MediaTVPZapowiedzi TV

„Magazyn Ekspresu Reporterów” powraca na antenę Jedynki

W niedzielę, 17 marca o godz. 22:20 na antenę TVP1 powraca kultowy „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Program będzie realizowany na żywo, poruszać będzie tematy społeczne – często trudne i kontrowersyjne, dotyczące niesprawiedliwości, ubóstwa, przemocy, czy korupcji, zawsze stając po stronie najsłabszych i wykluczonych. W roli prowadzącego zobaczymy ponownie Michała Olszańskiego.

 

„Magazyn Ekspresu Reporterów” to program wielokrotnie nagradzany za poruszanie problematyki społecznej i propagowanie idei humanitarnych, w którym reporterzy pokazują prawdziwe życie, z jego blaskami i cieniami. Dziennikarze będą działać ku przestrodze, pokazując mechanizmy oszustw, interweniując, kiedy łamane są prawa człowieka czy zwierząt, będą również promować postawy godne naśladowania.

W programie oprócz reportaży pojawiać się będą także goście, a widzowie będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dziennikarzami – telefonicznego, mailowego i na Facebooku, zarówno w trakcie, jak i przez godzinę po zakończeniu emisji programu.

Nad całością ponownie czuwać będzie Barbara Paciorkowska – autorka wielu nagradzanych programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i reportaży, a program poprowadzi Michał Olszański.

To dla mnie ogromna satysfakcja, że „Magazyn Ekspresu Reporterów” wraca na antenę i będę mógł dla Państwa ten program poprowadzić. Nie było mi dane pożegnać się z widzami, kiedy odchodziłem, tym większa radość, kiedy będę mógł się teraz przywitać – mówi Michał Olszański.

W „nowym starym” „Magazynie Ekspresu Reporterów” nie będziemy z nikim rywalizować – zapowiada Barbara Paciorkowska. Historie, które pokażemy, pisze samo życie. Najbardziej cieszy mnie, gdy widzę, że reporterzy chcą wracać w swych realizacjach do klasyki gatunku, czyli pogłębionego reportażu, do refleksji nad życiem, do pochylenia się nad historią zwykłego człowieka z szacunkiem i zrozumieniem. To dla nas największa wartość. Cieszę się, że przyświeca im jedno przesłanie – odpowiedzialności za bohatera i to, że swoim reportażem mogą komuś pomóc, ale też to, że brak odpowiedzialności może komuś zniszczyć życie. Staramy się być wierni tym zasadom.

„Magazyn Ekspresu Reporterów” emitowany będzie od 17 marca w niedziele o godz. 22:20 w TVP1

foto. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *