MediaZapowiedzi TV

Luty na kanałach Polsat Viasat

Przedstawiamy nowości, jakie już w lutym będzie można oglądać na kanałach Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature oraz Polsat Viasat Explore HD.

 

 

 

 

Ucieczka
Od środy 21 lutego, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 5 x 60 min
Gatunek: Przygoda/ podróże/ dokument
Tytuł oryginalny: Escape

Grupa wysoko wykwalifikowanych inżynierów zostaje umieszczona w miejscu katastrofy i musi znaleźć drogę powrotu do cywilizacji. Seria oparta jest na rekonstrukcji prawdziwych wydarzeń.
Bohaterowie mają tylko jedną możliwość wydostania się z trudnej sytuacji: muszą zbudować nowy pojazd ze szczątków starego. Może będzie to łódź? Jakaś maszyna latająca? A może poduszkowiec lub coś innego, co trudno nam sobie nawet wyobrazić?

Wędkarskie pojedynki
Od poniedziałku 19 lutego, godz. 22:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 5 x 60 min
Gatunek: Czas wolny/ wędkarstwo
Tytuł oryginalny: The Big Fish Off

Wielki powrót znakomitego programu dla miłośników wędkarstwa. Co tydzień doświadczeni kapitanowie zespołów — Ali Hamidi i Dean Macey — przygotowują dwóch celebrytów do trzech wyjątkowych wędkarskich wyzwań.
Program zawiera wiele praktycznych porad dla zapalonych wędkarzy, a jego rozrywkowy charakter sprawia, że jest doskonałą pozycją dla całej rodziny.

Australijscy poszukiwacze złota
Od czwartku 1 lutego, godz. 23:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Styl życia/ wyprawa/ dokument
Tytuł oryginalny: Aussie Gold Hunters
Rok: 2017

Zapraszamy na nową serię „Australijskich poszukiwaczy złota”, w której spotkamy ciężko pracujące ekipy marzycieli, ogarniętych obsesją znalezienia złota. Ryzyko jest wysokie — ale wysokie mogą być także zyski. Do zespołów dołączą nowi twardzi i charyzmatyczni poszukiwacze.
Zobaczymy również, jak żyją bohaterowie serii poza pracą. Poznamy ich rodziny i przyjaciół, plany i marzenia, dowiemy się, jak wygląda codzienne życie na złotonośnych polach. Wśród ryku maszyn i rosnącego kursu złota poznamy bliżej niezwykły świat ludzi, którzy postanowili zbić fortunę na wydobywaniu drogocennego kruszcu.

Australijscy kolekcjonerzy
Od niedzieli 4 lutego, godz. 18:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 13 x 60 min
Gatunek: Dokument/ wyprawy/ styl życia
Tytuł oryginalny: Desert Collectors
Rok: 2017

Australia Zachodnia to największy stan Australii — pustynny i słabo zaludniony, ale to tu właśnie znajdują się jedne z największych na świecie złóż złota i niklu. To australijski „Dziki Zachód”. Można tu spotkać wielu niezwykłych, często ekscentrycznych ludzi.
Gospodarze programu, Nigel i Norm, podróżują przez wspaniałe australijskie plenery w poszukiwaniu wyjątkowych skarbów — i ludzi, którzy je kolekcjonują.

Największe budowle
Od piątku 2 lutego, godz. 18:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Inżynieria/ dokument
Tytuł oryginalny: Building Giants
Rok: 2017

Od najdłuższych na świecie tuneli i najbardziej zaawansowanych technicznie wieżowców, po najbardziej ruchliwe autostrady i największe okręty wojenne: w tym programie poznamy technologie i innowacje, dzięki którym mogły powstać rekordowe konstrukcje.
Dowiemy się także, jak one powstają i zgłębimy tajniki ich działania.

Polowanie: Alaska
Od czwartku 1 lutego, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Przygoda/ przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: The Hunt Alaska

Dwa razy do roku myśliwi wyruszają w odludne tereny na surowej wyspie Kodiak u wybrzeży Alaski, aby zapolować na największe lądowe drapieżniki na Ziemi — niedźwiedzie kodiackie, zwane też kodiakami.

Program dokumentuje to wyjątkowe polowanie, podczas którego w czasie 10 dni myśliwi muszą pokonać wiele mil niezwykle trudnego terenu w bezlitosnych warunkach pogodowych. Jednak największe zagrożenie stanowią same niedźwiedzie, które osiągają wysokość do 3,5 metra, mają potężne szczęki, pazury ostre jak brzytwy, a przy tym doskonale maskują się w lesie. Myśliwi muszą być doskonale przygotowani i mieć ogromną wiedzę, a przy tym przestrzegać sztywnych zasad chroniących zwierzynę i przyrodę wyspy.

I gaz do dechy!
Od niedzieli 4 lutego, godz. 10:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 20 x 60 min
Gatunek: Motoryzacja/ magazyn
Tytuł oryginalny: GRIP – Beat The Speed

„I gaz do dechy!” to program motoryzacyjny śmielszy, szybszy i — przede wszystkim — znacznie zabawniejszy niż wszystko, co proponuje konkurencja! Szybkie kamery nagrywające materiał w wysokiej rozdzielczości pokażą nam to, co niewidoczne gołym okiem.

Sześcioro prowadzących, w których żyłach płynie czysta benzyna, ma tylko jeden cel: wcisnąć gaz do dechy! Program prezentuje najnowsze trendy w motoryzacji, najciekawsze testy i badania oraz najdziwniejsze i najzabawniejsze opowieści o samochodach. Zapraszamy na dreszcz emocji, zastrzyk adrenaliny i pasję prawdziwej szybkości!

Osiem dni: jak narodził się Rzym
Od wtorku 20 lutego, godz. 22:10

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Historia starożytna/ dokument
Tytuł oryginalny: Eight Days That Made Rome

Historyczka Bettany Hughes odchodzi od konwencjonalnego, chronologicznego przedstawiania tysiącletniej historii starożytnego Rzymu. Zamiast tego bardzo dokładnie analizuje osiem decydujących o powstaniu Imperium Rzymskiego dni, które były dla niego zarówno wyzwaniem, jaki i potwierdzeniem jego wielkości.

W każdym odcinku zobaczymy Rzym, którego najszlachetniejsze i najpodlejsze cechy wciąż znajdują odbicie w otaczającym nas świecie.

Przestępcy czasu wojny
Od czwartku 1 lutego, godz. 23:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Wojna/ historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Wartime Crime

Pola bitewne II wojny światowej były sceną wielu bohaterskich czynów, strategicznego geniuszu i straszliwych wydarzeń, ale poza nimi panował względny spokój. Jednak wszędzie — od Londynu po okupowaną Francję — zdarzały się makabryczne zbrodnie.

Ta sześcioodcinkowa seria przybliży nam świat ulicznych gangów, dezerterów, przestępców seksualnych i seryjnych morderców, których zbrodnicze instynkty wyzwoliła tocząca się wokół wojna.

Na tropie zbrodni
Od czwartku 22 lutego, godz. 21:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Historyczny fabularyzowany program dokumentalny
Tytuł oryginalny: Murder Maps

W czterech nowych odcinkach programu Nicholas Day opowie nam o makabrycznych kufrach z Brighton, morderstwach w Towpath, mordercy, który rozpuszczał ciała swoich ofiar w kwasie siarkowym, i wreszcie o Ruth Ellis — ostatniej kobiecie powieszonej w Wielkiej Brytanii, której historia doprowadziła do zawieszenia w tym kraju wykonywania kary śmierci.

Chiny Mao Zedonga
Piątek 16 lutego, godz. 22:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Inside Mao’s China

W szczytowym okresie maoizmu Chiny były państwem zamkniętym tak samo, jak dziś Korea Północna. Jednak nawet wtedy żyła tam niewielka grupa przybyszów z Zachodu, którzy latem 1966 r. byli świadkami początków Rewolucji Kulturalnej. W tym czasie w Europie Zachodniej młodzi lewicowi aktywiści idealizowali Mao Zedonga jako zwiastuna powstania utopijnego społeczeństwa. Kiedy na początku lat 70.

Chiny złagodziły nieco swoją politykę izolacjonizmu, wielu mieszkańców Zachodu musiało stawić czoła bolesnej rzeczywistości. Kiedy ci, którzy mieszkali w Chinach, mogli z nich w końcu wyjechać, byli zaskoczeni faktem, że ich europejscy znajomi wychwalają dyktatora, przed którym oni sami z trudem zdołali uciec.

Ocalić niedźwiadki
Od soboty 3 lutego, godz. 17:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 12 x 30 min
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: Wild Bear Rescue

To ludzie z misją: ratują zagłodzone, opuszczone niedźwiadki, wychowują je do momentu, kiedy będą w stanie żyć samodzielnie — a potem wypuszczają na wolność. Mieszkający na północy Kolumbii Brytyjskiej państwo Langenowie prowadzą jeden z największych na świecie ośrodków rehabilitacji niedźwiedzi i są jedynymi ludźmi mającymi licencję na wychowywanie oraz wypuszczanie na wolność niedźwiedzi grizzly.

W każdym odcinku zobaczymy wspaniałą przyrodę północy Kanady i poznamy fascynujące historie niedźwiedzi, które trafiają do schroniska Northern Lights Wildlife Shelter. Langenowie co roku ratują dziesiątki osieroconych niedźwiedzi czarnych, grizzly i kermode.

Supervet — na pomoc zwierzakom
Od poniedziałku 5 lutego, godz. 16:30

Sezon: 5
Liczba odcinków: 20 x 60 min
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: The Supervet

Fitzpatrick Referrals to supernowoczesny szpital weterynaryjny — a dla wielu chorych i poszkodowanych zwierząt w Wielkiej Brytanii ostatnia nadzieja na odzyskanie zdrowia. Co miesiąc leczy się tu dwieście nowych, trudnych przypadków: od królików z połamanymi łapami po psy chore na raka.

To jeden z największych — i najlepszych — szpitali weterynaryjnych na świecie. Charyzmatyczny i pełen humoru lekarz weterynarii Noel Fitzpatrick kieruje ekipą składającą się ze 100 pielęgniarek, fizjoterapeutów i hydroterapeutów.

Zobaczymy buldożka francuskiego, który na nowo uczy się chodzić, psa, któremu w nogi wszczepiono metalowe pręty — i wiele innych ciekawych przypadków medycznych. Zobaczymy także szczęśliwych właścicieli, którzy przed wizytą w Fitzpatrick Referrals myśleli, że dla ich zwierzaków nie ma już nadziei…

Supervet: maraton
Od poniedziałku 5 lutego, godz. 16:30

Zapraszamy na miesiąc z profesorem Noelem Fitzpatrickiem: codziennie spotkamy się z nim i jego zespołem, aby wspólnie przeżywać piękne i trudne chwile w szpitalu weterynaryjnym Fitzpatrick Referrals.

Na cykl złożą się wszystkie sezony programów „Supervet — na pomoc zwierzakom” oraz „Supervet — na pomoc zwierzakom: odcinki specjalne”.

Jeden komentarz do “Luty na kanałach Polsat Viasat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *