MediaZapowiedzi TV

Listopad na kanałach HISTORY i H2 (wideo)

W listopadzie 2018 roku przygotowaliśmy szereg nowości na kanałach HISTORY i H2. Na antenie HISTORY pokażemy m.in. nowe odcinki “Wikingów”, “Prawdziwych wikingów” oraz zupełnie nowy program “Fachowcy: tak to się robiło”. W telewizji H2 szczególnie polecamy program “Ewolucja: sztuka przetrwania”, “Wszechświat” oraz “Łowcy UFO”.

 

 

FACHOWCY: TAK TO SIĘ ROBIŁO
History in the Making
Poniedziałki od 21:00 od 5 listopada w HISTORY

W każdym zakątku świata żyją rzemieślnicy, którzy tworzą wyjątkowe rzeczy, używając tych samych technik co ich przodkowie dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat temu. Ta rosnąca liczba prawdziwych mistrzów rękodzieła wytwarza przedmioty zaskakująco piękne, bardzo trwałe, solidne i pożądane na całym świecie. Obserwowanie ich przy pracy jest nie tylko fascynujące, ale też pozwala zobaczyć, jak kiedyś produkowano rozmaite rzeczy, które często odegrały ważną rolę w historii. W programie dzielimy je na trzy kategorie: narzędzia, broń i maszyny lub pojazdy o historycznym znaczeniu, łącząc radość odkrywania, jak coś powstaje, z przeciekawymi informacjami o dawnych czasach.

WIKINGOWIE (SEZON 5)
Vikings
Nowe odcinki czwartki o 22:00 od 29 listopada w HISTORY

 

 

Pierwsza połowa sezonu 5 tego jednego z najpopularniejszych seriali zagranicznych w Polsce zostawiła widzów w niepewności, a rodzinę Lodbroków skłóconą i podzieloną jak nigdy. Pojedynek z Lagerthą (Katheryn Winnick) strategicznie wygrywa Ivar bez kości (Alex Høgh Andersen), który zasiada na tronie w Kattegat i poprzysięga zgładzić wszystkich swoich wrogów. Lagertha, mimo przegranej i bolesnej straty, ma ciągle nadzieję, że odzyska swoje miejsce prawowitej królowej. Do Kattegat niespodziewanie powraca książe Rollo (Clive Standen), by wesprzeć Ivara. Jakie zamiary ma brat Ragnara? Bjorn (Alexander Ludwig) i Lagertha uciekają wraz biskupem Heahmundem (Jonathan Rhys Meyers) przed tyranicznymi i bezwzględnymi rządami Ivara do Anglii – szukają tam niespodziewanych sojuszników w tym nierównym pojedynku. W międzyczasie na Islandii Floki (Gustaf Skarsgård) walczy z żywiołami i dążeniem osadników do zemsty, lecz ciągle nie poddaje się, gdyż chce stworzyć nową wikińską kolonię na tej pięknej i opuszczonej wyspie.

PRAWDZIWI WIKINGOWIE 
The Real Vikings
Czwartki o 22:00 od 1 listopada w HISTORY

Serial “Wikingowie”, jeden z najpopularniejszych seriali zagranicznych w Polsce, to epicka opowieść o ludziach północy i ich podbojach. Inspirowana legendami i historią ukazuje brutalność i ludzką stronę wikingów. Gdzie kończą się mity, a zaczynają fakty? Odwiedzimy 8 krajów, porozmawiamy z uznanymi ekspertami i obsadą serialu, by ustalić kim naprawdę byli wikingowie.

II WOJNA ŚWIATOWA: POSZUKIWACZE SKARBÓW
WW2 Treasure Hunters
Seria 2 w poniedziałki o 22:00 od 12 listopada w HISTORY

Stephen Taylor, znany brytyjski ekspert od militariów, oraz Suggs, frontman zespołu Madness, poszukują w całej Wielkiej Brytanii pamiątek z czasów II wojny światowej. W ośmiu odcinkach składających się na cykl zobaczymy, jak obaj penetrują dawne obiekty wojskowe i przywołują do życia zapomniane historie z tamtych lat.

Korzystając z najnowocześniejszej techniki, oryginalnych archiwów i map sztabowych, gospodarze programu próbują zidentyfikować najbardziej obiecujące miejsca, takie jak nieistniejące już bazy wojskowe, lotniska, obozy jenieckie i koszary. Po ustaleniu, gdzie warto kopać, przystępują do prac wykopaliskowych. Kiedy tylko uda im się znaleźć coś interesującego, obaj zamieniają się w detektywów, którzy przybliżają widzom ludzi związanych z danym znaleziskiem i opowiadają ich historie. W tym celu spotykają się z żyjącymi jeszcze świadkami, ekspertami i historykami, by lepiej zrozumieć ówczesne wydarzenia. Nowy cykl, obficie korzystający z nowych odkryć, zdjęć, materiałów archiwalnych, grafiki komputerowej i relacji z pierwszej ręki, proponuje oryginalne spojrzenie na II wojnę światową i ludzi, których dotknęła.

 

 

EWOLUCJA: SZTUKA PRZETRWANIA
Evolve
Od 7 listopada, w środy o 21:00 w H2

Od milionów lat wszystkie organizmy żywe na ziemi walczą ze sobą w niekończącym się pojedynku o przetrwanie: ewolucji. Do tej pory od zarania dziejów 99% wszystkich gatunków wymarło. Aby przetrwać, wszystkie stworzenia, w tym człowiek, muszą traktować życie jako pole bitewne i wykształcić w sobie naturalne mechanizmy obronne. Jaka jest historia najbardziej spektakularnych ewolucji zwierząt i jak doszły one do skutku? Nie pojawiły się one bez przyczyny, lecz ewoluowały z zasadniczego powodu – aby zapewnić zwierzętom krytyczną przewagę w wojnie międzygatunkowej. Ewolucja to sztuka podboju i przetrwania.

WSZECHŚWIAT 
The Universe
Seria 3 w czwartki o 21:00 w H2

Popularny cykl „Wszechświat”, w którym historia zderza się z nauką, to opowieść o przełomowych odkryciach, prowadząca widza przez czas i przestrzeń ku planetom, gwiazdom i dalej, aż na skraj nieznanego. Od kiedy człowiek odważył się polecieć w kosmos, minęło pięćdziesiąt lat, ale dopiero teraz zaczynamy poznawać jego największe sekrety. Niemal codziennie obserwujemy coś nowego, jak choćby niedawny upadek na Jowisza komety lub asteroidy wielkości zbliżonej do rozmiarów Ziemi. Naukowcy odkrywają nowe planety i zaglądają w najgłębsze zakątki przestrzeni kosmicznej, coraz lepiej rozumiejąc Wszechświat i jego sekrety. W nowym sezonie widzowie powędrują w nowe, tajemnicze miejsca, również takie, o których istnieniu nie wiedzieliśmy jeszcze rok temu – i które pewnego dnia mogą się stać śmiertelnym zagrożeniem dla Ziemi.

ŁOWCY UFO
UFO Hunters
Seria 2 we wtorki o 21:00 w H2

W serialu “Łowcy UFO” zespół ekspertów bada przypadki kontaktu z UFO w każdym zakątku świata. Dzięki zeznaniom naocznych świadków, eksperymentom naukowym, dokumentom ujawnionym dzięki amerykańskiej Ustawie o Wolności Informacji i materiałom filmowych zbierają przekonujące, czasem wręcz przerażające, dowody na istnienie UFO. Zespół ma niezrównany dostęp do materiałów dotyczących UFO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *