MediaZapowiedzi TV

„Magia Muzyki” całodniowy maraton filmów muzycznych w CBS Europa

„Magia Muzyki” to całodniowy maraton filmów muzycznych z najwyższej półki – w ten sposób CBS Europa zachęca do celebrowania Dnia Niepodległości. 11 listopada na kanale zobaczymy m.in. świetnie przyjęty i nagrodzony sześcioma Oscarami musical „Chicago”, a także kultowy dramat „Gorączka sobotniej nocy”.

 

 

 

Dirty Dancing 2

17:25

Rodzina Millerów postanawia przeprowadzić się do Hawany, gdzie Bert Miller otrzymuje intratną posadę. Zabiera ze sobą żonę i dwie córki. Jest rok 1958 — czas rodzącej się rewolucji.

18-letnia Katey Miller oraz jej młodsza siostra mają na Kubie bardzo wygodne życie. Obracają się wśród białej elity finansowej i społecznej. Katey nie do końca czuje się dobrze w nowej roli. Niebawem poznaje sympatycznego kelnera, Kubańczyka Javiera. Ten wprowadza ją w prawdziwy świat Hawany. Razem odwiedzają miejscowe kluby taneczne, a także wiele rozmawiają o trudnej sytuacji na wyspie. Katey jest coraz bardziej zafascynowana gorącym, kubańskim tańcem oraz Javierem. Zbliża się konkurs taneczny, w którym można wygrać spore pieniądze. Katey postanawia pomóc Javierowi i proponuje mu wspólny start.

Tytuł: Dirty Dancing 2 (Dirty Dancing: Havana Nights)

Produkcja: USA, 2004 rok

Reżyseria: Guy Ferland

Obsada: Romola Garai, Diego Luna, Patrick Swayze, John Slattery, January Jones

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/dirty-dancing-2

Stracone zachody miłości

19:10

Król Navarry przekonuje trzech swoich najbliższych przyjaciół do złożenia przyrzeczenia: przez trzy lata poświęcą się nauce, życiu według surowych reguł i, przede wszystkim, będą unikać kobiet. Mimo wątpliwości, wszyscy mężczyźni przyjmują warunki. Problem pojawia się, gdy do zamku przybywa francuska księżniczka wraz ze swoimi dwórkami…

Za reżyserię obrazu odpowiada Kenneth Branagh, uznawany za jednego z najlepszych adaptatorów dzieł Shakespeare’a. Ma na swoim koncie między innymi rewelacyjne ekranizacje „Henryka V” „Wiele hałasu o nic”, czy „Hamleta”.  W filmie „Stracone zachody miłości” reżyser przeniósł akcję do roku 1939, znacznie też skrócił tekst oryginału, a poprzez wmontowanie fragmentów kronik filmowych z tego okresu interesująco rozszerzył kontekst. Jednak przede wszystkim swoim filmem oddał hołd hollywoodzkiemu musicalowi lat 30. i 40. Cały film został zrealizowany w studiu, a lekka, farsowa fabuła przeplatana jest sekwencjami wokalnymi i tanecznymi. Tak jak w większości swoich filmów szekspirowskich, Branagh również zagrał jedną z głównych ról, tym razem wcielając się w postać Berowne’a.

Tytuł: Stracone zachody miłości (Love’s Labour’s Lost)
Produkcja: Wielka Brytania/Francja, 2000 rok
Reżyseria: Kenneth Branagh
Obsada: Kenneth Branagh, Alessandro Nivola, Alicia Silverstone, Natascha McElhone, Carmen Ejogo, Matthew Lillard, Adrian Lester, Emily Mortimer, Richard Briers, Geraldine McEwan, Stefania Rocca, Jimmy Yuill, Nathan Lane, Timothy Spall, Anthony O’Donnell

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/stracone-zachody-milosci

Chicago

21:00

Lata 20. w Chicago. To tu mieszka Roxie Hart, żona prostego robotnika zafascynowana sceną i kabaretem. Roxie naiwnie sądzi, że spotkanie przystojnego Freda Caseleya pomoże jej w scenicznej karierze. Mężczyzna, który szybko staje się jej kochankiem, zdaje się mieć znajomości w branży rozrywkowej. Nadzieje Roxie zostają pewnego dnia brutalnie zweryfikowane. Okazuje się, że Fred od początku znajomości chciał tylko poderwać dziewczynę. W napadzie gniewu Roxie zabija mężczyznę. Niebawem trafia do więzienia, którym nieformalnie rządzi czarnoskóra Mama Morton.

Oskarżona o zabójstwo kobieta poznaje prawdziwą gwiazdę estrady, Velmę Kelly, którą od razu zaczyna podziwiać. Velma podejrzana jest o podwójne morderstwo. Pomimo poważnych zarzutów pojawia się osoba chcąca bronić Roxie w sądzie – Billy Flynn. Mężczyzna jest wpływowym, odnoszącym sukcesy i dbającym o swoją reputację adwokatem. Flynn postanawia wygrać beznadziejną sprawę i wydostać Roxie z więzienia.                                                   

Tytuł: Chicago (Chicago)

Produkcja: Niemcy, USA, 2002 rok

Reżyseria: Rob Marshall

Obsada: Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Richard Gere, John C. Reilly, Lucy Liu, Queen Latifah 

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/chicago

Gorączka sobotniej nocy

23:10

Tony Manero pochodzi z włoskiej robotniczej rodziny. Chłopak nie lubi swojej monotonnej pracy i skrycie marzy o wyrwaniu się z Brooklynu. Na razie ucieka od szarej rzeczywistości, bawiąc się w każdy sobotni wieczór w lokalnej dyskotece w towarzystwie kumpli i dziewczyny z sąsiedztwa, Annette.

Pewnego dnia namawia ona Tony’ego do udziału w konkursie tanecznym. Jednak na parkiecie w oko chłopakowi wpada świetnie tańcząca, atrakcyjna Stephanie. Mimo że dziewczyna odrzuca awanse Tony’ego, zgadza się wystąpić z nim w kolejnym konkursie.

Tytuł: Gorączka sobotniej nocy (Saturday Night Fever)

Produkcja: USA, 1977 rok

Reżyseria: John Badham

Obsada: John Travolta, Barry Miller, Bruce Ornstein, Donna Pescow, Fran Drescher, Joseph Cali, Julie Bovasso, Karen Lynn Gorney, Lisa Peluso, Martin Shakar, Paul Pape, Val Bisoglio

Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/goraczka-sobotniej-nocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *