, w kwalifikacjach mają prawo wystawić większą pulę zawodników, korzystając z tzw. grupy krajowej. Trener Michal Doleżal postawił oczywiście na największe gwiazdy, na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą, Maciejem Kotem i Jakubem Wolnym. Wystąpią także Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka.

Biało-czerwoni formę przed występem w Wiśle sprawdzili w weekend podczas Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku. Na skoczni HS104 najlepszy okazał się Kubacki, który nieznacznie wyprzedził Stocha. Dobrą formę zaprezentował Murańka, uzyskując trzecią notę i wyprzedzając etatowych kadrowiczów.

Letnie Grand Prix w Wiśle – kto wystąpi?

Z przyjazdu do Polski już teraz zrezygnował Stefan Kraft. Austriacki skoczek, zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2019/2020, woli udać się na wakacje. Dodatkowo ma też problemy z kręgosłupem. Do Wisły nie wybierają się też Włosi i Japończycy, na czele z Ryoyu Kobayashim. Nie wiadomo, czy na start zdecydują się Norwegowie. Po powrocie do kraju musieliby przejść dziesięciodniową kwarantannę, zgodnie z obowiązującymi w Norwegii przepisami. Na pewno na skoczni zobaczymy z kolei jedną z legend światowych skoków, Austriaka Gregora Schlierenzauera.

Letnie Grand Prix w Wiśle – program

Zawody w Wiśle potrwają w sumie trzy dni. W piątek 21 sierpnia odbędą się kwalifikacje. Dzień później rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a rywalizacja zakończy się niedzielnym konkursem indywidualnym. Ze względu na odwołanie większości konkursów nie będzie prowadzona klasyfikacja LGP. Transmisje w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji

Letnie Grand Prix w Wiśle – szczegóły transmisji

Kiedy? 21 sierpnia – kwalifikacje

Gdzie oglądać? TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Początek transmisji: 17:35

Kiedy? 22 sierpnia – konkurs drużynowy

Gdzie oglądać? TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Początek transmisji: 17:05 (od 17:25 w TVP 1)

Kiedy? 23 sierpnia – konkurs indywidualny

Gdzie oglądać? TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Początek transmisji: 16:05 (od 17:25 w TVP 1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *