Magazyn #7strefa w Polsacie Sport

Emocje po Pucharze Polski już opadły. W nadchodzący weekend oczy siatkarskiego świata będą zwrócone na Półwysep Apeniński, gdzie rozegrany zostanie turniej finałowy Pucharu Włoch. Zaprezentują się w nim również Polacy. Czy trofeum powędruje w ręce Wilfredo Leona i jego Sir Safety Perugii, a może do Modeny z Bartoszem Bednorzem w składzie?

 

W ubiegłą niedzielę mogliśmy obserwować „polskie” starie w Serie A1. Wtedy lepsza okazała się ekipa Leona. Już w sobotę los ponownie zestawił ze sobą zespoły naszych rodaków. Zmierzą się one jednak w półfinale Pucharu Włoch. Która z nich tym razem wyjdzie z rywalizacji zwycięsko?

W spotkaniu, które wyłoni drugiego finalistę Itas Diatec Trentino zagra z Cucine Lube Civitanova. Za środek siatki w zespole „Trento” odpowiada były gracz PGE Skry Bełchatów, jedna z największych gwiazd PlusLigi Srecko Lisinac. Serb ma na swoim koncie Puchar Polski. Czy dołoży do swoich sukcesów jeszcze włoskie trofeum?

Na krajowym podwórku również nie brakuje emocji i niespodzianek. Co prawda trwa dominacja ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, lecz ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel ambitnie gonią lidera. Ten ostatni zespół w środę rozprawił się z PGE Skrą, która zdziesiątkowana kontuzjami znajduje się w wyraźnym dołku. Po szesnastu kolejkach bełchatowianie mają na koncie dokładnie taką samą liczbę punktów, jak GKS Katowice. Do ostatniego meczu będą więc musieli walczyć o miejsce w czołowej szóstce premiowane grą w play offach. Czy mistrz Polski powstanie z kolan?

Rywalizacja pań również ma zdecydowanego lidera – Chemika Police. Dobrą passę notują także siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, które są aktualnie wiceliderem Ligi Siatkówki Kobiet. Do rozpoczęcia fazy play-off pozostało już tylko pięć spotkań. Czy to wystarczy, by odmienić jeszcze losy wyścigu o tytuł mistrzowski?

Wszystkie tematy omówi Krzysztof Wanio i jego goście. Będą nimi stali eksperci i komentatorzy Polsatu Sport Maciej Jarosz i Tomasz Wójtowicz oraz Rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Kamil Składowski.

Magazyn #7strefa od godziny 16:00 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *