Liga Konferencji Europy: Zrinjski Mostar – Legia Warszawa w TVP Sport

Przed Legią Warszawa trzeci mecz w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Tym razem wicemistrzowie Polski zagrają w Bośni i Hercegowinie, a ich rywalem będzie Zrinjski Mostar. Czy legioniści przerwą fatalną serię porażek?

Po udanym początku sezonu 2023/24 Legię Warszawa dopadł kryzys. Stołeczny klub przegrał cztery ostatnie mecze – trzy w PKO BP Ekstraklasie i jedno w LKE. Fatalna passa rozpoczęła się w Białymstoku, gdzie Jagiellonia pokonała występującą bez kilku kluczowych graczy Legię. W kolejnym starciu w Alkmaar goście przegrali 0:1 mimo niezłej gry w pierwszej połowie oraz czerwonej kartki dla piłkarza AZ w 65. minucie.

Dużo więcej, niż o wyniku, mówiło się o wydarzeniach pomeczowych, jakie miały miejsce na AFAS Stadionie. W wyniku prowokacyjnych zachowań ochrony i policji Josue i Radovan Pankov zostali aresztowani. Kilku członków delegacji, między innymi prezesa Dariusza Mioduskiego, fizycznie zaatakowano. Portugalczyk i Serb spędzili noc w areszcie i do Polski wrócili później niż reszta zespołu.

W takich okolicznościach legioniści przystępowali do kluczowego starcia z Rakowem Częstochowa. Mistrzowie Polski wygrali 2:1, przerywając półtoraroczną serię Legii bez ligowej porażki przy Łazienkowskiej. Wydawało się, że Wojskowym może pomóc przerwa na kadrę. Jednak we Wrocławiu, po kompromitującej grze w drugiej połowie, ulegli Śląskowi aż 0:4.

Szansa na przełamanie przyjdzie w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji. W Mostarze ich rywalem będzie Zrinjski. Sytuacja w grupie E jest niezwykle ciekawa, bo wszystkie drużyny mają po trzy punkty. Ekipa z Bośni i Hercegowiny na inaugurację wygrała po szalonym meczu 4:3 z AZ, mimo że przegrywała już 0:3. Bohaterem spotkania okazał się strzelec dwóch goli Zvonimir Kozulj, były zawodnik Pogoni Szczecin. Zrinjski był również blisko sprawienia niespodzianki w Birmingham, ale ostatecznie przegrał 0:1 z Aston Villą po golu w doliczonym czasie drugiej połowy.

Drużyna z Mostaru to jedyny grupowy rywal Legii, z którym już wcześniej rywalizowała. W sezonie 2016/17 właśnie na Stadionie pod Bijelim brijegom rozpoczął się marsz legionstów do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacyjnej padł remis 1:1, z kolei w rewanżu warszawianie wygrali 2:0. Wszystkie trzy bramki dla ekipy Besnika Hasiego zdobył Nemanja Nikolić. Po siedmiu latach Legia znów zawita do Mostaru. Mecz zaplanowano na czwartek 26 października, na godzinę 21:00.

Legioniści odwiedzą już piąty kraj w tym sezonie. Po wizytach w Kazachstanie, Austrii, Danii i Holandii przyszedł czas na wycieczkę do Bośni i Hercegowiny i mecz z klubem wspieranym przez ludność chorwacką.

Liga Konferencji 2023/24, mecz Zrinjski Mostar – Legia Warszawa Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: czwartek, 26 października, godzina 21:00

Gdzie i o której transmisja: 20:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HbbTV

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Patryk Ganiek

Reporter: Hubert Bugaj

Goście/eksperci: Artur Wichniarek, Andrzej Juskowiak, Dusan Kuciak, Rafał Ulatowski (analiza)