Listopad na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu na kanale SundanceTV szczególnej uwadze polecamy cykl filmowy „Brytyjski sezon dramatyczny”.

 

„London Road” (premiera) –  film przedstawiający wydarzenia, które miały miejsce w hrabstwie Suffolk w 2006 roku, kiedy to spokojnym i sielskim miasteczkiem Ipswich wstrząsnęła wiadomość o odkryciu ciał pięciu kobiet;

„Sexy Beast” – komedia kryminalna ukazująca perypetie będącego na emeryturze gangstera, który musi wrócić na przestępczą drogę;

„Close my eyes” (premiera) – dramat opowiadający o pełnym emocji spotkaniu po latach rodzeństwa, które nigdy nie było sobie bliskie;

„Orkiestra” film, którego akcja toczy się w niewielkim górniczym miasteczku gdzie po zamknięciu kopalni – jedynego miejsca pracy, mieszkańcy zmuszeni są do walki o przetrwanie.

W listopadzie polecamy również dwie filmowe premiery: „Uczeń” – obraz ukazujący historię wychowanego w ukrytym raju Alexandra – na pozór zwykłego chłopca, który jest także wyszkolonym zabójcą oraz dokument „Trumphopia”, będący prowokacyjną i fascynującą analizą współczesnej Ameryki, pełnej podziałów polityki Trumpa i roli mediów w napiętym politycznym krajobrazie.

4 LISTOPADA

LONDON ROAD (2015) *premiera*

Reżyseria: Rufus Norris

Występują: Olivia Colman, Tom Hardy, Clare Burt, Rosalie Craig, Anita Dobson

11 LISTOPADA

SEXY BEAST (2000)

Reżyseria: Jonathan Glazer

Występują: Ray Winstone, Ben Kingsley, Ian McShane, Amanda Redman

Po czasie spędzonym w więzieniu, gangster Gal Dove rezygnuje z przestępczego fachu. Wraz z ukochaną żoną udaje się na emeryturę do rajskiej willi w Hiszpanii. Idylla zostaje zburzona przez przybycie jego nemezis – gangstera Dona Logana. Chce on namówić Gala do powrotu do Londynu i dokonania ostatniego skoku.

Zdesperowany, by nie stracić swojego magicznego życia, Dove zostaje wciągnięty w szokujące i wybuchowe starcie charakterów z Loganem. By chronić kobietę, którą kocha, bierze udział w sensacyjnym podwodnym skoku, ryzykując wszystko, co ma.

18 LISTOPADA

CLOSE MY EYES (1991) *premiera*

Reżyseria: Stephen Poliakoff

Występują: Alan Rickman, Clive Owen i Saskia Reeves

Richard i Natalie są rodzeństwem, które nigdy nie było sobie bliskie. Jednak podczas długiego,
gorącego lata w Londynie ich drogi ponownie się krzyżują. Natalie mieszka w wielkim domu ze swoim bogatym i ekscentrycznym mężem Sinclairem, a Richard rozpoczyna nową pracę.

Oboje szukają ucieczki od trosk i presji życia i jakaś siła nieodparcie ich do siebie przyciąga. Przytłoczeni wzajemną miłością, walczą z uzależnieniem, nie chcąc ranić otaczających ich ludzi, a mimo to nie potrafią się rozstać…

25 LISTOPADA

ORKIESTRA (Brassed Off, 1996)

Reżyseria: Mark Herman

Występują: Pete Postlethwaite, Tara Fitzgerald, Ewan McGregor

Po zamknięciu kopalni, która była głównym miejscem pracy dla mieszkańców małego górniczego
miasteczka, muszą oni walczyć o przetrwanie. Osobiste i społeczne dramaty odsłaniają niezwykłą
wytrzymałość ludzi i instynkt przetrwania, który podtrzymuje ich na duchu w obliczu przeciwności
losu.

*PREMIERY*

ŚRODA, 3 LISTOPADA O 22:00

UCZEŃ (Partisan, 2015)

Reżyseria: Ariel Kleiman

Występują: Vincent Cassel, Nigel Barber, Jeremy Chabriel, Florence Mezzara

Alexander jest jak każde inne dziecko: wesoły, ciekawski i naiwny. Jest również wyszkolonym zabójcą. Wychowany w ukrytym raju, chłopiec dorastał patrząc na świat oczami swojego ojca, Gregoriego. W miarę jak Alexander zaczyna myśleć samodzielnie, skrywane dotąd lęki nabierają kształtu, a idylliczny świat stworzony przez ojca zaczyna ujawniać swoje sekrety.

PONIEDZIAŁEK, 29 LISTOPADA O 22:00

TRUMPHOPIA (2020)

Reżyseria: Carolina Sosa

Prowokacyjna i fascynująca analiza współczesnej Ameryki, pełnej podziałów polityki Trumpa i roli mediów w napiętym politycznym krajobrazie.

Nienawiść, strach i kontrowersje. Rewolucja, odrodzenie i ponowne wyzwolenie. Wszystkich tych słów używano, by opisać prezydenturę Donalda Trumpa. Przedstawiona z perspektywy zwykłych obywateli, niezwykła analiza współczesnej Ameryki próbuje oddzielić fake news od faktów, w bardzo trudnym i wymagającym klimacie politycznym i społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *