Sport w TVTVP

Letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku w TVP Sport

Letnie Mistrzostwa Polski w Szczyrku odbędą się bez udziału publiczności. Powód? Szerząca się pandemia koronawirusa. Nie zmienia to jednak faktu, że emocji nie zabraknie przed ekranami. Transmisja zmagań 17 i 18 października w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

 

W pandemiczne lato każde zawody są dla skoczków na wagę złota. W tym roku mieli okazję rywalizować na igielicie w dwóch konkursach Grand Prix i dwóch Pucharu Kontynentalnego. Wyjątkowo ważnym sprawdzianem dla Polaków będą więc mistrzostwa kraju. Czempionat zostanie przeprowadzony na obiekcie Skalite w Szczyrku.

Na sobotę zaplanowano indywidualne zmagania. W nich przed rokiem na podium stanęli: Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Stefan Hula.

Drużyny przystąpią do zmagań w niedzielne przedpołudnie. Zeszłoroczne zawody zespołów przyniosły zaciętą rywalizację. Złoto wywalczył AZS Zakopane w składzie z Mateuszem Gruszką, Krzysztofem Leją, Andrzejem Stękałą i Maciejem Kotem. Srebro powędrowało niespodziewanie do drugiej drużyny WSS Wisła (Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Tomasz Pilch). Brąz przypadł TS Wisła Zakopane (Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Adam Niżnik i Dawid Kubacki).

Przed rokiem w grze o podium pozostawał KS Evenement – ostatecznie czwarty. Motorem napędowym własnego zespołu jest Stoch, który może też liczyć na Hulę. Drużynę uzupełni jeszcze dwóch młodych zawodników.

Letnie mistrzostwa Polski 2020

Kiedy: 17 października, 20:00, indywidualny konkurs

Gdzie oglądać: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Komentarz: Stanisław Snopek, Sebastian Szczęsny

Kiedy: 18 października, 11:30, drużynowy konkurs

Gdzie oglądać: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Komentarz: Stanisław Snopek, Sebastian Szczęsny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *