MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Lifestylowy sierpień w Canal+ online

Żołądek czy rozsądek? Czy można jeść zarówno smacznie, jak i zdrowo? Na co stawiają Polacy i w jaki sposób zmieniają się nasze nawyki żywieniowe? Badania mówią same za siebie – już w czasie pandemii, mimo początkowych trudności, zaczęliśmy częściej gotować i zwracać większą uwagę na to co jemy. Jednocześnie wiele osób zauważyło wzrost swojej masy ciała. Co zrobić, żeby zacząć odżywiać bardziej świadomie? Już w sierpniu widzowie i użytkownicy serwisu CANAL+ online dowiedzą się czy kulinarny środek istnieje oraz wybiorą się w przepyszną podróż do Japonii i Australii. Do tego poznają uroki mieszkania z dala od zgiełku miasta i przekonają się jaką fantazję mają architekci luksusowych nieruchomości.

 

JAK ZMIENIAJĄ SIĘ NAWYKI ŻYWIENIOWE POLAKÓW?

Jedno jest pewne – pandemia zmieniła nasze podejście do jedzenia. I te zmiany mają dwa oblicza. Z jednej strony lockdown spowodował większe spożycie alkoholu, a ograniczona aktywność fizyczna odbiła swoje piętno na zdrowiu. Aż 28% procent dorosłych mieszkańców Polski przyznało, że przybrało na wadze tym czasie – jak wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny („Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2020”).

Z drugiej strony zaczynamy gotować w domu, jemy bardziej regularnie i chętniej eksperymentujemy z kuchnią, w której jest mniej nabiału i mięsa. Pandemia zwiększyła naszą świadomość żywieniową i przyśpieszyła zmiany, które powoli zachodziły w ciągu ostatnich 15 lat. Częściej stawiamy na mniejsze porcje i jemy więcej warzyw, jak przyznaje aż 75,6% respondentów raportu „Nawyki żywieniowe Polaków w czasie izolacji społecznej podczas epidemii koronawirusa 2020” – badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Upfield, przez MRW. W trosce o odporność i zdrowie zaczęliśmy kupować więcej produktów pochodzenia roślinnego. A do tego również celebrować posiłki przy wspólnym stole.

Podobnie jak inni europejscy konsumenci, chcemy też w przyszłości odżywiać się w sposób bardziej zrównoważony. Również po to, by po prostu zadbać o środowisko czy zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia. Co nas powstrzymuje? Głównie czas, cena, brak wiedzy i niejasne oznaczenia na etykietach, jak podaje BEUC (Europejska Organizacja Konsumencka), który w 2019 roku przeprowadził badanie dotyczące postaw konsumentów wobec zrównoważonej żywności w 11 europejskich krajach.

Co ciekawe – im zdrowsza dieta, tym większa efektywność w pracy. Wpływ mają na to zbyt późne śniadania, zapominanie o piciu wody czy za dużo przekąsek i słodyczy (źródło DailyFrits “Żywieniowe nawyki pracujących Polaków”, wrzesień 2020). Na co jeszcze należy zwrócić uwagę i o czym pamiętać? Zapraszamy do CANAL+ KUCHNIA i CANAL+ online, gdzie na widzów czeka wiele kulinarnych inspiracji, które pomogą w przyjemny sposób zmieniać nasze nawyki żywieniowe na lepsze.

SIERPNIOWE NOWOŚCI CANAL+

ŻOŁĄDEK CZY ROZSĄDEK? 8, seria kulinarna, CANAL+ KUCHNIA już od 25 sierpnia od poniedziałku do piątku o godz. 16:00 oraz w serwisie CANAL+ online od 26 sierpnia

Folgowanie zmysłom czy bilansowanie posiłków? Na ekranach już niedługo kolejna odsłona smakowitego sporu dwojga wytrawnych kucharzy. Adrian Richardson i Zoe Bingley – Pullin ponownie spotkają się, by zachęcać do swoich, jakże odmiennych, wizji gotowania. Każdy odcinek ma motyw przewodni, w którym prowadzący zaprezentują własne wersje potraw z wykorzystaniem danego składnika lub wybranej kuchni świata. Zobaczymy ich kulinarne wariacje z orzechami, jajkami, ryżem, batatami, street foodem czy kuchnią koreańską. Czyj przepis bardziej spodoba się widzom?

Paul Hollywood w Japonii, seria dokumentalna, CANAL+ KUCHNIA już 1 sierpnia o godz. 14:30 oraz w serwisie CANAL+ online od 2 sierpnia

Tym razem Paul Hollywood po raz pierwszy w życiu odwiedzi Japonię. Mistrz wypieków żył dotąd w przekonaniu, że w tym kraju nie jada się chleba. Na miejscu przekona się czy to prawda. Pozna również ciekawych ludzi i ich kulinarne zwyczaje, spróbuje lokalnych przysmaków i nauczy się przyrządzać tradycyjne potrawy. Wspólnie z nim wybierzemy się w inspirującą podróż do Tokio, Osaki i na Okinawę.

River Cottage – Australia 4, seria dokumentalna, CANAL+ KUCHNIA już od 1 sierpnia o godz. 19:00 oraz w serwisie CANAL+ online od 2 sierpnia

To już czwarte spotkanie z ambitnym kucharzem i farmerem, Paulem Westem. Jakie wyzwania postawił sobie tym razem? Szef kuchni na dobre zadomowił się na farmie. Po opanowaniu zasad hodowli roślin i zwierząt oraz zdobyciu gospodarskiego doświadczenia jest gotów na nowe pomysły. Po inauguracji własnej szkoły gotowania ma jeszcze więcej pracy i dodatkowo wyrusza w trasę po Australii w poszukiwaniu dostawców smakowitych produktów. Razem z nim odkryjemy nieznane dotąd miejsca i lokalne specjały.

Ucieczka na wieś 20, seria dokumentalna, CANAL+ DOMO od 16 sierpnia od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 oraz w serwisie CANAL+ online od 17 sierpnia

Na ekrany wraca seria, która niewątpliwie podbiła serca widzów. Czekają na nas nowi bohaterowie, sympatyczni prowadzący i sielskie krajobrazy. Tym razem oprócz Devon, Dorset, Surrey i Kornwalii – ulubionych hrabstw Brytyjczyków szukających domu na wsi – zobaczymy również te mniej znane. Jedno jest pewne – miejsca położone w głębi lądu Shropshire, Herefordshire, Yorkshire, Bedfordshire i Derbyshire zachwycą każdego. W każdym odcinku poznamy jedną rodzinę i zobaczymy trzy atrakcyjne nieruchomości. Na którą się zdecydują?

Komfort po australijsku 3, seria dokumentalna, CANAL+ DOMO od 30 sierpnia o godz. 21:00 oraz w serwisie CANAL+ online od 31 sierpnia

Jesteście ciekawi jak wyglądają luksusowe nieruchomości w Australii? Michael i Carlene Duffy już po raz trzeci zabierają widzów na wycieczkę po świecie komfortu. Razem z nimi zajrzymy do najbardziej ekskluzywnych domów w Australii, zbudowanych z fantazją i inwestycyjnym rozmachem. Zobaczymy bajeczne wille nad oceanem, rozległe, wiejskie posiadłości, minimalistyczne bungalowy i prestiżowe budynki w centrach miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *