Łukasz Czepiela wygrał zawody Red Bull Air Race

Łukasz Czepiela po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył w zawodach Red Bull Air Race, które w niedzielę odbyły się w Budapeszcie. Polak nie miał sobie równych w klasie Challenger, pokonując w finale Niemca Floriana Bergera o 1,42 sek. Dzięki zwycięstwu nasz reprezentant awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Zawody na Węgrzech to klasyka podniebnej rywalizacji – jedna z najbardziej prestiżowych rund całego cyklu.

 

 

W ubiegłorocznym wyścigu w Budapeszcie Łukasz Czepiela zajął drugie miejsce, ale w tym roku pokazał się z jeszcze lepszej strony. Polak wygrał z przewagą blisko 1,5 sek. nad Niemcem Bergerem. To bardzo duża różnica w tym sporcie. Wystarczy spojrzeć na wyniki pilotów na miejscach 2-5, których dzieli zaledwie 0,7 sek.

– Nie mogłem uwierzyć, że udało mi się wykręcić tak dobry czas.  Podszedłem do wyścigu na luzie, spokojnie i bardzo dobrze mi się leciało. Moją taktyką było latać ekonomicznie, starałem się unikać zbędnych wychyleń sterów, które powodują bardzo duże opory i zwalniają samolot. Robiłem bardzo wolne zakręty i to się opłaciło. Tym bardziej się cieszę, bo z Florianem Bergerem lecieliśmy jednym z najwolniejszych samolotów, jakie mamy do dyspozycji w klasie Challenger i byliśmy na pozycjach 1 i 2. To pokazuje, że mieliśmy dobry weekend powiedział po wyścigu Łukasz Czepiela.

Jedyny Polak w Red Bull Air Race odniósł swoje trzecie zwycięstwo w karierze w najbardziej prestiżowym cyklu dla pilotów wyścigowych. Dzięki triumfowi awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Challenger (ex aequo z Bergerem). Kolejne zawody z udziałem naszego reprezentanta zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

MATERIAŁY WIDEO Z RED BULL AIR RACE DOSTĘPNE SĄ NA PLATFORMIE RED BULL CONTENT POOL POD ADRESEM:

https://win.gs/2tqpzzH

Kalendarz Red Bull Air Race 2018:

2-3 lutego: Abu Dhabi, ZEA

20-22 kwietnia: Cannes, Francja

26-27 maja: Chiba, Japonia

23-24 czerwca: Budapeszt, Węgry

25-26 sierpnia: Kazań, Rosja

15-16 września: Wiener Neustadt, Austria

6-7 października: Indianapolis, USA

listopad: do ogłoszenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *