MediaZapowiedzi TV

Listopad na kanale SundanceTV

W listopadowe czwartki w ramach cyklu „Kobiety wielkiego ekranu” na antenie premierowo pojawią się: „The Justice of Bunny King” – historia Bunny King, matki dwójki dzieci zmuszonej stawić czoła przeciwnościom losu, by wyprawić córce urodziny; „Królowa wspaniałości” – historia Sary Obeng, genialnej córki imigrantów z Ghany, która porzuca studia doktoranckie w Ivy League i jedzie do Ohio za swoim żonatym kochankiem; „Głębokie błękitne morze” – opowieść o namiętnym romansie czterdziestoletniej Hester i młodego pilota RAF-u; „Siostra twojej siostry” – zwariowana historia o siostrach, braciach i najlepszych przyjaciołach; „Moja staruszka” – film opowiadający o nowojorczyku wyruszającym do Francji, aby sprzedać otrzymane w spadku mieszkanie, jednak na miejscu przekonuje się, że żyją w nim staruszka Mathilde i jej córka Chloé.

 

PREMIERA

25 listopada o 22:00

CITY OF TINY LIGHTS (2016
)

Reżyseria: Pete Travis

Poznaj Tommy’ego Akhtara, fana krykieta, oddanego syna chorego ojca i nieudolnego prywatnego detektywa. Tommy ma biuro nad podmiejską firmą taksówkarską, precyzyjnie dostrojony kompas moralny, który ukrywa za surowym cynizmem. Poza tym lubi palić papierosy i pić burbon. Kiedy pewnego ranka Tommy wchodzi do swojego biura i zastaje luksusową prostytutkę Melody szukającą jego pomocy, pozornie prosta sprawa zaginięcia wprowadza go w niebezpieczny świat fanatyzmu religijnego i intryg politycznych.

2 listopada

THE JUSTICE OF BUNNY KING (2021)*

Reżyseria: Gaysorn Thavart

Essie Davies wciela się w rolę Bunny King, matki dwójki dzieci z nieciekawą przeszłością, która pracuje jako sprzątaczka myjąca szyby aut stojących w korkach. Bunny wykorzystuje swoją serdeczność i poczucie humoru do wyłudzania pieniędzy od kierowców, oszczędzając każdego centa, aby odzyskać opiekę nad swoimi dziećmi. Kiedy obiecuje swojej córce przyjęcie urodzinowe, aby dotrzymać słowa musi walczyć z opieką społeczną. Po tym, jak Bunny zostaje wyrzucona z domu siostry, zostaje bez pieniędzy, bez domu i z siostrzenicą Tonyah (Thomasin McKenzie) pod opieką. Bez pomocy opieki społecznej kobieta musi złamać zasady, aby zorganizować urodziny i uratować swoją siostrzenicę.

9 listopada

KRÓLOWA WSPANIAŁOŚCI (2021)*

Tytuł: Królowa wspaniałości (Queen of Glory)

Reżyseria: Nana Mensah

Historia Sary Obeng, genialnej córki imigrantów z Ghany, która porzuca studia doktoranckie w Ivy League i jedzie do Ohio za swoim żonatym kochankiem. Kiedy jej matka nagle umiera, w testamencie zapisuje córce chrześcijańską księgarnię w dzielnicy Pelham Parkway w Bronksie, gdzie Sarah się wychowała. Film jest kontynuacją klasycznej opowieści o imigrantach o poruszającej, ale i pełnej humoru historii bohaterki, która odradza się dzięki swojemu dziedzictwu.

KOBIETY WIELKIEGO EKRANU

16 listopada

GŁĘBOKIE BŁĘKITNE MORZE (2011)*

Tytuł: Głębokie błękitne morze (The Deep Blue Sea)

Reżyseria: Terence Davies

Czterdziestoletnia Hester Collyer (Rachel Weisz) porzuca uprzywilejowane życie ze swoim mężem, Sir Williamem Collyerem (Simon Russell Beale), aby zamieszkać z młodym byłym pilotem RAF-u, Freddiem Page’em (Tom Hiddleston). Choć związek Hester i Freddiego jest bardzo namiętny, charakteryzuje się pijackimi kłótniami, a para ma ze sobą niewiele wspólnego. Kiedy Freddie zapomina o jej urodzinach, Hester próbuje popełnić samobójstwo. W rezultacie mąż Hester ponownie wkracza w jej życie i oferuje jej drugą szansę, którą Hester odrzuca.

23 listopada

SIOSTRA TWOJEJ SIOSTRY (2011)*

Tytuł: Siostra twojej siostry (Your Sister’s Sister)

Reżyseria: Lynn Shelton

Jack (Mark Duplass), od roku pogrążony w marazmie po śmierci brata, przyjmuje ofertę swojej najlepszej przyjaciółki Iris (Emily Blunt), by wybrać się na pełen refleksji tydzień samotności na odosobnionej wyspie należącej do jej rodziny. Po przybyciu do domu Jack odkrywa, że siostra Iris, Hannah (Rosemarie DeWitt), miała ten sam pomysł. Spędzają razem niezręczny wieczór. Iris pojawia się następnego ranka bez zapowiedzi, rozpoczynając zwariowaną opowieść o siostrach, braciach i najlepszych przyjaciołach. Reżyserka Lynn Shelton po raz kolejny wnikliwie eksploruje złożoność relacji międzyludzkich, jednocześnie delikatnie naśmiewając się z kłopotów swoich bohaterów.

30 listopada

MOJA STARUSZKA (2014)*

Tytuł: Moja staruszka (My Old Lady)

Reżyseria: Israel Horovitz

Pozbawiony grosza nowojorczyk Mathias udaje się do Paryża, by sprzedać ogromny apartament, który odziedziczył po ojcu. Jest oszołomiony, gdy zastaje tam elegancką staruszkę (Mathilde) mieszkającą ze swoją bardzo opiekuńczą córką. Wkrótce dowiaduje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem nie wejdzie w posiadanie mieszkania, dopóki Mathilde nie umrze.

Wyjątkowa mieszanka komedii, dramatu i ostatecznie romansu, a także debiut reżyserski znanego na całym świecie dramaturga i scenarzysty Israela Horovitza.

3 listopada o 22:00

SOBOWTÓR (2013)

Tytuł: Sobowtór (The Double)

Reżyseria: Richard Ayoade

Simon jest nieśmiałym człowiekiem, który samotnie egzystuje w obojętnym świecie. W pracy jest pomijany, matka z niego szydzi, a kobieta jego marzeń kompletnie go ignoruje. Pojawienie się nowego współpracownika, Jamesa, zaburza równowagę świata Simona. James jest sobowtórem Simona, ale też jego kompletnym przeciwieństwem. Jest pewny siebie, charyzmatyczny i ma powodzenie u kobiet. Ku przerażeniu Simona, James powoli zaczyna przejmować jego życie.

8 listopada o 22:00

OCZY MATKI (2016)

Tytuł: Oczy matki (The Eyes of My Mother)

Reżyseria: Nicolas Pesce

W swoim ustronnym gospodarstwie matka, dawniej chirurg w Portugalii, uczy anatomii swoją córkę Franciscę i oswaja ją z lękiem przed śmiercią. Pewnego popołudnia tajemniczy gość w przerażający sposób burzy sielankę rodzinnego życia Francisci. Głęboko traumatyzuje młodą dziewczynę, ale też budzi w niej niezwykłą ciekawość. Choć Francisca kurczowo trzyma się wycofanego ojca, jej samotność i traumy z przeszłości powracają po latach, a tęsknota za kontaktem z otaczającym ją światem przybiera wyraźnie mroczną formę.

12 listopada o 22:00

DOWN TERRACE (2009)

Reżyseria: Ben Wheatley

Bill i Karl właśnie opuścili mury więzienia, jednak w Down Terrace nie wszystko toczy się po ich myśli. Rodzinny interes nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a Karl ma już dość filozofowania i kazań swojego ojca. Jego dziewczyna jest w ciąży – ale czy z nim? Kto wie… Tak czy inaczej, odrobina wiedzy jest bardzo przydatna i zdecydowanie nadszedł już czas na wiosenne porządki. Za wszelką cenę…

Mroczny, niepokojący i niezwykle zabawny obraz surrealistycznych historii obyczajowych.

18 listopada o 22:00

DROGA DO GUANTANAMO (2006)

Tytuł: Droga do Guantanamo (Road to Guantanamo)

Reżyseria: Michael Winterbottom

Historia czterech przyjaciół, którzy we wrześniu 2001 roku wyruszyli z Tipton w angielskim Midlands na ślub i wakacje. Dwa i pół roku później trzech z nich wróciło do domu. Film składa się z wywiadów z mężczyznami, materiałów archiwalnych oraz rekonstrukcji ich tragicznych doświadczeń.

Podróż zaprowadziła ich do Karaczi, Kandaharu, Kabulu i Konduzu, gdzie zostali schwytani i uwięzieni przez Sojusz Północny. Następnie przewieziono mężczyzn do Zatoki Guantanamo na Kubie, gdzie byli przetrzymywani przez ponad dwa lata. Amerykanie oskarżyli przyjaciół o międzynarodowy terroryzm i twierdzili, że mają nagrania, na których widać ich z Osamą Bin Ladenem i Mohammedem Attą. Zostali uwolnieni po udowodnieniu, że jeden z nich pracował w tym czasie w Curry’s, supermarkecie elektronicznym, a pozostali dwaj byli na zwolnieniu warunkowym w Tipton.

21 listopada o 22:00

GANGSTER NUMER JEDEN (2000)

Tytuł: Gangster numer jeden (Gangster No.1)

Reżyseria: Paul McGuigan

Film, którego akcja rozgrywa się w Londynie – w 1968 roku oraz współcześnie – to historia śmiertelnie niebezpiecznego starcia między przywódcą gangu a jego młodym uczniem, który naśladując swojego mistrza, dochodzi do granic obłędu.

29 listopada o 22:00

KRUPIER (1998)

Tytuł: Krupier (The Croupier)

Reżyseria: Mike Hodges

Jack Manfred jest aspirującym pisarzem w twórczym kryzysie. Aby związać koniec z końcem, wbrew rozsądkowi podejmuje pracę jako krupier. Zostaje wciągnięty w świat kasyn – praca stopniowo przejmuje kontrolę nad jego życiem, a związek z dziewczyną Marion zaczyna się psuć. Jego uwagę przykuwa zwłaszcza jedna hazardzistka, Jani, z którą zaczyna się spotykać poza godzinami pracy – co stanowi poważne naruszenie zasad kasyna. Jani ma kłopoty i pod presją wierzycieli zwraca się do Jacka, prosząc go o pomoc w planowanym napadzie na kasyno. Jack ostrożnie rozważa prawdopodobieństwo sukcesu: sprawa wydaje się prosta, ale nawet profesjonalista taki jak on nie jest w stanie przewidzieć kart, które zostaną mu rozdane.

foto. materiał prasowy SundanceTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *