Listopad kanale National Geographic

W listopadzie kanał National Geographic zachęca widzów do podróżowania. Poznamy zarówno niesamowite, dalekie miejsca, okryte zasłoną tajemnicy, jak i znacznie bliższe atrakcje położone w Polsce i Europie. W programie „Europa z powietrza” będziemy unosić się nad najciekawszymi miejscami w naszym kraju, a także nad innymi państwami naszego kontynentu. Poznamy zarówno ich zróżnicowane krajobrazy, jak dziedzictwo kulturowe wraz z lokalnymi tradycjami. Znany widzom kanału National Geographic archeolog Albert Lin pokaże nam z kolei „Zaginione miasta”, które skrywają mnóstwo tajemnic. Wspólnie spróbujemy je rozwiązać dzięki technologiom nieznanym wcześniej historykom.

 

 

 

 

 

EUROPA Z POWIETRZA
EUROPE FROM ABOVE
Premiery we wtorki od 5 listopada o godz. 22:00
(6×60 min)

Europa, choć wydaje się świetnie nam znana, pełna jest ukrytych skarbów natury i niesamowitych tradycji, o których nie mieliśmy pojęcia. Nowa seria National Geographic „Europa z powietrza” pokaże nam, że nie trzeba podróżować daleko, by odkrywać niesamowite miejsca. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Polski. Dowiedzie tego pierwszy odcinek serii, w którym będziemy podziwiać zimowy krajobraz Puszczy Białowieskiej, zobaczymy zawody w skiringu – dyscyplinie zimowej, o której mało kto słyszał, wzbijemy się w powietrze ze smokami w Krakowie, zwiedzimy niedostępny na co dzień Pałac w Bożkowie i sprawdzimy postępy na budowie najwyższego budynku w Unii Europejskiej. To będzie zupełnie nowe spojrzenie na Polskę! W kolejnych odcinkach będziemy szybować nad Włochami, Holandią, Niemcami, Wielką Brytanią i Hiszpanią, gdzie zobaczymy najpiękniejsze zabytki i zapierającą dech przyrodę Europy. Niesamowite zdjęcia lotnicze pozwolą nam w kilka sekund zaobserwować zmiany pór roku – w serii „Europa z powietrza” pola tulipanów w Holandii magicznie wybuchają kolorem, a wodospady w Dolomitach w jednej chwili zamieniają się w lód.  Pokażemy europejskie tradycje, cuda natury, a także skomplikowane rozwiązania technologiczne, które kształtują życie codzienne mieszkańców tego niesamowitego kontynentu. Wyrusz z nami w tę cudowną, lotniczą podróż.

ZAGINIONE MIASTA
LOST CITIES WITH ALBERT LIN
Premiery w niedziele od 3 listopada o godz. 22:00
(6×60 min)

Seria „Zaginione miasta” łączy supernowoczesną archeologię, szczegółowe wizualizacje i pełne zwrotów akcji wyprawy, by dokonać przełomowych odkryć. Nowy program Alberta Lina łączy przygodę, naukę i archeologię. Wykorzystamy najnowocześniejszą technologię skanowania 3D, by poznać nowe oblicze bardziej i mniej znanych zabytków. Tajemnice przeszłości ożyją na nowo, a Albert Lin, nazywany współczesnym Indianą Jonesem, pokaże nam, jak wygląda prawdziwa przygoda. Odwiedzimy jordańską Petrę, poszukamy legendarnego El Dorado i spróbujemy rozwikłać zagadkę Stonehenge na podstawie zupełnie nowych danych.

POZOSTAŁE PREMIERY LISTOPADA:

WIELKIE KONSTRUKCJE TRZECIEJ RZESZY
NAZI MEGASTRUCTURES 6
Premiery w piątki od 15 listopada o godz. 21:00
(6×60 min)

W nowych odcinkach serii dokumentalnej „Wielkie Konstrukcje Trzeciej Rzeszy”, kanał National Geographic odkryje przed widzami sekrety najpotężniejszych obiektów wojskowych zbudowanych na rozkaz Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej. Widzowie zobaczą megakonstrukcje, które miały zapewnić III Rzeszy władzę nad całą Europą.

GUŁAG – SYSTEM ŚMIERCI
THE GULAG STORY
Premiery w piątki od 22 listopada o godz. 22:00
(3×60 min)

Nazwa Gułag (skrót od “Gławnoje Uprawlenije Łagieriej”, czyli Główny Zarząd Obozów) stała się synonimem niewolniczej pracy milionów więźniów osadzonych w łagrach przesyłowych, karnych, obozach pracy dla więźniów politycznych i kryminalnych. Zsyłano do nich mężczyzn, kobiety, a nawet dzieci. Pracowali do utraty ostatnich sił w kopalniach, kamieniołomach, przy wyrębie drzew w tajdze albo na budowach. Później ich życie nie miało już żadnego znaczenia. Łagry były zapleczem darmowej siły roboczej dla ZSRR, ale świat bardzo długo nie wiedział o ich istnieniu. Trzyodcinkowy dokument “Gułag – system śmierci” odkryje przed widzami piekło obozów i cyniczną postawę tych, którzy je stworzyli.

ALARM NA LOTNISKU
AIRPORT SECURITY: FIRST CLASS
Premiery w soboty od 2 listopada o godz. 15:00
(8×60 min)

Na wielkich międzynarodowych lotniskach nie ma mowy o rutynie. Każdy dzień jest inny i w każdym momencie może się zdarzyć coś nieprzewidzianego.Próby przemytu narkotyków, deportacje przestępców, sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia, kradzieże tożsamości i przemyt ludzi – to niektóre z sytuacji, z którymi muszą sobie poradzić pracownicy służby ochrony w portach lotniczych.

MEGASAMOLOT
MEGASTRUCTURES: BELUGA XL
Premiera w czwartek 7 listopada o godz. 22:00
(1×60 min)

Wejdź z nami do hali produkcyjnej, w której powstaje Beluga XL, nowy samolot transportowy koncernu Airbus. Model ten od razu zyskał sympatię, ponieważ jego kadłub przypomina… wieloryba. W ubiegłym roku Beluga XL odbył lot testowy i wkrótce zostanie wprowadzony do stałego użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *