MediaTVN Warner Bros. Discovery PolskaZapowiedzi TV

Luty na kanale Discovery Channel

Sezon na bimber został ponownie rozpoczęty! Zapotrzebowanie na samogon w regionie Appalachów jest większe niż dotychczas ale większe jest również ryzyko.

BIMBROWNICY
(MOONSHINERS 7)
Od niedzieli 4 lutego, godz. 13:00

Sezon na bimber został ponownie rozpoczęty! Zapotrzebowanie na samogon w regionie Appalachów jest większe niż dotychczas ale większe jest również ryzyko. Każdej wiosny grupa nieustraszonych mężczyzn i kobiet udaje się w głąb lasu by podtrzymać wielowiekową tradycję pędzenia księżycówki. Przeciwstawiają się oni prawu, walczą z rywalami oraz zmagają się z przyrodą.

W najnowszym sezonie poznamy nowe pokolenie bimbrowników pragnących dostosować starodawne metody produkcyjne do standardów XXI wieku aby stworzyć nowe smaki i rodzaje alkoholu, które mogłyby zmienić gusta Amerykanów. Gdy na szali znajdują się pieniądze i sława, starzy wspólnicy będą musieli zdać sprawdzian z lojalności a młode pokolenie będzie badało granice nowego terytorium. Gdy na czarnym rynku zapotrzebowanie na samogon rośnie, żądni sukcesu młodzi bimbrownicy rozpoczynają produkcję na nowym, nieprzetestowanym jeszcze urządzeniu do destylacji a legendarna już stara gwardia postanawia porzucić „emeryturę” by znów poczuć przypływ adrenaliny.

SUPERCIĘŻKA POMOC DROGOWA
(HEAVY RESCUE 2)
Od poniedziałku 12 lutego, godz. 21:00

Trwa kolejna zima na drodze 401, najbardziej ruchliwej autostradzie Kanady. Kolejne wypadki, stłuczki i karambole uniemożliwiają lub utrudniają przejazd. Członkowie ekip pomocy drogowej i ratownicy działają na granicy swoich możliwości. Wyjątkowe wyzwania i ekstremalnie trudne warunki pracy to codzienność na tym nieprzewidywalnym odcinku drogi.

Trzymająca w napięciu seria ukazuje pracę kilku dużych firm zajmujących się pomocą drogową dla ciężkich pojazdów, pracujących w dzień i w nocy, aby utrzymać płynny ruch na tym jednym z najważniejszych szlaków handlowych Ameryki Północnej. Autostrada musi być przejezdna, o każdej porze roku i niezależnie od warunków pogodowych.

TESLA: NIEBEZPIECZNY UMYSŁ
(TESLA’S DEATH RAY: A MURDER DECLASSIFIED)
Od soboty 17 lutego, godz. 22:00

Nikola Tesla był wizjonerem, którego imię nosi aż 300 patentów wynalazków otaczających nas po dziś dzień – między innymi zdjęcia rentgenowskie, lasery i bezprzewodowa energia. Teorie i styl pracy Tesli były jednak kontrowersyjne, więc jeden z najwspanialszych umysłów w historii był również uważany za jeden z najniebezpieczniejszych. Wzbogacając się, wynalazca narobił sobie wrogów a jego eksperymenty stawały się z czasem nie tylko coraz większe ale i coraz bardziej ryzykowne.

Po tajemniczej śmierci Tesli w 1943 roku, jego badania naukowe zostały splądrowane i przechwycone, przez co narodziła się teoria spiskowa. Czy uczony zmarł z przyczyn naturalnych czy też jego śmierci towarzyszyły bardziej złowieszcze okoliczności? Odtajniona niedawno dokumentacja zawiera mnóstwo wskazówek co do miejsca przetrzymywania wyników badań Tesli. Ten serial dokumentalny ukazuje opowieść o słynnym wynalazcy a także poszukuje dowodów, które pozwoliłyby odkryć czy teoria spiskowa jest prawdą czy zwykłym urojeniem.

NINJA WARRIOR
(NINJA WARRIOR UK (POLISH CUSTOMISATION) 2)
Od niedzieli 25 lutego, godz. 11:00

Czy jest ktoś tak twardy i sprawny, żeby pokonać najtrudniejszy tor przeszkód w historii telewizji? Ten program to ekstremalny sprawdzian siły i zręczności, szybkości i odwagi. Uczestnicy dają z siebie wszystko, stając przed wyzwaniem życia.

W programie biorą udział ludzie z różnych środowisk i o odmiennym podejściu do wysiłku fizycznego… Niektórzy wspaniale poradzą sobie z morderczym torem przeszkód. Inni poniosą widowiskową porażkę. Każda przeszkoda na torze wywołuje gigantyczny skok adrenaliny. Uczestnicy spróbują przejść trzy etapy — każdy z nich będzie ekstremalnym wyzwaniem, jak i źródłem wielu zabawnych sytuacji. W rywalizacji wystartuje 250 osób, ale tylko część z nich pokona wszystkie przeszkody na drodze do wielkiego finału.

Przetrwają najsilniejsi! Czy któryś z atletów zdobędzie finałową, imponującą ścianę wspinaczkową znaną jako Górę Midoriyama, zostając tym samym pierwszym w historii brytyjskim Ninja Warrior? Specjalnie dla polskich widzów, zmagania ponownie skomentują Tomasz Zimoch i Krzysztof Jankowski „Jankes”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *