Liga Narodów: Polska – Włochy w TVP1 i TVP Sport

Reprezentacja Polski zagra z Włochami w spotkaniu 3. kolejki Ligi Narodów. W Gdańsku nasi piłkarze wystąpią po raz pierwszy o stawkę przed własną publicznością w 2020 roku. Będą mieli okazję do rewanżu na rywalu, z którym przegrali w pierwszej edycji tych rozgrywek. Transmisja meczu na żywo w niedzielę 11 października w TVP.

W środę oba zespoły rozegrały mecze towarzyskie. Polacy bez odpoczywającego Roberta Lewandowskiego wygrali w Gdańsku z Finami 5:1. Gole strzelali zawodnicy, którzy mają problemy w swoich klubach. Hat-trickiem popisał się Kamil Grosicki. Bramki zdobyli również obaj napastnicy – Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik.

Włosi odnieśli jeszcze wyższe zwycięstwo nad Mołdawią. Dwie bramki zdobył Stephan El Shaarawy.

Czas na dalszy ciąg intensywnej jesieni w rozgrywkach reprezentacyjnych. Kadry powróciły do gry we wrześniu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze. Najpierw przegrała w Amsterdamie z Holandią 0:1 po golu Stevena Bergwijna. Trzy dni później odniosła pierwsze w historii zwycięstwo w Lidze Narodów na wyjeździe pokonując Bośnię i Hercegowinę. Polacy przegrywali po bramce z rzutu karnego Harisa Hajradinovicia. Zdołali jednak z nawiązką odrobić straty dzięki trafieniom Kamila Glika i Grosickiego.

Po dwóch kolejkach Polska zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Prowadzą Włosi, którzy mają o jedno “oczko” więcej. Najpierw zremisowali we Florencji 1:1 z Bośniakami, a następnie ograli na wyjeździe Holendrów 1:0, a jedynego gola strzelił Nicolo Barella.

Decyzją UEFA na trybunach będą mogli pojawić się kibice. Do dyspozycji fanów miało zostać przeznaczonych maksymalnie 30 procent pojemności trybun. Jednak z powodu sytuacji związanej z koronawirusem (miasto Gdańsk w strefie żółtej) limit będzie wynosił 25 procent (około 10 tysięcy widzów).

Polacy znów trafili na Włochów w Lidze Narodów. W pierwszej edycji tych rozgrywek oba zespoły trafiły do grupy z Portugalią. Spotkaniem w Bolonii jako selekcjoner debiutował Jerzy Brzęczek. W powszechnej opinii był to najlepszy mecz Polaków podczas jego kadencji. Od 40. minuty prowadziliśmy po golu Piotra Zielińskiego, któremu asystował Robert Lewandowski. W drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Jorginho. Nieco ponad miesiąc później znów zapowiadało się na remis, choć gra Polaków była już dużo słabsza. W Chorzowie wygrali jednak goście, którym zwycięstwo zapewnił w 90. minucie Cristiano Biraghi.

Bilans meczów z Włochami jest dla Polski niekorzystny. Z dotychczasowych 16 spotkań wygrała tylko trzykrotnie – w 1974 podczas mistrzostw świata w RFN oraz towarzysko w 1985 i 2003 roku. Było też siedem remisów i sześć porażek, w tym przegrana w półfinale MŚ 1982. Bilans bramkowy to 10 goli strzelonych i 21 straconych.

Mecz Polski z Włochami – gdzie oglądać? Szczegóły transmisji

Kiedy? 11 października (niedziela)

O której mecz? 20:45

Transmisja: 18:55 (TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna), 20:35 (TVP 1). W przerwie studio na TVPSPORT.PL