Magazyn Fortuna 1 Liga w Polsacie Sport

Ostatnia kolejka sezonu w Fortuna 1 Lidze zapowiada się niezwykle interesująco. Losy barażów i spadków nadal nie są rozstrzygnięte. Szczególnie interesująco jest na dole tabeli, gdzie o pozostanie w lidze wciąż walczy pięć zespołów. Szymon Rojek i zaproszeni goście szczegółowo omówią minioną kolejkę i przeanalizują decydujące mecze w najnowszym odcinku magazynu Fortuna 1 Ligi.

 

Na finiszu rozgrywek wciąż pozostało wiele znaków zapytania w kontekście ostatniej drużyny, która opuści drugi szczebel ligowy w Polsce, a także czwartego uczestnika barażów o awans do Ekstraklasy.

Zaczynając od zespołów z dolnej połowy stawki, aż pięć klubów nie jest pewnych utrzymania. Dotyczy to: Olimpii Grudziądz, GKS-u Bełchatów, GKS-u Jastrzębie, Zagłębia Sosnowiec, i Odry Opole. Największy krok naprzód w kierunku uratowania pierwszoligowego bytu zrobiła Odra, która w ostatniej serii gier pokonała w kluczowym Olimpię (1:0) i uciekła ze strefy spadkowej, spychając do niej “Olimpijczyków”.

Kowalski: Los ŁKS przestrogą dla Podbeskidzia

Remisy ekip z Jastrzębia-Zdroju (0:0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza) i Bełchatowa (1:1 z Puszczą Niepołomice) na niewiele się zdały. Drużyny zgromadziły po 40 punktów i zajmują kolejno 14. i 15. pozycję w lidze.

Ciekawa rywalizacja zapowiada się także w meczach drużyn bijących się o szóste miejsce, którego broni Termalica. Zaraz za jej plecami są Puszcza, Chrobry Głogów oraz GKS Tychy. Drugi z wymienionych zagra na wyjeździe ze zwycięzcą ligi Podbeskidziem Bielsko-Biała. Sam trener lidera przyznał po awansie, że pozostałe mecze jego drużyna potraktuje szkoleniowo, co było widać już w ostatnim przegranym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz (0:1).

Transmisja magazynu o godz. 20:10 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *