Sport w TVTVP

Liga Mistrzów: Paris Saint-Germain – Manchesterem United w TVP1 i TVP Sport

Gra o awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wchodzi w decydujący etap. Przed nami spotkania rewanżowe 1/8 finału, a wśród nich mecz Paris Saint-Germain z Manchesterem United. Właśnie to spotkanie pokażemy 6 marca w Telewizji Polskiej.

Za PSG i United pierwsze spotkanie w Manchesterze. W nim lepszy okazał się zespół z Paryża, który po trafieniach Presnela Kimpembe i Kyliana Mbappe wygrał 2:0 (0:0). To wszystko mimo tego, że na Old Trafford nie mogli wystąpić ani Neymar, ani Edinson Cavani.

W rewanżu na pewno nie zagra Brazylijczyk, wątpliwy jest także występ Cavaniego. Tym razem dużego osłabienia dozna także United. W 89. minucie pierwszego spotkania czerwoną kartką został ukarany Paul Pogba, lider Czerwonych Diabłów nie pomoże więc drużynie w walce o awans do ćwierćfinału.

Rywalizacja pozostaje jednak otwarta. Oba zespoły mają szerokie kadry, a w pierwszym meczu pełni umiejętności nie pokazał choćby Romelu Lukaku – Ole Gunnar Solskjaer postawił na młodszych w taku na Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala, ale Lukaku, który w ostatnich dwóch spotkaniach strzelił cztery gole, aspiruje do powrotu do wyjściowej jedenastki.

Oba zespoły są w wysokiej formie, co potwierdzają wyniki meczów, jakie minęły od pierwszego spotkania na Old Trafford. Manchester pokonał Chelsea 2:0 w Pucharze Anglii, zremisował bezbramkowo z Liverpoolem, wygrał 3:1 z Crystal Palace i pokonał 3:2 Southampton, a decydującego gola w 88. minucie strzelił wracający do wysokiej formy Lukaku.

Również PSG ma za sobą comeback. Paryżanie przegrywali z Caen 0:1, ale wygrali 2:1 po bramce Mbappe w 87. minucie. On też nie narzeka ostatnio na formę – w czterech ostatnich meczach strzelił sześć goli, a Paryż pokonywał kolejno Saint Etienne 1:0, Montpellier 5:1, Nimes 3:0 i Dijon również 3:0. Jak widać, absencja Neymara i Cavaniego nie stanowi dla zespołu Thomasa Tuchela większego problemu.

Transmisja od 19:45 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej, a od 20:55 w TVP 1