MediaZapowiedzi TV

Luty na kanałach Cinemax

Rose: Opowieść o miłości (Rose: A Love Story) – przejmujący film o parze mieszkających w lesie młodych ludzi, którzy muszą stawić czoła mającej gwałtowne objawy i przerażający przebieg chorobie (premiera 4 lutego, Cinemax).

 

Straszydło (Pugalo) – bohaterka filmu jest uzdrowicielką, pustelniczką i pijaczką, która wzbudza w ludziach strach. Wszyscy jej unikają, choć w środku nocy po kryjomu odwiedzają jej dom, bo tylko ona umie wyleczyć ich dolegliwości (premiera 5 lutego, Cinemax2)

Okupacja (Okupace (Aka. Occupation)) – członkowie teatralnego zespołu spotykają się po premierze w barze, gdzie wspólnie świętują swój sukces. Radosny wieczór zakłóca pojawienie się pijanego radzieckiego oficera, który próbuje sprzedać aktorom kanister benzyny (premiera 6 lutego, Cinemax2)

Moja cudowna Wanda (My Wonderful Wanda) – 35-letnia Polka opiekuje się seniorem rodziny w pięknej rodzinnej willi w Szwajcarii. Kobieta ma wgląd w intymne szczegóły życia wszystkich domowników. Tak intymne, że pewnego dnia niespodziewanie zachodzi w ciążę. Nagrody na festiwalach filmowych Tribeca i w Vancouver (premiera 7 lutego, Cinemax)

Wokół Słońca (Around The Sun) – pewnego dnia szukający lokalizacji filmowych Bernard odwiedza chylący się ku upadkowi francuski zamek, gdzie niespodziewanie poznaje intrygującą kobietę (premiera 9 lutego, Cinemax)

Nocny lekarz (Night Doctor) – Mikaël jest lekarzem, który pracuje na nocnym dyżurze. Jego życie jest w całkowitej rozsypce i mężczyzna nie mając już żadnego wyboru, zmuszony jest w końcu wziąć sprawy w swoje ręce (premiera 11 lutego, Cinemax)

Ziemia swoich synów (The Land Of The Sons) – historia cywilizacji dobiega końca. Wśród ocalałych są Ojciec i Syn. Po śmierci Ojca, Syn postanawia wyruszyć w dół rzeki, żeby odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie rozszyfrować pamiętnik zmarłego (premiera 12 lutego, Cinemax2)

Syn monarchów (Son Of Monarchs) – mieszkający w Nowym Jorku meksykański biolog wraca do swojego rodzinnego miasta położonego wśród lasów Michoacán, gdzie musi stawić czoła traumom przeszłości i zastanowić się nad swoją niespójną tożsamością (premiera 13 lutego, Cinemax2)

Księżniczka z ulicy (Princess Of The Row) – historia dziewczynki, która ucieka z rodziny zastępczej. 12-letnia Alicia próbuje odnaleźć swojego bezdomnego, chorego psychicznie ojca, który po odejściu ze służby w wojsku żyje na ulicach Los Angeles (premiera 14 lutego, Cinemax)

Strach (Fear (Aka. Strah)) – w bułgarskiej wiosce nieopodal tureckiej granicy polująca w lesie wdowa wpada na migranta z Afryki, a spotkanie to zmienia raz na zawsze ich życie (premiera 19 lutego, Cinemax2)

Drabina (Scara (Aka. The Ladder)) – oparty na prawdziwych wydarzeniach zapis duchowej podróży wrażliwego młodego mężczyzny, który po upadku komunizmu jest świadkiem serii brutalnych wydarzeń w Rumunii (premiera 20 lutego, Cinemax2)

Czuła noc (Gracious Night) – podczas wprowadzonego w pandemii lockdownu trzech Finów przeżywa kryzys wieku średniego w pustym barze w Helsinkach (premiera 21 lutego, Cinemax)

Żona pilota (Copilot) – studentka Asli poznaje charyzmatycznego Saeeda i oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich przyszłość maluje się w różowych barwach do czasu, gdy mężczyzna podejmuje decyzję, która wstrząsa światem (premiera 26 lutego, Cinemax2)

Na zawsze w moim sercu (I Carry You With Me) – historia miłosna, której akcja toczy się przez wiele dziesięcioleci, a zaczyna się od przypadkowego spotkania dwóch mężczyzn na meksykańskiej prowincji. Nagroda Publiczności na festiwalu w Sundance (premiera 27 lutego, Cinemax)

Mały motyl (The Butterfly Swing) – uparty hodowca świń i jego żona wydają na swojej farmie przyjęcie dla przyjaciół i krewnych z okazji 50. rocznicy ślubu. W ich rodzinie skrywanych jest wiele sekretów i podczas imprezy prawda zaczyna stopniowo wychodzić na jaw (premiera 27 lutego, Cinemax2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *