Sport w TVTVP

Liga Europy 4. kolejka: Standard Liege – Lech Poznań w TVP 2 i TVP Sport

Za nami półmetek zmagań w grupie D Ligi Europy. Piłkarze Lecha w 3. kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach od pięciu lat. Po trzytygodniowej przerwie czeka ich kolejne starcie z belgijskim zespołem. Transmisja meczu Standard Liege – Lech Poznań na żywo w TVP.

Piłkarze Lecha Poznań po dwóch porażkach w Lidze Europy wreszcie zdobyli pierwsze punkty w tej fazie. Na Bułgarskiej pokonali Standard Liege 3:1. Dwie bramki zdobył Mikael Ishak, a jedną Michał Skóraś.

Na polskie zwycięstwo w tych rozgrywkach czekaliśmy od 26 listopada 2015 roku, gdy Legia Warszawa ograła FC Midtjylland 1:0. Z kolei Lech w tamtej edycji pokonał pod koniec października Fiorentinę.

Kolejorz dzięki tej wygranej umocnił się na trzecim miejscu w grupie D i zachował szanse na pozostanie w LE na wiosnę. Jednak w Belgii nie może przegrać, żeby wciąż liczyć się w wyścigu o awans do 1/16 finału.

W Lidze Europy między trzecią a czwartą kolejką są aż trzy tygodnie przerwy. Ma to związek z listopadowymi meczami reprezentacji.

Mecz 4. kolejki w Liege zostanie rozegrany w czwartek 26 listopada. Tym razem oba zespoły zagrają o godzinie 21:00. W równolegle toczonym spotkaniu na Ibrox piłkarze Rangers FC będą podejmować Benfikę Lizbona.

STANDARD LIEGE – LECH POZNAŃ. 4. kolejka Ligi Europy. Szczegóły transmisji

Kiedy: 26 listopada (czwartek)

O której mecz: godz. 21:00

Transmisja: studio w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna od 19:30, mecz w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji od 20:50

Komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Jacek Zieliński

Prowadzący studio: Mateusz Borek

Goście/eksperci: Sebastian Mila