Liga Mistrzów: Villarreal – Bayern Monachium w TVP1 i TVP Sport

Zespoły rywalizujące o triumf w Lidze Mistrzów 2021/22 w pierwszej połowie kwietnia walczą o awans do półfinałów. Czy zwycięzcy Ligi Europy będą potrafili sprawić kolejną niespodziankę? Transmisja na żywo meczu Villarreal – Bayern Monachium w środę w TVP. Robert Lewandowski może zrobić kolejny krok w kierunku korony króla strzelców.

Trzy tygodnie trwała przerwa w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. W walce o trofeum pozostało już tylko osiem zespołów. W 1/8 finału odpadły m.in. Paris Saint-Germain, Juventus oraz Manchester United.

W grze wciąż jest Bayern Monachium, uważany od początku za jednego z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa. Fazę grupową przeszedł, podobnie jak Liverpool oraz Ajax, z kompletem punktów. Ten rok zaczął od dwumeczu z RB Salzburg. Na wyjeździe po słabszym występie i golu Kingsley’a Comana w 90. minucie zremisował 1:1.

W Bawarii odniósł już jedno z najwyższych zwycięstw w historii Champions League, wygrywając aż 7:1. Dwa gole strzelił Thomas Mueller, a po jednym Serge Gnabry oraz Leroy Sane. To jednak Robert Lewandowski został bohaterem. Polak popisał się klasycznym hat-trickiem w pierwszej połowie.

I dzięki temu “Lewy” jest liderem klasyfikacji strzelców z dwunastoma bramkami. Wydaje się, że tylko Karim Benzema i Mohamed Salah są w stanie z nim ewentualnie powalczyć. A tylko pięciu goli brakuje mu do wyrównania rekordu jednej edycji LM, należącego oczywiście do Cristiano Ronaldo.

Swój dorobek będzie mógł powiększyć, tym bardziej, ze jego drużyna wydaje się zdecydowanym faworytem do awansu. Villarreal pokazał jednak w 1/8 finału, że stać go na wyeliminowanie teoretycznie lepszego rywala.

Piłkarze prowadzeni przez Unaia Emery’ego w poprzednim sezonie osiągnęli największy sukces w historii klubu, wygrywając Ligę Europy po zwycięskim finale z Manchesterem United. To właśnie za Czerwonymi Diabłami ukończyli zmagania w grupie w tej edycji Champions League.

W poprzedniej rundzie trafili na Juventus. Dwumecz fatalnie się dla nich rozpoczął, bo już w 1. minucie u siebie przegrywali. Wyrównał Dani Parejo. W rewanżu w Turynie dzięki znakomitemu ostatniemu kwadransowi niespodziewanie wygrali 3:0. Bramki zdobyli Gerard Moreno, Pau Torres i Arnaut Danjuma.

Teraz zmierzą się z mistrzem Niemiec. Będzie to trzecie spotkanie tych drużyn w Lidze Mistrzów. Poprzednio rywalizowali ze sobą w fazie grupowej edycji 2011/12. Zdecydowanie lepsi okazali się Bawarczycy.

Na wyjeździe wówczas wygrali 2:0, a przed własną publicznością ograli Żółtą Łódź Podwodną 3:1. Tamte spotkania pamiętają jedynie Mueller oraz Manuel Neuer.

Liga Mistrzów 2021/22, mecz 1/4 finału: Villarreal CF – Bayern Monachium. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy i o której mecz: środa 6 kwietnia, godzina 21:00

Transmisja: mecz od 20:55 w TVP 1, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV; studio od 20:05 w TVP Sport i online

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Robert Podoliński (w magazynie skrótów: Maciej Iwański, Szymon Borczuch, Sławomir Kwiatkowski)

Prowadzący studio: Jacek Kurowski (w magazynie skrótów: Mariusz Jankowski)

Goście/eksperci: Mateusz Borek, Marcin Żewłakow (w magazynie skrótów: Jakub Wawrzyniak)