Lipcowe hity w telewizji Metro

W rozszerzeniu przedstawiamy lipcowe hity w telewizji Metro. Bezpłatny kanał ogólnotematyczny, dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych. Oferta METRO opiera się na hollywoodzkich filmach fabularnych, serialach kryminalnych i obyczajowych oraz programach dokumentalnych.

 

 

WYSTRZAŁOWE DZIEWCZYNY

Premiera: piątek, 6 lipca, godz. 20:00

western | USA |1994

Historia z bardzo Dzikiego Zachodu. Charakterne kobiety: Madeleine Stowe, Andie MacDowell, Drew Barrymore i Mary Stuart Masterson wcielają się w rolę czterech bezkompromisowych bohaterek, które mają dosyć męskiej dominacji. Aby przeżyć, muszą trzymać się razem. Tworzą zupełnie nowy, nie pozbawiony swoistego uroku, typ bohatera, jakiego Dziki Zachód jeszcze nie widział.

Płeć piękna w westernie jeszcze nigdy nie stanowiła trzonu fabuły. Czas to zmienić. Kiedy zbyt nachalny klient stara się pocałować pracującą w lokalnym salonie Anitę, w obronie dziewczyny staje koleżanka Cody. Akcja kończy się śmiercią „napastnika”. Mężczyzna, jak się później okazuje był pułkownikiem armii, dlatego nie uda się uniknąć konsekwencji. Cody otrzymuje najwyższy wymiar kary – zostaje skazana na śmierć, przez powieszenie. Na szczęście nieustraszonej Anicie wraz z dwiema innymi koleżankami, udaje się odbić, a tym samym uratować oskarżoną. Cała czwórka postanawia uciec z Oregonu, by rozpocząć nowe życie. W pościg za nimi wyrusza jednak dwóch detektywów z agencji Pinkertna. Pozorny spokój kobiet zakłóca również informacja o napadzie na bank, w którym Cody miała ulokowane 12 tysięcy dolarów ze swoich oszczędności. Zdenerwowane dziewczyny drżą teraz nie tylko o swój los, ale także muszą zrobić wszystko, aby odzyskać pieniądze.

DUŻY

Premiera: piątek, 13 lipca, godz. 20:00

Komedia, dramat, familijny | USA | 1988

Fenomenalny Tom Hanks, w nagrodzonej Złotym Globem roli 12-letniego Josha. Ujmująca historia chłopca, który będąc w wesołym miasteczku wypowiada życzenie – prosi o to, aby być już dużym. Następnego dnia budzi się jako dojrzały mężczyzna, ale wciąż z tą samą dziecięcą naiwnością. Szybko postrzega, że życie dorosłych wcale nie jest takie proste, jak mu się wydawało

Josh, jeden z najniższych dzieci z klasy przeżywa kryzys wieku dojrzewania. W oko wpada mu koleżanka z klasy, jednak z powodu niskiego wzrostu nie widzi szans na konkurowanie z jej obecnym chłopakiem. Miarka się przebiera, gdy przez brak dodatkowych centymetrów nie zostaje wpuszczony na roller coaster w wesołym miasteczku. Zrozpaczony wykorzystuje okazję i wypowiada życzenie w „maszynie marzeń”. Na drugi dzień budzi się jako trzydziestoletni mężczyzna, ale to, co pozostaje niezmienne, to młodzieńcza tożsamość. Dostaje pracę w fabryce zabawek, gdzie odnosi spektakularny sukces, wie bowiem najlepiej co najbardziej kręci dzieciaki. Niepozbawiony chłopięcej naiwności, gdy w grę wchodzą relacje damsko-męskie, szybko zaczyna tęsknić za swoim poprzednim życiem…

GOŁO I WESOŁO

Premiera: piątek, 20 lipca, godz. 20:00

dramat, komedia | USA |1997

Oscar za najlepszą muzyką filmową i gwarancja dobrego humoru po obejrzeniu tej jedynej w swoim rodzaju komedii. „Goło i wesoło” to przezabawna, a przy tym nieco ironiczna opowieść, ukazująca absurdy ludzkiego życia. Opowiedziana z perspektywy ludzi, którym po utracie pracy przyszło zmierzyć się z koniecznością odzyskania wiary w siebie i szacunku otoczenia. Bohaterów, pomimo śmiesznostek i wad, należy podziwiać za odwagę i upór w dążeniu do wytyczonego celu.

Po grupowym zwolnieniu z miejscowej fabryki sześciu bezrobotnych mężczyzn znajduje oryginalny sposób na zarobienie pieniędzy. Pod wpływem występów słynnej grupy Chippendales i entuzjastycznej reakcji rozszalałej kobiecej widowni, byli pracownicy stalowni postanawiają dorobić się, zakładając podobną grupę rozrywkową występującą z męskim stripteasem. Nie są oni ideałami męskiej urody, toteż aby sukces był pewniejszy, decydują, że będą rozbierać się całkowicie do naga!

PRZECZUCIE

Premiera: niedziela, 22 lipca, godz. 20:00

Dramat, fantasy | USA | 2006

Sandra Bullock w gwiazdorskiej roli w thrillerze psychologicznym. Główna bohaterka, Linda dowiaduje się, że jej mąż ginie w wypadku samochodowym. Kobieta nie może się pogodzić ze stratą. Jednak prawdziwa psychoza zaczyna się, gdy następnego dnia pojawia się on cały i zdrowy w domu.

Codzienność Lindy zostaje gwałtownie zachwiana, gdy dowiaduje się, że jej mąż zginął w wypadku samochodowym. Pogrążona w żałobie kobieta na drugi dzień przeżywa kolejny szok – spotyka męża, żywego, siedzącego wygodnie w kuchni. Uznając poprzednie wydarzenia za zły sen, wraca do swojej codzienności. Jednak jej spokój nie trwa długo… A kolejne dni przynoszą nowe i coraz to straszniejsze stany emocjonalne, w których główna bohaterka zaczyna się zatracać. Brak poczucia stabilizacji, przerażenie i ciągła niepewność wpędzają Lindy w depresję. Przechodząc przez rożne stany choroby, kobieta w końcu zaczyna powoli odkrywać siebie na nowo. Ustanawia nowy system wartości, który pozwala jej odkryć znaczenie słów wiara, nadzieja i miłość.

SERIALE

TAJEMNICE LAURY

PREMIERA W TELEWIZJI METRO

Premiera: od wtorku, 3 lipca, godz. 15.00

Komedia, kryminał | USA |2014

Zaradna pani detektyw skutecznie potrafi rozwiązywać zawodowe zagadki i jednocześnie nie szczędzi czasu dla dwóch synów, których samotnie wychowuje. Lekki kryminał z dużą dawką dobrego humoru w tle. W roli głównej Debra Messing, z kolei jej partnerami są: Josh Lucas, Laz Alonso oraz Janina Gavankar.

Laura Diamond, zdolna i ambitna detektyw nowojorskiej policji, próbuje pogodzić życie zawodowe z wychowaniem niesfornych bliźniaków. Jej dbałość o szczegóły w rozwiązywaniu kolejnych spraw i podążanie za przeczuciem jest bardzo przydatne podczas rozwiązywania zagadek kryminalnych. Przestępczość nie stanowi dla niej problemu, potrafi wyprostować nawet najbardziej zawiłe sprawy. Do ułożenia pozostaje życie prywatne, które komplikuje się kiedy musi współpracować z byłym mężem, tym bardziej gdy ten zostaje jej przełożonym.

DOKUMENTY

PRZYSTANEK BIESZCZADY

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera serii 1: od wtorku, 3 lipca, godz. 22:00

Bieszczady to miejsce magiczne, trudno dostępne, w którym wiedzie się spokojne życie w zgodzie z naturą. Tak myśli większość, ale czy to jest prawda? Nieprzewidywalna pogoda, niebezpieczna i trudna wycinka drzew, to naprawdę warunki na spokojne życie?

Program Przystanek Bieszczady pokazuje niezwykłe i charyzmatyczne osobowości. Ludzie, którzy zapuścili korzenie w tym dzikim regionie, każdego dnia stawiają czoła wielu wyzwaniom. Latem – gwałtowne burze, a zimą – silne śnieżyce hartują i uczą dostosowania się do trudnych warunków. Rodowici mieszkańcy to w większości twarde i nieustępliwe charaktery. Wiedzą co to ciężka praca, ale potrafią również czerpać z niej radość. Nie brakuje im również poczucia humoru, o czym widzowie będą mieli okazję wielokrotnie się przekonać. W programie nie zabraknie również tego, co nieodzownie kojarzy się z Bieszczadami – ucieczki od miejskiego pędu, momentu zatrzymania się, refleksji oraz wielu innych, inspirujących bohaterów, którzy każdego dnia podejmują własne wyzwanie życia, mieszkając w świecie poza światem.

STACJA ALASKA

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera serii 1: od poniedziałku, 23 lipca, godz. 17:00

Premiera serii 2: od wtorku, 31 lipca, godz. 17:00

Seria spotkań z ekipą inżynierów, mechaników i maszynistów, którzy robią wszystko, aby w czasie ostrej zimy kolej na Alasce była przejezdna. To ostatni w Ameryce odcinek torów kolejowych, który służy do przewozu ludzi i towarów.

Z kolei korzystają zarówno mieszkańcy odległych rejonów Alaski, jak i ciekawi świata turyści. Tą trasą transportowane są lekarstwa, jedzenie, produkty chemiczne i sprzęt wojskowy. Jeśli pociąg nie jest w stanie dotrzeć do celu, tamtejsi mieszkańcy zostają odcięci od świata. W kolejnych odcinkach zobaczymy m.in. jak naprawić zepsutą zwrotnicę. Czas gra na niekorzyść członków załogi, ponieważ w razie braku odpowiedniej reakcji do osady nie dotrze transport leków. Pogoda również nie sprzyja. Woda z wiosennych roztopów może podmyć odcinek torów. Czy uda się wygrać walkę z bezwzględną przyrodą? Tymczasem głodne niedźwiedzie budzą się z zimowego snu.

NASA – ARCHIWUM TAJEMNIC

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera serii 3: od soboty, 28 lipca, godz. 17:00

Czas ujawnić…. tajemnice Kosmosu. Na antenę z trzecią serią powraca program „NASA – archiwum tajemnic”. Jego twórcy ponownie zajrzą do archiwów tej największej agencji kosmicznej na świecie, by wraz z widzami poznać niezwykłe sekrety Wszechświata.

Każdy odcinek to interesujące wywiady z astronautami, relacja wideo z misji kosmicznych oraz poddane zaawansowanej obróbce komputerowej zdjęcia z przestrzeni kosmicznej. Ujęcia wyciągną na światło dzienne nieznane dotąd szczegóły lotów w Kosmos, przez które misje te poniosły fiasko. Zobaczymy m.in. zaginione taśmy z misji statku „Apollo”, na których pilotujący nim astronauci zarejestrowali niewytłumaczalne dźwięki. Spróbujemy też znaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest tajemniczy obiekt śledzący statek Rosjan i jakiego szokującego odkrycia dokonali naukowcy NASA obserwujący asteroidę znajdującą się na kursie kolizyjnym z Ziemią.

HANDLARZE

PREMIERA W TELEWIZJI BEZPŁATNEJ

Premiera serii 1: od poniedziałku, 9 lipca, godz. 16:00

Premiera serii 2: od czwartku, 26 lipca, godz. 16:00

Ryzykują, ale czy zawsze wygrywają? To program przedstawiający zawodowych handlarzy, których nadrzędnym celem jest zysk. Tropią i wykorzystują najlepsze okazje do dużego zarobku. Czy to aukcje, sprzedaż fabryki, domu, magazynu – zarobić można na wszystkim. Ludzie często nie wiedzą jak cenne rzeczy posiadają w swoich domach. Handlarze bezbłędnie „wywęszą” takie skarby. Rywalizacja jest motorem napędowym ich działań. Prowadzącym program jest Hubert Urbański.

„Czyściciel”, „Jastrząb”, „Żółtodziób”- każdy z handlarzy chce udowodnić, że to on jest najlepszy w swoim fachu. W Wejherowie trafiają do niesamowitej kamienicy, liczącej kilkanaście wyjątkowych pokoi. Wszędzie wiszą zegary. Setki zegarów… Miejsce takie jak to, śni się każdemu profesjonalnemu handlarzowi. Jan, Damian i Paweł mogą kupić z tego skarbca każdą rzecz, która wpadnie im w oko. Który z nich straci na zakupach, a który zyska?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *