Luty na kanałach Polsat Viasat

Wybrane najciekawsze lutowe propozycje programowe kanałów, Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature HD.

 

 

 

 

 

 

Demolka: Nowa Zelandia
Premiera: środa 19 lutego, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 30 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Demolition NZ
Rok: 2018

W tym programie przyjrzymy się pracy nowozelandzkich ekip rozbiórkowych pracujących w Christchurch, Wellington, Auckland i wszędzie indziej — od północnego do południowego krańca kraju. Zobaczymy wyburzanie zniszczonych przez trzęsienie ziemi nabrzeży w porcie w Wellington, gdzie specjaliści pracują także pod wodą, używając sprzętu sprowadzonego z USA.

Będziemy towarzyszyć fachowcom rozbierającym słynny stadion Lancaster Park i zobaczymy, jak kolejne jego części — kawałek po kawałku — są sprzedawane i poddawane recyklingowi. Obejrzymy największe kontrolowane eksplozje przy okazji prac ziemnych niezbędnych od odbudowy połączenia drogowego w Christchurch.

Największe budowle
Premiera: poniedziałek 3 lutego, godz. 21:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 12 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Building Giants
Rok: 2018

Jak można zbudować rekordowo duży system metra nie doprowadzając jednocześnie do zawalenia się budynków na powierzchni? Jak inżynierom udało się skonstruować most o długości niemal pięćdziesięciu kilometrów, który jest w stanie znieść uderzenia najpotężniejszych tajfunów?

Jak powstał statek, który myśli, przybija do brzegu i ładuje akumulatory bez udziału człowieka? Ten program opowiada o niezwykłych, innowacyjnych projektach, o ich konstruktorach, budowie
i działaniu.

Wędkarskie wyzwania
Premiera: sobota 8 lutego, godz. 19:50

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ wędkarstwo
Tytuł oryginalny: The Big Catch
Rok: 2015

Ośmioro wędkarzy wyrusza na wielką wędkarską wyprawę — podróżują po całym świecie, biorąc udział w rywalizacji, która wystawi na próbę wszystkie ich umiejętności i całe doświadczenie. Prowadzący program Ben Fogle proponuje im dodatkowe wyzwanie: mają łowić ryby lokalnymi technikami.

Uczestnicy wędrują od rzeki Mekong po pokryte śniegiem góry Kolumbii Brytyjskiej, a my mamy okazje podziwiać niezwykłe piękno i różnorodność podwodnego świata. Kto przejdzie do finału tej rywalizacji — i kto zostanie zwycięzcą?

 

 

Dzikie krainy: wyspy ewolucji
Premiera: sobota 1 lutego, godz. 15:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Wild Wonderland: Islands of Evolution
Rok: 2016

W tej trzyczęściowej serii profesor Richard Fortey bada, dlaczego wyspy są naturalnymi laboratoriami ewolucji. Poznamy wiele niezwykłych gatunków żyjących na wyspach i przekonamy się, że ewolucja to znacznie więcej niż tylko dobór naturalny.

Zobaczymy, jak wygląda cykl życia wyspy. Dowiemy się także, co się dzieje, kiedy wyspa starzeje się, a jej czas dobiega końca. Profesor Fortey pokaże nam dzikie lemury na Madagaskarze, odporne na kwas krewetki na Hawajach i wielkie pająki z rodziny pogońcowatych na Maderze. Wspólnie poznamy zasady rządzące ewolucją na wyspach.

Supervet — na pomoc zwierzakom — część 1.
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 3 lutego, godz. 16:55

Noel Fitzpatrick — lekarz weterynarii, ortopeda i neurochirurg — kieruje zespołem ponad 200 weterynarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Wspólnie robią wszystko, co w ich mocy, aby ratować życie i zdrowie zwierząt.

Skomplikowane zabiegi, wyjątkowe medyczne wyzwania i mnóstwo serca wkładanego w pracę, a przy tym wielkie emocje, trudne sytuacje i chwile prawdziwej radości rozgrywające się w klinice Fitzpatrick Referrals.

Doktor Noel i jego zespół stosują niezwykłe i innowacyjne metody, walcząc o każde powierzone im zwierzę i przywracając nadzieję rodzinom, które były już przekonane, że ich ulubieńców nie da się uratować.

Dzikie ścieżki przetrwania
Premiera: czwartek 13 lutego, godz. 21:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Wildest Survival
Rok: 2019

Program o zachowaniach zwierząt, ukazujący życie i sposoby przystosowania się najdzikszych, najbardziej niezwykłych i dziwacznych stworzeń żyjących na Ziemi.

Zobaczymy złożone, zaskakujące, twórcze reakcje i zachowania różnych zwierząt — od najmniejszych pajęczaków po olbrzymie ssaki morskie oraz zwierzęta, które wykształciły cały arsenał narzędzi pozwalających na życie w mrokach nocy.

Dowiemy się, jak te stworzenia zdobywają pokarm, unikają śmierci, znajdują partnerów i walczą z wrogami.

Niedźwiedzie — mistrzowie survivalu
Niedziela 16 lutego, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Bears – The Ultimate Survivors
Rok: 2019

Obserwujemy trzy gatunki amerykańskich niedźwiedzi, które walczą o przetrwanie w szybko zmieniającym się świecie. Niedźwiedzie polarne rozwijają nowe strategie polowania, niezbędne
w czasach globalnego ocieplenia, kiedy ich lodowy świat zaczyna topnieć. Niedźwiedzie brunatne uczą się koegzystować i dzielić pożywieniem, bo ich siedliska szybko się kurczą.

Wyjątkowy podgatunek czarnych niedźwiedzi o jasnym futrze żyje z dala od ludzkich siedzib, w głębi puszczy — zwierzęta te muszą wykorzystywać swoją niezwykłą inteligencję, aby dostrzegać nowe możliwości i sprostać wciąż nowym wyzwaniom. Nie zawsze wygrywa najsilniejszy — czasami górą jest najodważniejszy i najbardziej kreatywny.

Maskonury
Sobota 22 lutego, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Puffin Patrol
Rok: 2015

Film ukazujący barwne i ciekawe życie maskonurów. Powędrujemy od Nowej Fundlandii — gdzie znajduje się największa w Ameryce Północnej kolonia tych ptaków — po odległe tereny w stanie Maine i w Walii.

Materiał nakręcony wiosną i latem 2014 r. przybliży nam szlaki migracji maskonurów, stosowane przez nie metody nawigacji i ich sposoby zdobywania pożywienia. Dowiemy się także, dlaczego populacja tych ptaków stale się zmniejsza.

Wybrzeże drapieżców
Niedziela 9 lutego, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Predator Coast
Rok: 2012

„Wybrzeże drapieżców” to opowieść o regionie Afryki, w którym rządzą lwy i krokodyle, a przybrzeżne wody pełne są rekinów, delfinów i polujących na ryby głuptaków.

Jednak prawdziwym władcą jest tu sama nadbrzeżna równina, która zgodnie z rytmem pór roku ma władzę dawania i odbierania życia. Wybrzeże drapieżców samo jest groźnym drapieżnikiem…

Niewiarygodne zwierzęta
Niedziela 2 lutego, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Incredible Animal Moments
Rok: 2018

Wśród materiałów archiwalnych z bogatych zbiorów instytutu Smithsonian można znaleźć wiele nagrań ukazujących niezwykłe zachowania zwierząt. Kamery nagrywające z dużymi prędkościami i wspaniałe makrofotografie pozwalają nam z bliska zobaczyć realia świata zwierząt.

Niezwykłe nagrania podzielone są na pięć kategorii: „Śmiertelne rozgrywki”, „Dziwadła natury”, „Wojny gangów”, „Szorstka miłość” oraz „Rodzicielstwo ekstremalne”.

Dzika Sri Lanka: kraina lampartów
Niedziela 23 lutego, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Wild Sri Lanka: Realm of the Leopard
Rok: 2019

Film dokumentalny ukazujący różnorodność i piękno dzikiej przyrody Sri Lanki. Poza dominującymi drapieżnikami — lampartami, szakalami czy krokodylami — żyją tu także niezwykle rzadkie gatunki, takie jak wargacz leniwy czy lori szary.

