Liga Narodów: Włochy – Polska w TVP 1 i TVP Sport

Reprezentacja Jerzego Brzęczka zmierzy się z Włochami już po raz czwarty w trakcie jego kadencji. Niedzielne spotkanie w Lidze Narodów będzie jednak inne niż dotychczasowe starcia. Polacy powalczą w nim o utrzymanie pozycji lidera w grupie. Transmisja meczu Włochy – Polska już 15 listopada w TVP.

 

Po ostatnim udanym zgrupowaniu reprezentacja Polski postara się podtrzymać dobrą formę. 15 listopada kadra Jerzego Brzęczka zmierzy się z reprezentacją Włoch. Będzie to już czwarte spotkanie obu drużyn w ostatnich dwóch latach. Dwa z tych starć zakończyły się podziałem punktów, a w jednym górą byli zawodnicy Roberto Manciniego. W niedzielę biało-czerwoni postarają się więc po raz pierwszy za kadencji Brzęczka ograć tego rywala.

Tym bardziej, że znają go bardzo dobrze. Niedzielny mecz reprezentacji Polski z reprezentacją Włoch będzie czwartym starciem obu ekip w trakcie ostatnich dwóch lat. Ogółem polska kadra mierzyła się z graczami z Półwyspu Apenińskiego siedemnastokrotnie. Polacy wygrywali tylko trzy razy, aż sześciokrotnie uznając wyższość rywala. Osiem meczów kończyło się za to remisem.

Po raz pierwszy obie reprezentacje zmierzyły się w 1965 roku. W tamtym spotkaniu nie padły żadne bramki. Drugie starcie, w eliminacjach do mundialu w 1966 roku Polacy przegrali już 1:6. Za tamtą porażkę zrewanżowali się jednak w 1974 roku, gdy w fazie grupowej mistrzostw świata ograli zespół Ferruccio Valcareggiego 2:1.

Kolejna mundialowa rywalizacja z reprezentacją Włoch miała miejsce osiem lat później. W pierwszym ze starć Polacy zremisowali z piłkarzami Enzo Bearzota 0:0, a w drugim – półfinałowym boju w 1982 roku – przegrali 0:2 po dwóch trafieniach Paolo Rossiego. W następnych meczach o punkty górą byli zazwyczaj Włosi. Ich dominację udało się przełamać dopiero na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie, gdzie kadra Janusza Wójcika ograła Squadra Azzura 3:0.

W trzech ostatnich spotkaniach reprezentacji Polski w Lidze Narodów nie udało się jednak pokonać kadry Roberto Manciniego. Zawodnicy Jerzego Brzęczka będą mieli ku temu szansę już 15 listopada, gdy biało-czerwoni zagrają na Mapei Stadium.

Skład reprezentacji Polski w meczu Włochy – Polska 15.11.2020

W środowym spotkaniu z Ukrainą Jerzy Brzęczek ma zamiar dać szansę kilku zmiennikom. Chce zrobić to nie tylko po to, by przetestować warianty taktyczne, ale także dlatego, by dać odpocząć kluczowym piłkarzom. Ci mają być gotowi na mecz reprezentacji Polski z Włochami. W najbliższym spotkaniu kadry w Lidze Narodów zagrać powinni więc gracze pierwszego wyboru.

Włochy – Polska. Reprezentacja gra w Lidze Narodów. Gdzie oglądać mecz 15 listopada? Szczegóły transmisji

Kiedy? 15 listopada (środa)

O której mecz? 20:45

Transmisja: 18:05 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, od 20:30 w TVP 1, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Komentarz: Mateusz Borek, Robert Podoliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *