Sport w TVTVP

Liga Narodów siatkarzy w TVP

W środę, 8 czerwca meczem z Argentyną, siatkarska reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów. Mistrzowie Świata w najbliższych dniach w Kanadzie rozegrają cztery ważne spotkania. Początek transmisji od godz. 22:00 w TVP2.

 

Tegoroczna Liga Narodów ma dla naszej reprezentacji bardzo duże znaczenie. Jest to sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września i również będą transmitowane na antenach TVP. Mecz z Argentyną będzie również debiutem nowego selekcjonera Nikoli Grbicia, który zaskoczył swoimi powołaniami.

Mecz Polska – Argentyna to spotkanie, które rozpoczyna pewien cykl przygotowań, których celem jest zbudowanie formy na Mistrzostwa Świata. Dla Nikoli Grbicia nowego selekcjonera, który zna naszą ligę, zna naszych zawodników, jest to proces budowania reprezentacji. To jest szansa, żeby dać grać zawodnikom z szerokiego zaplecza kadrypodkreśla znaczenie tegorocznej Ligi Narodów Jacek Laskowski, który wspólnie z Radosławem Panasem skomentuje mecz Polska – Argentyna.

Argentyna to dziewiąta drużyna poprzedniej edycji rozgrywek. Ostatnie trzy starcia z ekipą z Ameryki Południowej kończyły się zwycięstwami naszych siatkarzy. W zeszłym roku w tych rozgrywkach pewnie wygrali 3:0 (21, 22, 18). Jak będzie tym razem?

W studio gośćmi Marcina Ramsa będą wybitni reprezentanci, w tym prezes PZPS Sebastian Świderski oraz Krzysztof Ignaczak i Paweł Zagumny.

Transmisja również w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV.

Turnieje Ligi Narodów siatkarzy odbędą się również w Brasilii (Brazylia), Quezon City (Filipiny), Sofii (Bułgaria), Osace (Japonia) oraz Sopocie/Gdańsku (u gospodarza, w Ergo Arenie). Siatkarze pod wodzą Grbicia zagrają w Kanadzie (8-12.06), Bułgarii (22-26.06, TVP Sport) i w Polsce (5-9.07). Faza pucharowa zostanie rozegrana w Bolonii w dniach 20-24 lipca.

Terminarz Ligi Narodów w Kanadzie:

8 czerwca: Polska – Argentyna (22:00) TVP2

10 czerwca: Polska – Włochy (0:55) TVP1

11 czerwca: Polska – Bułgaria (21:35) TVP2

12 czerwca: Polska – Francja (16:50) TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *