LM: Legia Warszawa – IFK Mariehamn w TVP 1 i TVP Sport

Już za nieco ponad dwa tygodnie piłkarze Legii Warszawa rozpoczną walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszym rywalem mistrza Polski będzie fiński IFK Mariehamn. Transmisja obu spotkań (12 i 19 lipca) w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
 
Przeciwnikiem Legii będzie drużyna z liczącego zaledwie 11,5 tysiąca mieszkańców miejscowości Mariehamn. W październiku 2016 sensacyjnie sięgnęła po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Finlandii. Media nazwały zespół „mini-Leicester”, nawiązując do niespodziewanego mistrza Anglii z sezonu 2015/2016.
Faworytem dwumeczu będą legioniści. „IFK Mariehamn wylosował bardzo silnego przeciwnika i zmierzy się z zespołem, który niedawno poskromił sam Real Madryt, remisując z tym gigantem. Mistrz Finlandii będzie miał szansę pokazać swoje skrzydła w spotkaniu z mistrzem Polski, w którego barwach gra nasz Kasper Hamalainen” – skomentował kanał fińskiej telewizji YLE.
Pierwszy mecz Wojskowych z mistrzem Finlandii zaplanowano na środę 12 lipca. Legia rozpocznie rywalizację na wyjeździe. Początek meczu o godzinie 20:00, studio w TVP Sport od godz. 19:30.
Rewanż przy ul. Łazienkowskiej 19 lipca. Transmisja w TVP Sport od godziny 20:10. Pierwszy gwizdek 20 minut później.
Oba mecze Legii z IFK Mariehamn na żywo pokaże także telewizyjna „Jedynka”. Transmisja dostępna będzie ponadto w aplikacji mobilnej oraz na SPORT.TVP.PL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *