Luty na kanale AMC

W tym miesiącu AMC polecam szczególnej uwadze premierę 1. sezonu serialu „Preacher” – od 1 lutego w poniedziałki o 22:00. W każdą sobotę lutego o 22:00 AMC poleca także filmy pełne spisków, intryg i napadów z największymi gwiazdami kina w rolach głównych. W lutym AMC zaprasza także na powtórną emisję 1. sezonu serialu „Terror” od 11 lutego w czwartki o 22:00 (po dwa odcinki).

 

PREACHER
1. sezon
Od 1 lutego w poniedziałki o 22:00

Walczący z powołaniem kaznodzieja Jesse Custer (Dominic Cooper) powraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie, by objąć prowadzenie kościoła po swym zmarłym ojcu. Kiedy już ma porzucić ambonę, otrzymuje tajemniczą moc, dzięki której może zmusić ludzi do wykonywania swojej woli.

Nie zdając sobie sprawy z tego, że dwóch aniołów podąża jego tropem, Jesse stara się zrozumieć nowe zdolności. Jednocześnie w jego życiu pojawiają się była dziewczyna Tulip (Ruth Negga) z nie do końca legalnymi pomysłami oraz zmagający się z problemem alkoholowym wampir Cassidy (Joseph Gilgun). Gdy okrutny lokalny bogacz zaczyna zagrażać kościołowi Jessego, kaznodzieja werbuje przyjaciół do walki o Annville i dusze jego mieszkańców.

PRODUKCJA WŁASNA AMC

TO JEST NAPAD!

W każdą sobotę lutego włącz AMC o 22:00 i oglądaj filmy pełne spisków, intryg i napadów
z największymi gwiazdami kina w rolach głównych.

Nawet najtrudniejszy skok wydaje się łatwy, gdy wszystko idzie zgodnie z planem, ale prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy, gdy misterny projekt zaczyna się sypać…

6 lutego o 22:00 NIEZAWODNY PLAN (2003)

Tytuł: Niezawodny plan (Foolproof)
Reżyser: William Phillips
Występują: Ryan Reynolds, Kristin Booth, Joris Jarsky, Sean Sullivan

Kevin, Samantha i Rob tworzą klub, w którym dzięki zaawansowanym technologiom oraz skrupulatnie przemyślanym działaniom dokonują najbardziej brawurowych napadów… Jednak tylko w teorii – ich skoki pozostają w fazie planów.

Wszystko się zmienia, gdy Leo, niebezpieczny gangster z Wysp Brytyjskich, dowiaduje się o ich pomysłach i wykorzystuje jeden z nich do udanego napadu. Leo szantażuje grupę i nakłania ich do dokonania skoku, w którym łupem są obligacje warte 20 milionów dolarów.

13 lutego o 22:00 DORWAĆ CARTERA (2000)

Tytuł: Dorwać Cartera (Get Carter)
Reżyser: Stephen Kay
Występują: Sylvester Stallone, Miranda Richardson, Rachael Leigh Cook, Alan Cumming, Mickey Rourke, John C. McGinley, Michael Caine, and Rhona Mitra

Wystarczy zapytać w Las Vegas czym para się Jack Carter, a każdy z mieszkańców odpowie, że jest egzekutorem długów. Gdy wkracza do akcji, to co ma być zwrócone, będzie zwrócone albo inaczej dłużnikowi przemodeluje się facjatę, przetrąci rękę lub obije śledzionę.

Jednak Carter musi się jeszcze wiele nauczyć, szczególnie jeśli chodzi o sprawy honorowe i rodzinne. Gdy dowiaduje się o śmierci swego brata, wyjeżdża do Seattle by wytropić jego morderców. Bandyci mogli przewidzieć taki obrót spraw, jednak jest już za późno, by zejść Carterowi z drogi.

20 lutego o 22:00 FREE FIRE (2016)

Tytuł: Free Fire
Reżyseria: Ben Wheatley
Występują: Sharlto Copley, Brie Larson, Armie Hammer, Cillian Murphy

Bezpretensjonalna, zapierająca dech w piersiach i przewrotnie zabawna komedia sensacyjna, opowiadająca o wyjątkowo nieudanej i wybuchowej transakcji między handlarzami nielegalną bronią.

Uznany reżyser Ben Wheatley zabiera widza w sam środek najbardziej spektakularnej, szalonej i epickiej strzelaniny, jaka kiedykolwiek pojawiła się na ekranie. Obraz ten zapewnia świetną zabawę, ale jest także ostrą krytyką, a zarazem parodią, szaleństwa jakim jest przemoc z użyciem broni – każdy ma spluwę, ale absolutnie nikt nie ma kontroli nad sytuacją.

27 lutego o 22:00 PRZEKRĘT (2000)

Tytuł: Przekręt (Snatch)
Reżyseria: Guy Ritchie
Występują: Jason Statham, Brad Pitt, Benicio Del Toro, Dennis Farina, Vinnie Jones

Złodziej diamentów Franky „Cztery Palce” wraca do Nowego Jorku, gdzie ma dostarczyć swojemu szefowi Aviemu ogromny diament. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów, a diament dostaje się w niewłaściwe ręce. Tymczasem dwaj podejrzani organizatorzy walk bokserskich odkrywają prawdziwy talent – irlandzkiego włóczęgę i zabijakę Mickeya O’Neila, którego kuszą wizją bogactwa, pod warunkiem, że podłoży się w walce.

Losy ich wszystkich zaczynają się spinać, gdy do Londynu przylatuje Avi, by odnaleźć swój diament. Rozpętuje się prawdziwe piekło, gdy każda ze stron chce zrealizować swoje plany – wszystkie nielegalne, z góry skazane na niepowodzenie i bardzo bolesny odwet.

TERROR
Powtórka 1. sezonu od 11 lutego w czwartki od 22:00 (po dwa odcinki)

Występują: Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies, Nive Nielsen

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial zabiera widzów w zatrważającą podróż. Akcja produkcji koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego.

Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *