Liga Narodów UEFA: Plan transmisji turnieju finałowego w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1

Sezon klubowy dobiegł końca, więc czas rozpocząć zmagania reprezentacyjne. W najbliższym czasie kibiców piłki nożnej czekają emocje nie tylko w eliminacjach Euro 2020, ale także w ramach finałowego turnieju Ligi Narodów.

 

 

Liga Narodów to nowy pomysł UEFA, aby zapobiec sporej liczbie meczów towarzyskich. W pierwszej edycji udział wzięło 55 reprezentacji podzielonych na cztery dywizje. Triumfatorzy poszczególnych grup w tej najwyższej – A uzyskali awans do finałowego turnieju, który odbędzie się w Portugalii. Oprócz gospodarzy znaleźli się w nim Holendrzy, Szwajcarzy oraz Anglicy.

Spotkania półfinałowe zostały zaplanowane na 5 i 6 czerwca. W niedzielę 9 czerwca odbędzie się najpierw mecz o trzecie miejsce, a następnie wielki finał.

Reprezentacja Polski zajęła ostatnie miejsce w grupie 3 dywizji A, ulegając Włochom i Portugalczykom. Podopieczni Jerzego Brzęczka spadli zatem do niższej dywizji, podobnie jak Niemcy, Islandczycy i Chorwaci.

Terminarz finałowych zmagań w Lidze Narodów:

Półfinały:

Portugalia – Szwajcaria 05.06, środa, godz. 20:45, Estadio do Dragao, Polsat Sport

Holandia – Anglia 06.06, czwartek, godz. 20:45, Estadio D. Alfonso Henriques, Polsat Sport

Mecz o 3. miejsce:

Portugalia/Szwajcaria – Holandia/Anglia 09.06, niedziela, godz. 15:00, Estadio D. Alfonso Henriques, Polsat Sport Premium 1

Finał:

Portugalia/Szwajcaria – Holandia/Anglia 09.06, niedziela, godz. 20:45, Estadio D. Alfonso Henriques, Polsat Sport i Polsat Sport Premium 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *