Lotto Superliga Cup w studiu TVP Sport

31 maja w studiu Telewizji Polskiej rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego, „Lotto Superliga Cup”. – To będzie i święto, i promocja polskiego tenisa stołowego w studiu telewizyjnym na Woronicza – powiedział prezes PZTS, Dariusz Szumacher.

 

 

Z powodu koronawirusa od ponad dwóch miesięcy nie odbywają się żadne zawody krajowe i międzynarodowe, przedwcześnie zakończono rozgrywki męskiej superligi i kobiecej ekstraklasy oraz niższych lig. Właśnie dlatego z propozycją wyszła Telewizja Polska. 31 maja przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa rozegrany zostanie wyjątkowy turniej. Odbędzie się on w siedzibie TVP przy ulicy Jana Pawła Woronicza. O jego organizacji poinformował dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

 

31 maja odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń pingpongowych. Oprócz turnieju mężczyzn, dojdzie do rewanżu za finał tegorocznych mistrzostw Polski kobiet, w którym broniąca tytułu Natalia Bajor pokonała Paulinę Krzysiek. Z kolei mecz pokazowy zagrają jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego tenisa stołowego Lucjan Błaszczyk i podobnie jak on specjalizujący się w trikach rakietowych Norbert Stolicki.

Głównym wydarzeniem będzie ośmioosobowy turniej z udziałem kadrowiczów: Marka Badowskiego, Samuela Kulczyckiego, Macieja Kubika oraz byłych mistrzów Polski Daniela Góraka, Wanga Zeng Yi, Tomasza Lewandowskiego. Wystąpią również Czech Pavel Sirucek i Chińczyk Han Qiyao.

Transmisja 31 maja od 15:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *