Listopad 2017 na kanale SundanceTV

W listopadzie SundanceTV zaprasza m.in. na sześcioodcinkowy serial „Acceptable risk”, kontynuację serialu „Dyrektor” oraz 1. sezon serialu „Głębokie wody”.

 

 

 

 

 

W nadchodzącym miesiącu zobaczyć będzie można także liczne filmy – w szczególności polecamy zwycięskie filmy krótkometrażowe konkursu SundanceTV Shorts 2017.

SERIALE

ACCEPTABLE RISK
Od 16 listopada w czwartki o 22:00
Finałowy odcinek 21 grudnia

Występują: Elaine Cassidy, Morten Suurballe, Angeline Ball

Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w Montrealu, gdzie zostają znalezione zwłoki Lee Manninga, szefa firmy farmaceutycznej. Tuż przed śmiercią mężczyzna rozmawiał ze swoją żoną Sarah przez telefon. Życie kobiety legnie w gruzach, tym bardziej że jej pierwszy mąż zmarł trzy lata wcześniej.

Przeglądając listę kontaktów Lee, Sarah zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wiedziała o życiu swojego męża. Podejmując dochodzenie, które rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, Sarah nagle znajduje się w centrum podejrzeń, a jej życie jest pod obserwacją.

HELL ON WHEELS – SEZON 5
Finałowy odcinek sezonu 5A 5 listopada o 22:00,
kontynuacja sezonu (5B) w grudniu

Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii.

Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.

GŁĘBOKIE WODY: SEZON 1.
W niedziele od 12 listopada o 22:00

Występują: Noah Taylor, Yael Stone, William McInnes

W mieszkaniu znajdującym się przy Plaży Bondi zostają znalezione okaleczone zwłoki młodego mężczyzny. Do zbadania sprawy zostają przypisani detektywi Tori Lustigman (Yael Stone, znana z serialu „Orange Is the New Black”) i Nick Manning (Noah Taylor, znany z serialu „Peaky Blinders”).

Czy to brutalne morderstwo zostało dokonane w trakcie rabunku, czy popełnił je ktoś z bliskich ofiary, czy też może jest to zbrodnia motywowana nienawiścią wobec gejów? Wkrótce dokonany zostaje kolejny rytualny mord – detektywi odkrywają wtedy, że do zwabienia ofiar zabójca wykorzystuje mobilny portal społecznościowy o nazwie THUSTR. Nikt, kto używa tej aplikacji nie jest bezpieczny. Tak oto rozpoczyna się wyścig z czasem – czy detektywom uda się złapać mordercę, nim ten znów zaatakuje?

THIS COLD LIFE
Środa 8 listopada o 22:00

Reżyseria: Darren Mann

Dokument śledzi losy barwnych postaci, które postanowiły zamieszkać w wysuniętym najdalej na północ mieście na świecie, gdzie żyje więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi.

THE PULITZER AT 100
Środa 15 listopada o 22:00

Występują: Helen Mirren, Natalie Portman, John Lithgow

Niezależny dokument wyreżyserowany przez Kirka Simona, laureata Oscara i nagrody Emmy, został zrealizowany w setną rocznicę ustanowienia nagrody Pulitzera. Film przedstawia wciągające historie artystów, którzy są laureatami tej prestiżowej nagrody.

COLUMBUS
Środa 29 listopada o 22:00

Występują: John Cho, Haley Lu Richardson, Parker Posey

Urodzony w Korei mężczyzna zatrzymuje się na dłużej w mieście Columbus w stanie Indiana, gdzie jego ojciec zapada w śpiączkę. Bohater spotyka młodą kobietę, która planuje zostać w miasteczku ze swoją wychodzącą z nałogu matką, rezygnując tym samym z realizacji swoich marzeń.

FILMY

ZWYCIĘZCY SUNDANCE TV SHORTS 2017
Sobota 4 listopada o 22:00

Prezentujemy filmy wszystkich zwycięzców konkursu filmów krótkometrażowych SundanceTV Shorts 2017:
Black (Reż. Tomasz Popakul) – POLSKI ZWYCIĘZCA
Le reste est l’œuvre de l’homme (Reż. Doria Achour)
Vengance (Reż.. Isabelle Nouzha)
Ringo (Reż. Adria Pages)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *