MediaPolsatZapowiedzi TV

Luty na kanale Polsat Viasat Explore

W tym miesiącu szczególnej uwadze Polsat Viasat Explore poleca: Premierę serii „Jak zbudować elektrownię atomową”, w której przyglądamy się pracy ekip budujących Hinkley Point C — największą i najnowszą elektrownię atomową w Wielkiej Brytanii, stawianą w odległym zakątku hrabstwa Somerset.

 

– premierę 4. sezonu serii „Ciężarówką po bezdrożach Australii”, w której zobaczymy jeszcze trudniejsze wyzwania i jeszcze bardziej niebezpieczne przygody — i po raz kolejny przekonamy się, jak trudna jest praca w najodleglejszych zakątkach Australii.

W lutym polecamy także cykl tematyczny „Triumfy i porażki inżynierii”, w ramach którego będziemy mogli śledzić wzloty i upadki w świecie przemysłu budowlanego.

Jak zbudować elektrownię atomową

Premiera: środa 16 lutego, godz. 20:50

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ technologia
Tytuł oryginalny: How To Build A Nuclear Power Station
Rok: 2021

Seria śledzi pracę ekip budujących Hinkley Point C — największą i najnowszą elektrownię atomową w Wielkiej Brytanii, stawianą w odległym zakątku hrabstwa Somerset. Ten niezwykły plac budowy zajmuje obszar 250 boisk piłkarskich, a całkowite koszty szacowane są na 22 miliardy funtów. To jedna z największych budów w Europie i pierwsza od wielu pokoleń nowa elektrownia jądrowa w Wielkiej Brytanii. Przyjrzymy się pracy inżynierów, techników i robotników, którzy robią, co mogą, aby cała operacja przebiegała zgodnie z planem.

Wylewają ogromne fundamenty pod dwa reaktory jądrowe, kopią 3,5 kilometra tuneli chłodzących pod Kanałem Bristolskim i stawiają hermetyczną, stalową powłokę wewnętrzną, która ma zapobiec wydostaniu się materiałów radioaktywnych do atmosfery w niezwykle mało prawdopodobnym przypadku stopienia się reaktora.

Cykl: Triumfy i porażki inżynierii

W dni powszednie od poniedziałku 7 lutego, godz. 16:05

W lutym zapraszamy do oglądania wzlotów i upadków w świecie przemysłu budowlanego. Wśród wzlotów zobaczymy najbardziej imponujące drapacze chmur i największe statki wycieczkowe, a wśród upadków — wady konstrukcyjne mostów, tuneli, autostrad oraz znanego zabytku – Krzywej Wieży w Pizie.

Triumfy i porażki inżynierii zobaczymy na kanale Polsat Viasat Explore w kolejnych odcinkach seriali „Największe budowle” i „Największe pomyłki inżynierów”.

Ciężarówką po bezdrożach Australii

Premiera: poniedziałek 28 lutego, godz. 22:00

Sezon: 4
Liczba odcinków: 60 x 13 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ biznes
Tytuł oryginalny: Outback Truckers
Rok: 2015

To już czwarty sezon! Największe ciężarówki i najtwardsi kierowcy próbują okiełznać jeden
z ostatnich naprawdę dzikich rejonów świata – australijski outback. Kierowcy ciężarówek przemierzających te piękne, ale trudne tereny, dobrze wiedzą, że nie istnieje łatwy sposób dostania się z punktu A do punktu B.

Oto ci, którzy swoimi ciężarówkami przemierzają bezdroża Australii – mężczyźni i kobiety za kierownicami potężnych maszyn, przewożący towary przez najbardziej niegościnne miejsca na naszej planecie. Tutaj liczy się tylko to, żeby dotrzeć do celu, dowieźć ładunek i wrócić żywym.

W 4. sezonie zobaczymy jeszcze trudniejsze wyzwania i jeszcze bardziej niebezpieczne przygody — i po raz kolejny przekonamy się, jak trudna jest praca w najodleglejszych zakątkach Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *