MediaZapowiedzi TV

Luty na kanałach na kanałach Polsat Viasat

Lutowa ramówka kanałów tematycznych Polsat Viasat to nieodmiennie starannie dobrane, ekskluzywne propozycje programowe.

Mistrz Zadań

Premiera: piątek 15 lutego, godz. 22:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Teleturniej/ komedia/ rozrywka

Tytuł oryginalny: Taskmaster

„Mistrz Zadań” to zabawny i całkowicie inny niżwszystkie teleturniej. Prowadzący Greg Daviesstawia przed uczestnikami — aktorami i komikami— kolejne zaskakujące zadania. Razem ze swoimpomocnikiem, Alexem Hornem, namawiakandydatów na mistrzów do wykazania siękreatywnością i wolą walki.

Zadania są niezwykłe:kto namaluje najlepszy obraz konia jadąc konno?Kto pierwszy napełni łzami kieliszek do jajek? Kto„przybije piątkę” z 55-latkiem? Rywalizacja będziezażarta…

Największe pomyłki inżynierów

Premiera: sobota 9 lutego, godz. 17:45

Sezon: 1

Liczba odcinków: 10 x 60 min

Gatunek: Dokument/ architektura

Tytuł oryginalny: Massive Engineering Mistakes

Rok: 2018

Ludzie zajmują się budowaniem od ponad 10tysięcy lat. Jesteśmy naprawdę znakomitymiinżynierami — a jednak ciągle słyszymyo konstrukcyjnych katastrofach i porażkach.Niezwykłe, wyjątkowe, czasami komiczne: w tejserii obejrzymy pomyłki i błędy, o którychinżynierowie woleliby zapomnieć.

Zobaczymyrozmowy z zespołami projektantów,z naocznymi świadkami katastrof i najlepszymiekspertami, by przekonać się, co poszło nie tak.Przyjrzymy się również, jak inżynierowie starają sięrozwiązywać poważne problemy i naprawiać błędy.

Życie: pierwsze kroki

Premiera: niedziela 3 lutego, godz. 19:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 3 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda

Tytuł oryginalny: Life: First Steps

Pierwsze dni, tygodnie i miesiące życia każdego zwierzęcia stawiają prze nim ogrom wyzwań: konieczność nauczenia się mnóstwa ważnych rzeczy
w bardzo krótkim czasie — i to właśnie wtedy, kiedy jest najbardziej bezbronne.

Natura opracowała jednak wiele pomysłowych strategii, dzięki którym młode mają większe szanse przetrwania i osiągnięcia wieku dorosłego. Patrick Aryee przedstawia nam całą plejadę uroczych, małych
bohaterów, którzy przechodzą pierwszy i najtrudniejszy test w życiu, stawiając czoła wielu wyzwaniom.

Paul O’Grady: z miłości do psów

Premiera: sobota 23 lutego, godz. 20:30

Sezon: 7Liczba odcinków: 8 x 30 min

Gatunek: Dokument/ przyroda

Tytuł oryginalny: Paul O’Grady: For the Love of Dogs

Rok: 2017

Paul O’Grady, komik i miłośnik psów, w charakterystyczny dla siebie zabawny i sympatyczny sposób, opowie nam o nierozerwalnej więzi łączącej ludzi i psy. Battersea to najstarsze na świecie schronisko dla psów i każdy jego mieszkaniec ma własną, poruszającą historię.

Oddany i troskliwy personel schroniska z zaangażowaniem stara się pomóc każdemu bezdomnemu psu, dzięki czemu prawie każda smutna historia znajduje szczęśliwe zakończenie.

Supervet — na pomoc zwierzakom

W dni powszednie, premiera: poniedziałek 4 lutego, godz. 19:30

Sezon: 5Liczba odcinków: 20 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda

Tytuł oryginalny: The Supervet

Setki nowych przypadków: od królików z połamanymi łapkami po psy borykające się z nowotworami. Fitzpatrick Referrals to jeden z najlepszych szpitali weterynaryjnych na świecie. Pełen pasji chirurg Noel Fitzpatrick ma do dyspozycji zespół 100 osób: pielęgniarek i fizjoterapeutów.

W szpitalu jest wiele sal operacyjnych, basen do rehabilitacji i oddział radiologii, a poziom świadczonych usług zadowoliłby nawet ludzkich pacjentów. Seria ukazuje kilka miesięcy z życia doktora Noela i jego zespołu, którzy walczą o życie zwierząt dotkniętych z pozoru nieuleczalnymi dolegliwościami.

100 najlepszych psów

Premiera: sobota 16 lutego, godz. 19:35

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda

Tytuł oryginalny: The Nation’s Top 100 Dogs

„100 najlepszych psów” to program ukazujący 100 najpopularniejszych psich ras w Wielkiej Brytanii.Jego autorzy wykorzystali wyniki największej w historii Wysp Brytyjskich ankiety, przeprowadzonej wśród 10 tysięcy właścicieli psów.

Poznamy naprawdę zaskakujące fakty na temat relacji między psami a ludźmi. To prawdziwy psi maraton, pełen ciepłych, niezwykłych i zabawnych opowieści o naszych czworonożnych przyjaciołach. Eksperci przedstawią nam poszczególne rasy, ich pochodzenie i cechy charakteru — a opiekunowie opowiedzą, dlaczego ich psy są im tak bliskie.

Nasze ulubione psy

Sobota 9 lutego, godz. 19:40

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda

Tytuł oryginalny: Our Favourite Dogs

Psy od tysięcy lat są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. W Wielkiej Brytanii pies mieszka w niemal co czwartym domu. Film, stworzony na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród tysiąca właścicieli psów, przedstawia najpopularniejsze obecnie rasy.

Co sprawia, że Brytyjczycy zachwycają się konkretną rasą psów? Jak przez lata zmieniały się ich preferencje? W poszukiwaniu dziesięciu najpopularniejszych ras poznamy wiele wyjątkowych brytyjskich psów i dowiemy się, który z nich wygrywa tę niezwykłą rywalizację.

Tajemnica zorzy polarnej

Niedziela 24 lutego, godz. 19:30

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda

Tytuł oryginalny: Mystery of the Northern Lights

Daleko za kołem podbiegunowym międzynarodowy zespół naukowców bada najbardziej niezwykłe zimowe zjawisko: zorzę polarną. Dzięki ich pionierskim eksperymentom dowiemy się, skąd biorą się tajemnicze kolory, wzory i kształty, co mówią nam o ziemskiej atmosferze i dlaczego czasami pojawiają się w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.

Zespół naukowców operujący na Terytorium Północno-Zachodnim w Kanadzie zmaga się z temperaturami spadającymi poniżej -20°C, ale nowoczesna kamera i cała sieć urządzeńmonitorujących niebo, rozmieszczonych w całej Ameryce, pozwolą na dogłębne zbadanie tego fenomenu natury. Poznamy także nowe zjawiska z nim związane oraz dowiemy się, czy zorza polarna występuje na innych planetach.

Koniec imperium

Premiera: niedziela 17 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1Liczba odcinków: 10 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia

Tytuł oryginalny: End of Empire

Seria w nowatorski i ciekawy sposób opowiada o słynnych dynastiach, które upadły w spektakularny sposób. Filmowiec i historyk David Adams przedstawia dramatyczne dzieje wielkich władców, takich jak Attyla, Karol Wielki czy Szahdżahan, a także ich rodzin i spadkobierców.

Autorzy programu ukażą mało znane historie i zabiorą widzów w podróż do Francji, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Uzbekistanu, Chini Indii. Wykorzystają przy tym wyjątkowe techniki graficzne i filmowe, tworząc między innymi wirtualne muzeum.

II wojna światowa w kolorze

Premiera: poniedziałek 4 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1Liczba odcinków: 13 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna

Tytuł oryginalny: World War II In Colour

Nagrania najbardziej dramatycznych momentów II wojny światowej zostały odrestaurowane w kolorze i wysokiej rozdzielczości. W programie wykorzystano najnowocześniejsze techniki koloryzacji materiału filmowego, dzięki czemu możemy zobaczyć historię II wojny światowej wyraźniej niż dotychczas.

Autorzy serii szczegółowo przeanalizowali barwy wykorzystywane przez wojsko i instytucje cywilne, aby jak najdokładniej oddać historyczne realia na pokolorowanym materiale filmowym. Dzięki wyjątkowej dbałości o szczegóły, najnowszym odkryciom historyków i bogactwu materiałów archiwalnych możemy spojrzeć na największy w historii świata konflikt zbrojny z nowej perspektywy.

Wojenne maszyny

Premiera: poniedziałek 4 lutego, godz. 22:10

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna

Tytuł oryginalny: Machinery of War

Od początku XX w. sposób toczenia wojen radykalnie się zmienił — przede wszystkim poprzez mechanizację i industrializację działań wojennych. Metody stosowane w rozwiązywaniu konfliktów sprawiły, że sztuka prowadzenia konfliktu zbrojnego stała się bardziej zaawansowana technologicznie, dużo droższa i bardziej niszczycielska niż kiedykolwiek wcześniej. Mechanizacja wojny wymagała szybkiego rozwoju fabryk zbrojeniowych.

Program „Wojenne maszyny” w sześciu odcinkach analizuje postęp techniczny i innowacje stosowane na polu walki. Połączenie archiwalnych i współczesnych materiałów filmowych pozwala zrozumieć historyczny kontekst inżynieryjnego geniuszu umożliwiającego produkcję technologii wojskowej, a wywiady z ekspertami ukażą nam historię tych niezwykłych maszyn – od pomysłu do wytworzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *