Sport w TVTVP

Liga Narodów UEFA w TVP. Kiedy mecze turnieju finałowego?

Po zakończeniu sezonowego klubowego do gry wracają reprezentacje. Oprócz spotkań eliminacji Euro 2024 w najbliższych dniach zostanie rozegrany również turniej finałowy Ligi Narodów UEFA. Transmisje wszystkich czterech meczów w TVP.

 

Zakończył się sezon klubowy, ale dla części piłkarzy to nie były ostatnie występy przed przerwą wakacyjną. Najbliższe dni to spotkania reprezentacyjne, m.in. w eliminacjach Euro 2024.

Cztery zespoły w tym miesiącu nie będą walczyły o awans do mistrzostw Europy. Zamiast tego będą rywalizować o triumf w trzeciej edycji Ligi Narodów UEFA. Pierwszą wygrała Portugalia, a w drugiej najlepsza okazała się Francja.

W turnieju finałowym grają zwycięzcy grup dywizji A. Polska mogła zostać gospodarzem, a warunkiem było wygranie gr. 4. Biało-czerwoni zajęli w tabeli trzecie miejsce. Na pierwszej uplasowała się reprezentacja Holandii. I to właśnie w tym kraju odbędzie się Finał Four. Na jakich stadionach? Na De Grolsch Veste w Enschede oraz De Kuip. W Rotterdamie dojdzie do finału.

Gospodarze o grę w meczu o trofeum zmierzą się z reprezentacją Chorwacji, która wyprzedziła w swojej grupie m.in. Francję. Hiszpania, która w finale poprzedniej edycji uległa Trójkolorowym, zagra z kolei z nieobecnymi podczas zeszłorocznych mistrzostw świata Włochami.

Pierwszego finalistę poznamy w środę w Rotterdamie, gdy Holandia zagra z Chorwacją. Dzień później w Enschede dojdzie do starcia Hiszpanów z Włochami. Spotkanie o trzecie miejsce oraz finał zaplanowano na niedzielę 18 czerwca. Gdzie oglądać te mecze? Wszystkie cztery będą transmitowane w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Finał również w TVP 1.

W najbliższych dniach pokażemy również towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski z Niemcami oraz to z Mołdawią w el. Euro 2024, a także inne starcia eliminacji: Belgia – Austria oraz Francja – Grecja.

Liga Narodów UEFA. Terminarz i plan transmisji turnieju finałowego

– środa, 14.06.2023

20:45 półfinał  Holandia – Chorwacja

Gdzie oglądać: od 20:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji, Smart TV

Kto skomentuje: Maciej Iwański, Robert Podoliński

– czwartek, 15.06.2023

20:45 półfinał Hiszpania – Włochy

Gdzie oglądać: od 20:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji, Smart TV

Kto skomentuje: Mateusz Borek, Robert Podoliński

– niedziela, 18.06.2023

15:00 mecz o trzecie miejsce

Gdzie oglądać: od 14:55 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji, Smart TV

Kto skomentuje: Sławomir Kwiatkowski, Marcin Żewłakow

20:45 FINAŁ

Gdzie oglądać: od 20:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji, Smart TV, od 20:20 w TVP 1

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *