Liga Narodów siatkarek: Terminarz i plan transmisji turnieju w Boryeong

Polskie siatkarki walczą o awans do Final Six Ligi Narodów! O tym, czy zdołają się do niego zakwalifikować, zadecyduje występ na turnieju w Boryeong w Korei Południowej. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zagrają w nim z Japonią, Dominikaną oraz reprezentacją gospodarzy.

 

 

Do zakończenia fazy interkontynentalnej Ligi Narodów pozostała już tylko jedna seria turniejów. Każdej z drużyn pozostały do rozegrania po trzy spotkania.

W dwunastu dotychczasowych meczach polskie siatkarki odniosły siedem zwycięstw i poniosły pięć porażek, co dało 21 punktów. Biało-czerwone zajmują siódme miejsce w tabeli, a w tym momencie (przy piątym miejscu Chinek), pozycja numer sześć daje awans do turnieju finałowego.

Tak się składa, że w pierwszym meczu turnieju w Boryeong Polska zmierzy się z Japonią. Drużyna z kraju Kwitnącej Wiśni ma niemal identyczny bilans jak Polki. To spotkanie może więc zadecydować, która z drużyn zagra w turnieju finałowym w Nanjing w Chinach (2–6 lipca).

W dwóch kolejnych meczach biało-czerwone zmierzą się z drużynami niżej notowanymi. Dominikana zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli (6 zwycięstw – 6 porażek, 15 punktów), Korea Południowa jest natomiast najsłabszą ekipą w stawce szesnastu zespołów (1 zwycięstwo – 11 porażek, 3 punkty).

W składzie reprezentacji Polski w porównaniu z turniejem w Jiangmen nie zaszły zmiany. Problemem nadal jest uraz rozgrywającej Joanny Wołosz.

– Jeśli chodzi o Asię, to świadomie nie podejmujemy ryzyka. Wszystko może się zdarzyć, ale wolałbym, żeby jej nie eksploatować… Aśka w zasadzie normalnie trenuje, ale nie może robić wysokich skoków i zbyt szybko się przemieszczać. Żeby użyć jej w graniu, musi być w pełni sił, a to na razie nie ma miejsca – przyznał trener Nawrocki.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Boryeong (18–20 czerwca):

2019-06-18: Japonia – Polska wtorek, godzina 6.15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-18: Korea Południowa – Dominikana wtorek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-19: Polska – Dominikana środa, godzina 6.15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-19: Korea Południowa – Japonia środa, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-20: Japonia – Dominikana czwartek, godzina 6.15; transmisja – Polsat Sport

2019-06-20: Korea Południowa – Polska czwartek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *