MediaZapowiedzi TV

Luty miesiącem miłości w Romance TV

Luty to miesiąc miłości. Z tej okazji stacja Romance TV przygotowała wyjątkową, romantyczną ofertę z ekranizacjami książki znanej na całym świecie autorki romansów Posamune Pilcher. W Walentynki już o godz. 18:05 zapraszamy na film „Rosamunde Pilcher: Synowe” prezentujący historię silnej kobiety, która chce pokierować życiem swoich synów, co niekoniecznie spotka się ze zrozumieniem i akceptacją ich życiowych partnerek. Z kolei w Walentynkowy wieczór widzowie stacji mogą obejrzeć dwuczęściowy film „Rosamunde Pilcher: Tylko jeden pocałunek”, który przedstawia historię małżeństwa Valentine i Nicholasa. Valentine, autorka popularnych poradników na temat wychowania dzieci, symbol perfekcyjnej matki i pani domu, dowiaduje się, że mąż chce się z nią rozwieźć i wyprowadzić się z dziećmi…

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ 1 – 7 LUTEGO

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „UCZUCIA POD WYSOKIM NAPIĘCIEM – WENECKIE NOCE Z DONNĄ LEON“

Niedzielne, lutowe wieczory uprzyjemnią widzom adaptacje filmowe powieści kryminalnych amerykańskiej pisarki Donny Leon z charyzmatycznym komisarzem Brunettim w roli głównej. Obiecujemy sporo mocnych wrażeń, podczas gdy komisarz będzie tropić złoczyńców w najbardziej tajemniczych zakątkach Wenecji!

Donna Leon: Wenecki finał

Donna Leon: Venezianisches Finale

Niemcy 2003

Premiera: niedziela, 2 lutego o godz. 20:00

W gmachu opery w Wenecji panuje wielkie poruszenie. Słynny dyrygent, Helmut Wellauer, leży martwy w swojej garderobie. Zapach gorzkich migdałów wskazuje na użycie cyjankali, a co za tym idzie – otrucie. Komisarz Brunetti przesłuchuje podejrzanych i jest nieco zaskoczony. Prawie wszyscy współpracownicy dyrygenta mieli powód, żeby pozbawić go życia. Maestro był bardzo niesympatyczną osobą. Czy śpiewaczka Flavia Petrelli chciała pozbyć się dyrygenta, ponieważ ją szantażował? A może to jego żona, o 40 lat młodsza Elisabeth, zapragnęła spadku po zamożnym małżonku?

Donna Leon: Wpływowi przyjaciele

Donna Leon: Feine Freunde

Niemcy 2003

Premiera: niedziela, 2 lutego o godz. 21:50

Czy komisarz Brunetti straci dach nad głową? Na to wygląda, ponieważ Rossi, nadgorliwy biurokrata z miejskiego urzędu, oznajmia, że na budynek, w którym znajduje się mieszkanie własnościowe komisarza, nie wydano zezwolenia na budowę. Surowe prawo obowiązujące w mieście przewiduje za to bardzo wysoką karę pieniężną lub sankcje w postaci wyburzenia budynku. Wenecjanin Brunetti, będący w zasadzie gorącym zwolennikiem przestrzegania prawa, szybko zdaje sobie sprawę, że problemy tego rodzaju można rozwiązać jedynie z pomocą “super przyjaciół”. Ale gdy niedługo potem Rossi ginie w wypadku, w Brunettim budzi się dusza kryminologa.

Donna Leon: Na wieczny sen

Donna Leon: Sanft entschlafen

Niemcy 2004

Premiera: niedziela, 2 lutego o godz. 23:45

Z komisarzem Brunettim kontaktuje się zakonnica Maria Testa, która jest opiekunką matki policjanta mieszkającej w domu opieki „St. Leonardo”. Marię dziwi fakt, że w zakładzie umiera nagłą śmiercią pięciu całkiem zdrowych pacjentów. Zakonnica przypuszcza, że zostali oni zamordowani ze względu na spadek. Brunetti ma do tego sceptyczny stosunek, ale decyduje się na rutynową wizytę u przeoryszy. Nie odkrywa nic, co mogłoby wskazywać na zabójstwo. Kiedy jednak Maria zostaje potrącona przez samochód i ciężko ranna zapada w śpiączkę, komisarz nie wierzy, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Donna Leon: Acqua Alta

Donna Leon: Acqua Alta

Niemcy 2004

Premiera: poniedziałek, 3 lutego o godz. 01:30

Wenecja w czasie zimowej powodzi. Jest zimno, a w biurze Brunettiego przestały działać grzejniki. Komisarz otrzymuje wiadomość o pobiciu Brett Lynch, amerykańskiej archeolożki. Policja zakłada, że był to napad na tle rabunkowym. Brunetti, który zna archeolożkę od bardzo dawna, dowiaduje się od zatroskanej przyjaciółki Brett, Flavii Petrelli, że mogła to być próba niedopuszczenia do spotkania Brett z kustoszem muzeum, Semenzato. Śledczy postanawia przyjrzeć się całej sprawie z bliska i rozpoczyna prywatne śledztwo.

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „PO WSZE CZASY – Z ROSAMUNDE PILCHER”

Pragnąc uczcić „Matkę kornwalijskiego romantyzmu”, zmarłą przed rokiem w wieku 96 lat, znakomitą pisarkę, Rosamunde Pilcher, Romance TV wyemituje z okazji pierwszej rocznicy jej śmierci czteroczęściową serię zatytułowaną “Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”. Kolejne odcinki tej dramatycznej sagi widzowie obejrzą w każdy wtorek o godz. 20:55. Seria opowiada o losach majętnej rodziny Aird, zamieszkałej od wieków we wspaniałej rezydencji Balnaird House na Wyżynie Szkockiej.

Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety – Tajemnica Virginii, cz. 1

Rosamunde Pilcher: Vier Frauen – Virginias Geheimnis, Teil 1

Niemcy/Wielka Brytnia 2010

Premiera: wtorek, 4 lutego o godz. 20:55

Edmund Aird jest od dawna w szczęśliwym związku małżeńskim z Virginią. Małżonkowie mają dwoje dzieci. Jednak Virginia skrywa tajemnicę, którą zna wyłącznie Violet, jej teściowa. Przed 22 laty Virginia spędziła noc ze swoim amerykańskim przyjacielem, Conradem Tuckerem i do dziś nie jest pewna, kto jest biologicznym ojcem Laury – jej mąż Edmund czy też Conrad. Przeszłość dościga Virginię, gdy pewnego dnia pojawia się u niej Conrad, który zobaczył zdjęcie Laury w jednym
z ilustrowanych czasopism. Jest przekonany, że to on jest biologicznym ojcem dziewczyny. Przyjazd mężczyzny powoduje zamęt w rodzinie, dochodzi nawet do próby szantażu. Między małżonkami rodzi się zwątpienie i brak zaufania. Czy wieloletnie uczucie przerodzi się w nienawiść?

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „POZWÓL, BY W TWYM SERCU ZAGOŚCIŁO SŁOŃCE”

Na zimowe wieczory stacja Romance TV przygotowała wyjątkowy repertuar, który sprawi, że
w sercach widzów ponownie zagości lato! Zapraszamy w podróż do ciepłych krajów. Fani miłosnych wzruszeń przeżyją niezwykłe chwile podczas oglądania dwóch premier telewizyjnych: “Lato w Salamance” i “Lato w Oksfordzie” emitowanych w kolejne środy o godz. 20:50.