Monsunowe deszcze i niewielki stopień ingerencji człowieka sprawiają, że tutejsze lasy tętnią życiem przez cały rok, mimo że większą część powierzchni Sri Lanki zajmują suche, nizinne równiny. Dominującym drapieżnikiem na tych pokrytych kurzem i suchą roślinnością terenach jest lampart lankijski. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie tego pięknego kota i jakie wyzwania stają przed nim, kiedy na równinach zaczyna się pora sucha.

Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna
W każdą sobotę i niedzielę, od soboty 1 lutego, godz. 15:00

Tej zimy warto usiąść wygodnie na kanapie i zanurzyć się w świat dzikich zwierząt na kanale
Polsat Viasat Nature. Wspólnie ruszymy w podróż po świecie: przyjrzymy się z bliska dzikiej przyrodzie Sri Lanki, poznamy zwierzęta żyjące na afrykańskich wybrzeżach, odkryjemy tajemnice maskonurów żyjących w Ameryce Północnej i w Wielkiej Brytanii.

Te programy — i wiele innych — można będzie oglądać w każde sobotnie i niedzielne popołudnie stycznia. Czyta — jak zwykle — Krystyna Czubówna!

 

 

Londyn: 2000 lat historii
Premiera: niedziela 9 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: London: 2000 Years of History
Rok: 2019

Londyn to jedno z największych i najbardziej dynamicznych miast na świecie — a przecież
2 tysiące lat temu były tu tylko niezamieszkałe mokradła. Prezenterzy Dan Jones, Suzannah Lipscomb i Rob Bello opowiedzą nam o niezwykłej drodze, jaką przeszedł Londyn od czasów starożytnych do dziś.

Najazdy i inwazje, katastrofalne pożary, szalejące epidemie — mimo tych wszystkich dramatów Londyn przez wieki przeobraził się z małej, rzymskiej faktorii handlowej w stolicę brytyjskiego imperium. Dzięki najnowszym badaniom i dostępowi do źródeł i archiwów ten program pozwoli nam spojrzeć na niezwykłe miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Muzeum pełne tajemnic
Premiera: poniedziałek 3 lutego, godz. 20:00

Sezon: 10
Liczba odcinków: 13 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Mysteries at the Museum
Rok: 2016

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi, a nawet morderstwa.

Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

Zaginione królestwa Ameryki Środkowej
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 24 lutego, godz. 22:20

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Lost Kingdoms of Central America
Rok: 2014

Dr Jago Cooper bada dzieje wspaniałych, choć mało znanych cywilizacji Ameryki Środkowej: meksykańskich Olmeków (lata 1200 – 400 p.n.e.), ludu Taino z Wielkich Antyli (200 p.n.e. – 700), kultury Teotihuacán z terenów Meksyku (1000 p.n.e. – 1400) i ludu Chiriquí żyjącego na terenie dzisiejszej Kostaryki.

Te dynamiczne cywilizacje wywarły duży wpływ na czasy, w których funkcjonowały, tworząc ciekawe kultury, które nie tylko poprzedzały dokonania swoich słynniejszych sąsiadów — Majów czy Azteków — ale były dla nich inspiracją. Dr Cooper zaprezentuje nam ich największe osiągnięcia i opowie, dlaczego każda z tych cywilizacji ostatecznie zniknęła.

Na polu bitwy
Premiera: poniedziałek 17 lutego, godz. 21:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 9 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Battlefields
Rok: 2019

W czasie ważnej bitwy losy całego narodu mogą zostać przypieczętowane w ciągu kilku minut — ale przyczyny zwycięstwa lub porażki bywają enigmatyczne i kontrowersyjne.

Autorzy tego programu wyjaśniają tajemnice przebiegu największych bitew XX w., weryfikując mity, legendy i polityczne zabiegi wokół historii. Dzięki pomocy historyków, archeologów i instruktorów wojskowych poznamy prawdziwy przebieg wielkich konfrontacji, które zadecydowały o losach świata.

Chrześcijaństwo i konflikty
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 3 lutego, godz. 22:00

W tym miesiącu przedstawiamy historię dwóch tysięcy lat konfliktów. Jak doszło do tego, że miliony ludzi sięgnęły po broń w imię religii, której głównymi motywami były miłość i pokój?

Poznamy początki chrześcijaństwa, jego program, dowiemy się więcej o bitwach, zdradach, królach, królowych i generałach, których działania ukształtowały współczesny świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *