Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam – Tottenham w TVP1 i TVP Sport

Gdzie oglądać mecz Ajax Amsterdam – Tottenham? Transmisja rewanżowego spotkania Ligi Mistrzów w środę 8 maja w TVP1 i TVP SPORT oraz online na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Po 90 minutach rywalizacji znacznie bliżej awansu do finału Ligi Mistrzów jest Ajax, który wygrał w Londynie z Tottenhamem 1:0.

Ajax to największa rewelacja tych rozgrywek. Zespół, zbudowany za niewielkie pieniądze na młodych piłkarzach, w tej edycji Champions League mierzył się już między innymi z Bayernem Monachium, Realem Madryt i Juventusem i z każdym z tych przeciwników potrafił się uporać. Piłkarze Erika ten Haga olśniewają jednak nie tylko osiąganymi wynikami, ale i widowiskowym i bezkompromisowym stylem gry, który przywołuje wspomnienia zespołu wygrywającego w poprzednim stuleciu LM.

W pierwszym starciu z Tottenhamem Holendrzy znów zagrali w sposób, do jakiego zdążyli już przyzwyczaić. Szalejący w ofensywie piłkarze często wymieniali się pozycjami, grali na jeden kontakt, sporo dryblowali i, co dla nich najważniejsze, nie stracili zimnej krwi pod bramką rywala. Donny van de Beek wykorzystał w pierwszej połowie podanie Hakima Ziyecha i pokonał Hugo Llorisa. Tym samym Joden mają przed rewanżem jednobramkową zaliczkę i znajdują się w niezwykle uprzywilejowanej sytuacji.

Pochettino ma spory ból głowy, który wynika również z absencji w zespole. W pierwszym spotkaniu nie mógł skorzystać z Heung-Min Sona i Harry’ego Kane’a, a teraz grono pauzujących może powiększyć Jan Vertonghen, który wskutek fatalnego zderzenia głowami przedwcześnie opuścił murawę. Jednocześnie jednak możliwy jest powrót Koreańczyka, a to właśnie formacja ofensywna będzie kluczowa przy odrabianiu strat z pierwszego spotkania.

Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam – Tottenham 08.05.2019

Data: 8 maja (środa)

Początek meczu: godz. 21.00

Początek transmisji: godz. 20:05

Gdzie oglądać? TVP1 (20:55), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Komentatorzy: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Rafał Patyra