Lato w Salamance

Ein Sommer in Salamanca

Niemcy 2019

Premiera: środa , 5 lutego o godz. 20:50

Siostry Rike i Nicola mieszkają daleko od siebie i mają kompletnie różne usposobienia. Spotykają się raz w roku, by spędzić wspólnie urlop. Za każdym razem organizacją wyjazdu zajmuje się jedna z sióstr, a druga towarzyszy jej, nie kwestionując wyboru i celu podróży. W tym roku planowaniem wyjazdu zajmuje się Nicola. Rike jest zachwycona, gdy docierają do Salamanki. Okazuje się, że siostra tym razem postanowiła dołączyć do grupy wolontariuszy pracujących przy rozbudowie Drogi Świętego Jakuba. Przez dwa tygodnie mają mieszkać w małym schronisku i porządkować ścieżkę wiodącą do źródełka, położoną w niewielkiej odległości od oficjalnej trasy pielgrzymkowej. Początkowo Rike chce zrezygnować, ale zmienia decyzję, kiedy dowiaduje się o kłopotach małżeńskich siostry.

TYDZIEŃ 8–14 LUTEGO

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „UCZUCIA POD WYSOKIM NAPIĘCIEM – WENECKIE NOCE Z DONNĄ LEON“

Donna Leon: Dowód

Donna Leon: Beweise, dass es böse ist

Niemcy 2005

Premiera: niedziela, 9 lutego o godz. 20:00

Po powrocie z urlopu komisarz Brunetti dowiaduje się od sierżanta Vianello, że zastępcy komendanta, jego bezpośredniemu zwierzchnikowi Patta udało się podczas jego nieobecności samodzielnie rozwiązać sprawę morderstwa dokonanego na zamożnej wdowie Battestini. Kobietę zamordowała ponoć Florinda, jej pochodząca z Rumunii pomoc domowa. Podczas ucieczki przed policją Florinda nieszczęśliwie upadła, wskutek czego zmarła. Tym samym Patta uznał sprawę za zakończoną. Jednakże zaniepokojony komisarz Brunetti postanawia jeszcze raz badać sprawę, tym bardziej, że jedna z sąsiadek zamordowanej kobiety daje Florindzie wiarygodne alibi. Początkowo Brunetti nie znajduje żadnego motywu zbrodni… aż pewnego dnia w skrytce znajdującej się w mieszkaniu wdowy odkrywa zdumiewający dokument…

Donna Leon: Spokojne kanały

Donna Leon: Verschwiegene Kanäle

Niemcy 2005

Premiera: niedziela, 9 lutego o godz. 21:55

Tym razem obiektem uwagi komisarza Brunettiego jest Akademia Wojskowa w San Martino, gdzie jeden z kadetów miał popełnić samobójstwo. Komisarz Brunetti rozpoczyna śledztwo wbrew woli zastępcy komendanta Patta, który uwielbia „wojskowe klimaty“ i sam chciałby się zająć badaniem sprawy. Komisarz nie wierzy w teorię o samobójstwie młodego mężczyzny i powoli odkrywa, że w elitarnej akademii istniało wiele ukrywanych konfliktów. Ważne wskazówki znajduje syn komisarza, Raffi Brunetti, który pomaga ojcu w śledztwie.

Donna Leon: Stacja końcowa – Wenecja

Donna Leon: Endstation Venedig

Niemcy 2006

Premiera: niedziela, 9 lutego o godz. 23:50

W jednym z weneckich kanałów znaleziono ciało sierżanta Fostera, inspektora ds. Ochrony Zdrowia w głównej kwaterze NATO w Vicenzy. Mężczyzna zmarł od zadanych mu ciosów nożem. Wszystko wskazuje na zbrodnię na tle rabunkowym. Poza tym w kieszeniach denata znaleziono woreczek z kokainą. Komisarz Brunetti wątpi w taki motyw zabójstwa. I jak się ostatecznie okazuje, ma rację. Niedługo potem, zostaje zamordowana przełożona Fostera, doktor Terry Peters. Przed śmiercią udało jej się jednak wysłać do komisarza Brunettiego ciekawe dokumenty, których treść wskazuje, że zabójstwa zostały dokonane, by ukryć skandal związany z trującymi odpadami. Kto stoi za morderstwami?

Donna Leon: Prawo laguny

Donna Leon: Das Gesetz der Lagune

Niemcy 2006

Premiera: poniedziałek, 10 lutego o godz. 01:45

W niewielkiej rybackiej wiosce położonej niedaleko Wenecji na Pellestrinie, jednej z wysp mierzei Laguny Weneckiej, podczas eksplozji na łodzi ginie dwóch mężczyzn. Brunetti jest przekonany, że było to morderstwo. Obdukcja potwierdza jego podejrzenia. Niestety komisarz nie posuwa się w śledztwie ani o krok, ponieważ mieszkańcy wioski są negatywnie nastawieni do funkcjonariuszy policji i nie chcą zeznawać. Elettra, sekretarka zastępcy komendanta Patta, proponuje komisarzowi pomoc. Ma na wyspie krewnych, więc zamierza tam pojechać i zasięgnąć języka. Komisarz Brunetti zgadza się, aczkolwiek niechętnie. Na wyspie Elettra zakochuje się w szarmanckim rybaku imieniem Carlo. Okazuje się, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo…

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „PO WSZE CZASY – Z ROSAMUNDE PILCHER”

Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety – Miłość Laury, cz. 2

Rosamunde Pilcher: Vier Frauen – Lauras Liebe, Teil 2

Niemcy/Wielka Brytnia 2011

Premiera: wtorek, 11 lutego o godz. 20:55

Po śmierci przyjaciela Laura Aird coraz bardziej wycofuje się z życia towarzyskiego. Jej rodzice, Virginia i Edmund, są tym mocno zaniepokojeni. Henry, ich syn mieszkający ze swoją przyjaciółką w Londynie, również stoi na życiowym rozdrożu. Kiedy Virginia dowiaduje się, że dorosła już córka Conrada, mężczyzny, z którym przed laty miała romans, zmarła na raka wyznaje, że Laura jest ich wspólnym dzieckiem. Conrad postanawia polecieć do Szkocji. Sytuacja eskaluje na wielkim balu u rodziny Balmerino. Tymczasem żądny władzy Noel swoimi perfidnymi posunięciami zdołał osiągnąć zamierzony cel, choć w jego małżeństwie z Alexą też nie dzieje się najlepiej, małżonkowie wkrótce mają się rozwieść.

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „POZWÓL, BY W TWYM SERCU ZAGOŚCIŁO SŁOŃCE”

Lato w Oksfordzie

Ein Sommer in Oxford

Niemcy 2018

Premiera: środa , 12 lutego o godz. 20:50

Nina Petersen, z wykształcenia historyk, po pięciu latach od ukończenia studiów wraca do Oksfordu. Tam staje się obiektem zainteresowania dwóch mężczyzn. W taksówce spotyka niespodziewanie swoją dawną miłość, profesora Rothwella. Nina pomagała mu kiedyś przy tłumaczeniu listów napisanych w języku niemieckim. W życiu kobiety pojawia się także student Daniel. Okazuje się, że przeszłość chłopaka i ucieczka jego babci z Niemiec dawno temu była przedmiotem badań Niny.

NA RAFACH MIŁOŚCI – WALENTYNKI Z ROSAMUNDE PILCHER

Jak co roku stacja Romance TV przygotowała z okazji święta zakochanych program obfitujący
w romantyczne historie. Tym razem w Walentynki przeniesiemy się do przeuroczej Kornwalii, krainy położonej na południowo-zachodnim krańcu Wielkiej Brytanii, która często stanowi tło powieści Rosamunde Pilcher. Prezentowane premiery telewizyjne są filmowymi adaptacjami tej niezwykle popularnej autorki romansów. Widzowie stacji po raz kolejny przekonają się, że nawet najbardziej przewrotny los zawsze wiedzie do stacji końcowej o nazwie “Miłość”.

Rosamunde Pilcher: Synowe

Rosamunde Pilcher: Schwiegertöchter

Niemcy 2019

Premiera: piątek, 14 lutego o godz. 18:05

Lynette Dawson pragnie spełnić ostatnie życzenie swego zmarłego męża i założyć w jego imieniu fundację, którą mają prowadzić ich dwaj synowie. Kobieta zakłada, że jej obie synowe, obecna –  Kim i przyszła – Marisa, również zaangażują się w rodzinne przedsięwzięcie. Okazuje się jednak, że ukochane jej synów mają inne plany życiowe. Kim, z wykształcenia biolog, nie chce rezygnować z zawodowej kariery w Londynie. Natomiast Marisa, dziennikarka, słysząc o planach przyszłej teściowej, zrywa zaręczyny. Lynette nadal żyje w przekonaniu, że nad wszystkim panuje. Innego zdania jest doktor Raymond Murphy, który uważa, że Lynette niszczy swoją rodzinę. Czy postawił prawidłową diagnozę?

Rosamunde Pilcher: Tylko jeden pocałunek (cz. 1)

Rosamunde Pilcher: Ein einziger Kuss, Teil 1

Niemcy/Wielka Brytania 2015

Premiera: piątek, 14 lutego o godz. 20:55

Trwają przygotowania do ślubu Sophie – córki Valentine i Nicholasa. Nieoczekiwanie Nicholas oświadcza żonie, że zamierza się z nią rozwieść, przeprowadzić do Londynu i zabrać ze sobą dwójkę młodszych dzieci, Lily i Dylana. Valentine, autorka popularnych poradników na temat wychowania dzieci uchodząca za symbol perfekcyjnej matki, dopiero teraz uświadamia sobie, że w ciągu ostatnich lat bardzo zaniedbywała swoją rodzinę, zbyt intensywnie poświęcając się pracy zawodowej. Wie, że musi zrobić wszystko, by odzyskać zaufanie swoich dzieci. Z pomocą ma jej przyjść znajomość z dziennikarzem, Danielem Barrasem…

Rosamunde Pilcher: Tylko jeden pocałunek (cz. 2)

Rosamunde Pilcher: Ein einziger Kuss, Teil 2

Niemcy/Wielka Brytania 2015

Premiera: piątek, 14 lutego o godz. 22:50

Valentine po przeczytaniu artykułu na swój temat, który oczernia ją jako matkę i zawiera wiele intymnych informacji z jej życia, zrywa wszelkie kontakty z Danielem. Tym bardziej, że Nicholas mógłby je wykorzystać przeciwko niej w toczącej się sprawie rozwodowej. Artykuł przyczynia się również do tego, że wydawnictwo, dla którego pracuje Valentine, rozwiązuje z nią umowę
dotyczącą publikacji kolejnego poradnika. Na dodatek córka Valentine Sophie martwi się o swoją karierę adwokacką. Młoda kobieta jest w ciąży i obawia się, że zbyt długi urlop macierzyński sprawi, że będzie miała kłopoty w pracy i straci szansę na zostanie partnerem w kancelarii. Na weselu Sophie dochodzi do dramatycznego nieporozumienia pomiędzy Valentine i Nicholasem. Czy istnieje w ogóle możliwość naprawy błędów popełnionych w przeszłości?

TYDZIEŃ 15–21 LUTEGO

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „UCZUCIA POD WYSOKIM NAPIĘCIEM – WENECKIE NOCE Z DONNĄ LEON“

Donna Leon: Mroczna godzina

Donna Leon: Die dunkle Stunde der Serenissima

Niemcy 2008

Premiera: niedziela, 16 lutego o godz. 20:00

U komisarza Brunettiego pojawia się Claudia Leonardo, studentka jego żony Paoli. Młoda kobieta jest zainteresowana wznowieniem pewnego postępowania. Brunetti obiecuje załatwić jej kontakt z adwokatem i umawia się z nią na następny dzień. Ale Claudia nie dociera na komisariat. Okazuje się, że zginęła od ugodzenia nożem. Komisarz Brunetti dowiaduje się od babci dziewczyny, że jej wnuczka chciała walczyć o przywrócenie honoru dziadka, który jako młody oficer nabył w faszystowskich Włoszech cenne obrazy, podobno na drodze szantażu. W oczach rodziny pozostał on jednak człowiekiem honoru. Drogocenne obrazy zniknęły, wnuczka została zamordowana… Na właściwy trop komisarz Brunetti trafia tylko dzięki przypadkowemu spotkaniu…

Donna Leon: Krwawe kamienie

Donna Leon: Blutige Steine

Niemcy 2008

Premiera: niedziela, 16 lutego o godz. 21:55

Na weneckim Campo Santo Stefano ginie czarnoskóry mężczyzna, jeden z nielegalnych imigrantów trudniących się sprzedażą fałszowanych markowych torebek i pasków. Z początku wszystko wskazuje na to, że dochodzenie nie ruszy z miejsca. Nie można zidentyfikować ofiary, a zeznania świadków są niedokładne. Nikt nie chce być zamieszany w tę sprawę: zeznań odmówili zarówno właściciele butików sprzedających torebki, którzy tracą zysk z winy ulicznych handlarzy, jak i rodacy zamordowanego. Nikt ponoć nie znał afrykańskiego handlarza, nie był on zarejestrowany w żadnym urzędzie, ani nigdzie zameldowany. Jednak upartemu i kierującemu się intuicją komisarzowi Brunettiemu udaje się dotrzeć do mieszkania denata i znaleźć tam coś, co czyni sprawę jeszcze bardziej tajemniczą, ale i niezwykle intrygującą… Wkrótce potem zwierzchnik nakazuje komisarzowi zaniechać poszukiwań morderców, dając mu do zrozumienia, że kontynuowanie śledztwa wiązałoby się z wielkim niebezpieczeństwem.

Donna Leon: Jak przez ciemne szkło

Donna Leon: Wie durch ein dunkles Glas

Niemcy 2009

Premiera: niedziela, 16 lutego o godz. 23:45

Przybyłym na wezwanie do fabryki szkła komisarzowi Brunettiemu i sierżantowi Vianello ukazuje się przerażający widok: Giovanni de Cal, właściciel fabryki szkła na wyspie Murano, zostaje znaleziony martwy przy piecu rozgrzanym do 1400 stopni. Niebawem patolog Aurino ustala, że mężczyzna został zamordowany. Brunetti chce rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa… Komisarz zmaga się też z kłopotami rodzinnymi, ponieważ jego żona Paola zaprosiła urokliwą ciotkę  komisarza, Sophię, aby z nimi zamieszkała. A szanowna ciocia była ongiś utalentowaną oszustką.

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „PO WSZE CZASY – Z ROSAMUNDE PILCHER”

Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety – Dzieje Olivii, cz. 3

Rosamunde Pilcher: Vier Frauen – Olivias Schicksal, Teil 3

Niemcy/Wielka Brytnia 2011

Premiera: wtorek, 18 lutego o godz. 20:55

Laura po dwumiesięcznym pobycie w USA wraca do Szkocji i dowiaduje się, że zmarła jej babka, Violet Aird. Otwarcie jej testamentu zaszokuje wszystkich spadkobierców. Niepokorna dama zapisała bowiem swoje udziały w założonej przez Edmunda firmie Sanford Aird Cubben niejakiej Olivii Thorpe, której nikt nie zna. Edmund obawia się, że rodzina utraci przez to większość udziałów. Okazję chce wykorzystać Noel Keeling, jego były zięć, człowiek pozbawiony jakichkolwiek skrupułów. Przejmuje on kierownictwo w firmie, tym samym wypowiadając wojnę rodzinie Airdsów.

TYDZIEŃ 22–29 LUTEGO

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „UCZUCIA POD WYSOKIM NAPIĘCIEM – WENECKIE NOCE Z DONNĄ LEON“

Donna Leon: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie

Donna Leon: Lasset die Kinder zu mir kommen

Niemcy 2010

Premiera: niedziela, 23 lutego o godz. 20:00

Ciężarna Albanka Rozafa Krasnic jest nielegalną imigrantką. Mieszka we Włoszech. Po ciężkim porodzie lekarz w szpitalu położniczym informuje ją, że dziecko zmarło..  14 miesięcy później Rozafa zostaje zamordowana. Karabinierzy pod kierownictwem kapitana Marvilli aresztują pediatrę Gustavo Pedrolli, który nielegalnie adoptował syna Rozafy. Dla komisarza Brunettiego metody jego sycylijskiego kolegi, iście z Dzikiego Zachodu, są od dawna solą w oku. Po krótkiej, acz gwałtownej dyskusji, obaj, tak różniący się od siebie policjanci, postanawiają mimo wszystko współpracować. Wspólnie prowadzone śledztwo wkrótce doprowadzi ich do dalszych podejrzanych.

Donna Leon: Dziewczyna z jego snów

Donna Leon: Das Mädchen seiner Träume

Niemcy 2011

Premiera: niedziela, 23 lutego o godz. 21:55

Komisarz Brunetti musi uporać się ze śmiercią matki, ale praca nie pozwala mu przeżyć żałoby spokojnie. Prosto z pogrzebu zostaje wezwany do nowej sprawy. Z kanału wyłowiono zwłoki dziewczynki. Ku wielkiemu zdziwieniu Brunettiego i inspektora Vianello nikt nie zgłasza zaginięcia dziecka. Sądząc po odnalezionych przy niej kosztownościach, dziewczynka była prawdopodobnie złodziejką. Ślady prowadzą do romskiego obozowiska na przedmieściach. Jednak ani Romowie, ani pokrzywdzeni nie są skorzy do zeznań. Komisarzowi przyjdzie się zmagać z głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami i z tajemnicami, których ludzie dochowują, aby chronić swoje dzieci, nawet całkiem niewinne – jakby się bali, że spadnie na nie kara za grzechy innych.

Donna Leon: Pozory

Donna Leon: Schöner Schein

Niemcy 2012

Premiera: niedziela, 23 lutego o godz. 23:45

Dla komisarza Brunettiego kolacje u teścia są zazwyczaj koszmarem. Jednak  tym razem komisarz poznaje na przyjęciu Frankę Cataldo, fascynującą młodą kobietę, której twarz przypomina maskę. Najwyraźniej kobieta przeszła nieudaną operację plastyczną. Brunetti jest oczarowany jej niesamowitą inteligencją i oczytaniem…

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „PO WSZE CZASY – Z ROSAMUNDE PILCHER”

Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety – Szczęście Alexy, cz. 4

Rosamunde Pilcher: Vier Frauen – Alexas Glück, Teil 4

Niemcy/Wielka Brytnia 2011

Premiera: wtorek, 25 lutego o godz. 20:55

Edmund szuka swojej córki Olivii, która okazuje się być sympatyczną, trzydziestodziewięcioletnią lekarką weterynarii i nigdy dotąd nie słyszała nazwiska Aird. Olivia została adoptowana, a jej biologiczni rodzice to Edmund i nieżyjąca już Pandora Balmerino, z którą Edmund miał romans podczas swojego małżeństwa. Rodzina Airdsów serdecznie przyjmuje Olivię zaszokowaną swoją nową tożsamością. Gdy Noel dowiaduje się o testamencie, próbuje na wszelkie sposoby przeciągnąć Olivię na swoją stronę. Jest bardzo szarmanckim mężczyzną, co powoduje, że Olivia szybko się w nim zakochuje. Dzięki kłamstwom mężczyźnie udaje się nastawić Olivię przeciw nowej rodzinie, co ponownie zbliża go o krok do upragnionego celu – zrujnowania rodziny Airdsów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *