Logitech nie przestaje zaskakiwać! Nowe udogodnienia w wideokonferencjach

RightSight to oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji stosowane w urządzeniach Rally Bar i Rally Bar Mini. Wykorzystuje ono unikalny system dwóch kamer, aby tworzyć bardziej angażujące spotkania online. W nowej wersji, która w tym tygodniu trafiła do urządzeń, pozwala na obserwowanie całego pomieszczenia, jak i aktualnie przemawiającej osoby.

 

Logitech kontynuuje rozwój rozwiązań i technologii przeznaczonych do usprawniania komunikacji w zespołach korzystających z wideokonferencji. Zaprezentowana nowa wersja technologii RightSight 2, to kolejny krok w tworzeniu kompleksowych możliwości uczestnictwa w rozmowach online, które mają odwzorowywać spotkania w taki sposób, jakby odbywały się twarzą w twarz. Za sprawą tego oprogramowania, podczas połączenia wideo na ekranach pokazuje się jednocześnie widok z bliska na pojedynczego mówcę oraz podgląd na całą salę konferencyjną. Korzystając z technologii automatycznego kadrowania RightSight 2, uczestnicy znajdujący się po drugiej stronie kamery mogą obserwować osobę wypowiadającą się, a równocześnie widzieć co robi reszta uczestników, nadając tym samym spotkaniu bardziej realistyczny charakter. Wprowadzone zmiany sprawiają, że użytkownicy zyskują szerszy kontekst spotkania — widzą bowiem reakcje rozmówców czy gestykulację.

Pracownicy, którzy biorą udział w spotkaniach odbywających się w sposób zdalny, często ubolewają, że nie czują pełnego doświadczenia rozmowy. Umykają im istotne interakcje czy możliwość obserwowania całego pomieszczenia. Przez to mogą mieć trudności w nadążaniu za przebiegiem spotkania. RightSight 2 to jeden z elementów, dzięki któremu tworzymy takie środowisko spotkań, aby pracujący zdalnie mogli współpracować ze swoimi współpracownikami z sali konferencyjnej na równych prawach, bez względu na lokalizację powiedział Scott Wharton, dyrektor generalny i wiceprezes działu Logitech Video Collaboration.

RightSight 2 łączy inteligentne audio i wideo do wykrywania osób w pomieszczeniu i zlokalizowania ich głosów. Speaker View to nowy tryb, który wykorzystuje oba obiektywy zastosowane w Rally Bar i Rally Bar Mini do wyświetlania obrazu w trybie picture-in-picture (obraz w obrazie). Pozwala to stronie zdalnej zobaczyć aktualnie przemawiającą osobę oraz pozostałych uczestników spotkania znajdujących się w sali. Funkcja kadrowania za pomocą głównej kamery jest w pełni automatyczna. Obiektyw kamery samodzielnie przesunie się na inną osobę, która rozpocznie wypowiedź. Natomiast szerokokątny wizjer AI Viewfinder obejmuje obraz z całego pomieszczenia, dzięki czemu uczestniczący w spotkaniu online mogą zobaczyć i usłyszeć wyraźnie wszystkich uczestników rozmowy będących w sali. Administratorzy IT mają pełną swobodę w przełączaniu trybów Speaker View i Group View, tak aby w najlepszy sposób dostosować pracę kamery do indywidualnych potrzeb swoich zespołów.

Tryb Speaker View jest kompatybilny ze wszystkimi platformami partnerskimi do współpracy wideokonferencji, a zespoły IT mogą mieć pewność, że ekosystem Logitech dostosuje się do zmieniających się potrzeb hybrydowego środowiska pracy. Funkcja będzie działać w trybie picture-in-picture w pokojach Microsoft Teams Rooms w systemach Android i Windows oraz będzie płynnie się integrować z technologią wielostrumieniową Zoom Rooms, która wyświetla każdego mówcę oraz pokazuje obraz na oddzielnych oknach.

Cena i dostępność

Funkcja Speaker View RightSight 2 jest już dostępna globalnie za darmo jako wersja publiczna beta systemu CollabOS 1.5 dla Rally Bar i Rally Bar Mini. Użytkownicy mogą zaktualizować swoje urządzenia za pomocą oprogramowania do zarządzania sprzętem Logitech Sync lub za pośrednictwem platform partnerskich, takich jak Zoom Device Management i Teams Admin Center.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *