Lipiec na kanale Crime+Investigation Polsat

Telewizja Crime+Investigation Polsat prezentuje nowe odcinki w cyklu Mroczne sekrety Ameryki. Film dokumentalny Nieletnie żony wbrew woli odkryje zatrważające historie młodych dziewcząt, które ze względu na dziurawe prawo zmuszane są do ślubu. W programie Niebezpieczne randki online przyjrzymy się zjawisku aplikacji randkowych i związanym z nim niebezpieczeństwem. Z kolei w programie Polowanie na mordercę małej miss podejmiemy temat jednego z najgłośniejszych, zakończonych fiaskiem śledztw w amerykańskiej historii.

 

 

MROCZNE SEKRETY AMERYKI – NOWE ODCINKI

W środy, od 10 lipca o 21:00
ZAGINIONA W RAJU
Vanished in Paradise: The Untold Story
10 lipca o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
Elizabeth Vargas zajmuje się tajemniczym zniknięciem Hannah Upp, 32-letniej nauczycielki z Oregonu, zaginionej na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. W 2017 roku, w okresie dzielącym dwa silne huragany, które nawiedziły wyspę, kobieta przepadła bez wieści i do dziś jej los jest nieznany.
Rodzina i przyjaciele Hannah mają powody sądzić, że ta żyje, ale cierpi na rzadką formę amnezji czasowej, znaną jako fuga dysocjacyjna. Vargas próbuje odtworzyć ostatnie chwile Hannah przed zniknięciem, analizuje fakty z przeszłości kobiety, rozmawia z jej matką, przyjaciółmi, a także przedstawicielami policji, która nadal aktywnie poszukuje zaginionej.
NIEBEZPIECZNE RANDKI ONLINE
Dating App Horrors: The Untold Story
17 lipca o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
Aplikacje randkowe to coraz popularniejszy sposób poznawania innych osób. W tym jednogodzinnym odcinku Elizabeth Vargas pozna w większości nieuregulowaną prawnie branżę aplikacji randkowych oraz niebezpieczeństwa związane z randkami przez Internet, które w kilku przypadkach zakończyły się napaścią, gwałtem, a nawet morderstwem.
Elizabeth zbada to zjawisko, przeprowadzając wywiady z prawnikami, detektywami oraz adwokatami, którzy poprzez dyskusję chcą uchronić potencjalne ofiary przed przestępstwem oraz zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników.
POLOWANIE NA MORDERCĘ MAŁEJ MISS
Hunting JonBenet’s Killer: The Untold Story
24 lipca o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
Elizabeth Vargas podejmuje temat jednego z najgłośniejszych, zakończonych fiaskiem śledztw w amerykańskiej historii. Dziennikarka szuka nowych tropów w tej niezwykłej sprawie. Dzięki nowym badaniom DNA może dokładniej zagłębić się w temat, licząc na rozwiązanie zagadki, które odda sprawiedliwość rodzinie Ramseyów i w końcu przyniesie jej spokój.
Ten wyjątkowy dokument zawiera wcześniej nieprezentowany wywiad z Johnem Ramseyem, oraz liczne zdjęcia. Podejmuje też kwestię hipotez zakładających udział w zbrodni kogoś spoza rodziny.
NIELETNIE ŻONY WBREW WOLI
I Was A Child Bride: The Untold Story
31 lipca o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
W USA zatrważająca liczba nastoletnich dziewcząt zmuszana jest do zamążpójścia wbrew własnej woli. Za ten stan rzeczy odpowiada dziurawe prawo obowiązujące w większości stanów. Wielu sądzi, że do takich sytuacji dochodzi wyłącznie w krajach rozwijających się, tymczasem według szacunków w ciągu ostatnich 15 lat w USA do ślubu zostało zmuszonych 200 000 dziewcząt.
Dwugodzinny dokument Elizabeth Vargas przedstawia poruszające historie nastoletnich ofiar, które wbrew przeciwnościom uciekły od przymusowego ślubu, a teraz dzielnie próbują zmierzyć się z konsekwencjami tego doświadczenia. Podejmując temat uznawany za tabu mają nadzieję, że pomogą innym dzieciom.
OSTATNIE GODZINY PRZED ŚMIERCIĄ
Homicide: Hours to Kill
W czwartki, od 4 lipca o 21:00 w Crime+Investigation Polsat
13×60′
W przypadku zabójstw kluczem do rozwiązania sprawy z reguły są ostatnie 24 godziny życia ofiary. Dokumentalny cykl „Godziny przed śmiercią” opowiada o autentycznych zbrodniach i zdeterminowanych śledczych, którzy odtwarzają wydarzenia z tego krytycznego okresu, by ustalić motyw i zidentyfikować sprawcę.
Każdy odcinek to zabójcza układanka z takich elementów jak zazdrosny małżonek, chorobliwe namiętności, skrywane sekrety i narzędzie zbrodni – z których krok po kroku wyłania się obraz całości. W pasjonujących rozmowach przeplatanych materiałami archiwalnymi i sugestywnymi rekonstrukcjami ożywają emocje, a napięcie sięga zenitu niczym w najlepszych kinowych thrillerach.
ZABIĆ JAK W FILMIE
Copycat Killers
We wtorki, od 30 lipca o 22:00 w Crime+Investigation Polsat
10×60′
Wszyscy uwielbiamy oglądać filmy – ale dla niektórych zabawa zamienia się w obsesję „Zabić jak w filmie” to cykl opowiadający o autentycznych morderstwach, których sprawcy wzorowali się na scenach z hollywoodzkich przebojów, od tradycyjnych horrorów, takich jak „American Psycho” i „Krzyk”, przez kultowe klasyki w rodzaju „Śmiertelnego zauroczenia” i „Taksówkarza”, po współczesne opowieści grozy, jak „Piła” czy serial „Dexter”.
Te przerażające prawdziwe historie sprawią, że inaczej zaczniesz patrzyć na filmową fikcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *