LG i QUALCOMM stworzą nową generację systemów łączności dla branży moto

LG Electronics oraz Qualcomm nawiązały strategiczną współpracę, której celem jest rozwijanie nowej generacji rozwiązań dla samochodów podłączonych do Internetu (connected car). W ramach partnerstwa, w Korei Południowej zostanie utworzone centrum badawcze, w którym będą prowadzone prace nad siecią 5G dla pojazdów. Prace skupią się w szczególności nad technologiami łączności C-V2X (Cellular Vehicle-to-Everything), która niezbędna jest dla sukcesu następnej generacji samochodów autonomicznych.

 

Jako liderzy innowacji w dziedzinie urządzeń mobilnych, firmy LG i Qualcomm posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych oraz rozległą wiedzę dotyczącą technologii 5G, kluczowej do wdrożenia systemu łączności pojazdu z Internetem. W porównaniu do sieci LTE, standard 5G pozwala uzyskać nawet 5-krotnie większą prędkość transmisji danych oraz 10-krotnie mniejsze opóźnienie, dzięki czemu przesyłanie danych odbywa się w tempie dostosowanym do rzeczywistych sytuacji w ruchu drogowym.

System C-V2X wykorzystuje sieć komórkową, by dwukrotnie wydłużyć czas pracy urządzeń. Jednocześnie gwarantuje niższe koszty niż w systemach wydzielonej łączności krótkiego zasięgu DSRC (Dedicated Short Range Communications). W niektórych krajach Europy i Azji są prowadzone testy eksploatacyjne oraz prace normalizacyjne, dzięki którym wprowadzenie systemu stałoby się możliwe już w 2020 roku. Technologia ta ma zostać użyta także w standardzie 3GPP (Third Generation Partnership Project) Release 14.

Zawarcie umowy, którą podpisali Kim Jin-yong, wiceprezes działu LG Vehicle Components Smart oraz Nakul Duggal, wiceprezes i manager ds. produktu firmy Qualcomm, odbyło się w ośrodku badawczym LG Electronics Science Park w Seulu. Obie firmy rozpoczęły współpracę bezpośrednio po spotkaniu.

Celem LG jest tytuł lidera rynku podzespołów samochodowych nowej generacji. Nasze doświadczenie w dziedzinie technologii przesyłania danych w pojazdach oraz zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne firmy Qualcomm, wykorzystujące sieci komórkowe od LTE po 5G, pomogą go osiągnąć. Jesteśmy optymistycznie nastawieni na wspólne prace badawczo-rozwojowe Qualcomm i LG. Partnerstwo pozwoli dotrzeć tam, gdzie nie udałoby się dojść samodzielnie. POWIEDZIAŁ KIM JIN-YONG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *