MediaPolsatZapowiedzi TV

Luty na kanale Polsat Viasat History

W nadchodzącym miesiącu kanał Polsat Viasat History HD szczególnej uwadze poleca:

 

– premierę dwuodcinkowego serialu dokumentalnego „Zaginione miasta Trojan”, w którym wraz z naukowcami odkryjemy ruiny miasta uważanego za historyczną Troję.

– program „Historyczne śledztwa” przedstawiający historyczne zagadki kryminalne z zupełnie nowej, współczesnej perspektywy.

– dwuczęściowy program dokumentalny „Mussolini” , w którym dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób żyjących pod rządami Mussoliniego przyjrzymy się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy.

– program dokumentalny „Przestępczość w powojennych Niemczech”, w którym czołowi eksperci analizują najgłośniejsze sprawy kryminalne okresu powojennego oraz dyskusyjne procesy sądowe w zachodnich i wschodnich Niemczech.

W lutym polecamy również cykl tematyczny „Miesiąc z morderstwami”, w ramach którego zbadamy niektóre z najbardziej szokujących, mrożących krew w żyłach i przerażających zabójstw popełnionych przez najbardziej brutalnych i odrażających ludzi, jakich znał świat.

 

Zaginione miasta Trojan

Premiera: niedziela 6 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia starożytna/ archeologia
Tytuł oryginalny: Lost Cities of the Trojans
Rok: 2021

Przez wieki wojna trojańska była uznawana za mit, dziś nowe, niezwykłe dowody odsłaniają prawdę kryjącą się za tą historią. Na wzgórzu Hissarlik w Turcji badacze odkrywają tajemnice, które zmieniają nasze rozumienie przeszłości. Odkopują ruiny miasta, które wielu uważa za historyczną Troję.

W Amsterdamie archeolodzy ponownie badają pionierską pracę pierwszych odkrywców z Hissarlik, szukając nowych wskazówek. W Grecji zespół archeologów odkrywa pozostałości bogatego miasta, które może być powiązane ze słynną historią. Czy znalezione wskazówki pomogą rozwikłać tajemnice tych terenów?

Cykl: Miesiąc z morderstwami

W dni powszednie od poniedziałku 7 lutego, godz. 21:00

Zapraszamy na miesiąc z morderstwami – na całym świecie i na przestrzeni wieków – bez względu na to, jak bogata była dana epoka i jaki panował klimat, nigdy nie było miejsca wolnego od morderstw.

Zbadamy niektóre z najbardziej szokujących, mrożących krew w żyłach i przerażających zabójstw popełnionych przez najbardziej brutalnych i odrażających ludzi, jakich znał świat.

Historyczne śledztwa

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 7 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ nauka
Tytuł oryginalny: Cold Case History
Rok: 2020

Seria przedstawiająca historyczne zagadki kryminalne to tajemnicze morderstwa, niezwykłe zwroty akcji i możliwość przyjrzenia się z bliska najbardziej zagadkowym przestępstwom w historii. Sprawy analizowane są przy użyciu najnowocześniejszych metod kryminalistycznych i archeologicznych. Wyniki ich podważą nasze poglądy na temat słynnych ofiar i czasów, w których żyły. Podróżujemy od starożytnego Egiptu z czasów Ramzesa III przez renesansowe Włochy Medyceuszy, aż do złotego wieku Hollywood i historii Marilyn Monroe.

Gospodyni serii — znakomita aktorka Florence Kasumba — przygląda się wszystkim podejrzanym i teoriom związanym z każdą sprawą; bada wirtualnie miejsca zbrodni, analizuje dowody i współpracuje z ekspertami w dziedzinie kryminalistyki, by w swoim laboratorium oddzielić wiarygodne dowody od popularnych mitów.

Mussolini

Premiera: sobota 12 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna/ biografia
Tytuł oryginalny: Mussolini – The Fascist Emperor
Rok: 2021

Mussolini był symbolem sojuszu Włoch z nazistowskimi Niemcami — ale jaka była prawdziwa historia Duce i stworzonego przezeń włoskiego faszyzmu? Dlaczego człowiek, który długo pozostawał obojętny na kwestie rasowe, stał się włoskim alter ego Führera i jakie miejsce zajmuje w hierarchii tyranów?

100 lat po dojściu Mussoliniego do władzy, dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób, które żyły pod rządami Mussoliniego — zarówno jego byłych zwolenników, jak i ofiar — przyjrzymy się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy.

Przestępczość w powojennych Niemczech

Premiera: poniedziałek 14 lutego, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ przestępczość
Tytuł oryginalny: Crime in Post-War Germany
Rok: 2021

W latach 1945-1949, w zrujnowanych po II wojnie światowej Niemczech dochodziło do przerażających zbrodni. Czołowi eksperci analizują najgłośniejsze sprawy kryminalne okresu powojennego oraz dyskusyjne procesy sądowe w zachodnich i wschodnich Niemczech. Przyglądając się tym burzliwym czasom z nowej perspektywy, seria ukazuje szokujący portret życia w rozdartym wojną społeczeństwie, w którym instynkt samozachowawczy często brał górę nad moralnością.

Dokumenty historyczne, materiały archiwalne, wywiady ze świadkami, nowe zdjęcia nakręcone w miejscach zbrodni oraz inscenizacje składają się na emocjonujący serial dokumentalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *